Trio strieborných a zlatých klaviristiek

Piatok 19. 05. 2017 14:00  | Piešťany / Spoločenská rubrika  | Autor: vd

Na Klavírnej súťažnej prehliadke Sládkovičovo 2017 uspeli aj piešťanské klaviristky Eliška Rusnáková, Karolína Krommelová a Laura Kojdová. Súťaž sa konala 5. mája, išlo o tretí ročník podujatia, ktoré organizuje Spojená škola - ZUŠ Sládkovičovo.

Úspešné klaviristky: (zľava) Karolína Krommelová, Eliška Rusnáková, Laura Kojdová.

Úspešné klaviristky: (zľava) Karolína Krommelová, Eliška Rusnáková, Laura Kojdová.

Každý súťažiaci zahral minimálne dve skladby. Súťaž je jednokolová a podmienkou bola hra spamäti. Aspoň jedna skladba musela byť originálne skomponovaná pre klavír z oblasti vážnej hudby z obdobia baroka, klasicizmu, romantizmu či súčasnej hudby.

Aspoň jedna skladba musela byť z oblasti populárnej hudby alebo iných hudobných žánrov, akými sú tanečná hudba, džez, swing, blues, hudba k filmu, hudba k rozprávkam, muzikálová hudba, ľudová hudba, prípadne vlastná kompozícia. Zároveň súťažiaci mohli zahrať akúkoľvek transkripciu alebo úpravu, či už s vypísaným sprievodom ľavej ruky, alebo improvizáciu. Tiež mohlo ísť o akékoľvek spracovanie skladby z inej oblasti, ako je klasická hudba.

O tom, že talentované klaviristky máme aj v Piešťanoch, svedčia ich úspechy. Vymenovala ich učiteľka Mária Marcinková-Magulová zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch: „V tretej kategórii do jedenásť rokov súťažila Eliška Rusnáková a umiestnila sa v striebornom pásme. V piatej kategórii do 15 rokov sa Karolína Krommelová umiestnila v striebornom a Laura Kojdová v zlatom pásme. Z úspechu na treťom ročníku klavírnej súťaže, ktorá bola veľmi pekne zorganizovaná, máme obrovskú radosť.“


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 16. mája.GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa