O prvenstvo v recitačnej súťaži súperili v Ahoji

Piatok 21. 04. 2017 11:00  | Piešťany / Spoločenská rubrika  | Autor: CVČ Ahoj/am

Piešťanské Centrum voľného času (CVČ) Ahoj žilo kultúrou. V utorok 11. a v stredu 12. apríla sa tam totiž uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Sedemdesiatka detí predviedla interpretačné schopnosti a utvrdzovala lásku k materinskému jazyku.

Do okresného kola súťaže Hollého pamätník sa zapojili žiaci z 21 škôl.

Do okresného kola súťaže Hollého pamätník sa zapojili žiaci z 21 škôl. (Autor: CVČ Ahoj)

Utorok patril prednesu poézie, zúčastnilo sa 34 recitátorov, ktorí súťažili v štyroch kategóriách. Diplomy za prvé miesto si odniesli Nelly Gajdošová v I. kategórii, Olívia Kučerová v II. kategórii, Emma Vičanová v III. kategórii a Jakub Hrabovský ako jediný zástupca študentov stredných škôl v IV. kategórii.

V stredu prebrala štafetu próza, zúčastnilo sa 38 žiakov opäť v štyroch kategóriách a diplomy za prvé miesta komisia udelila Damiánovi Frajštákovi v II. kategórii a Alžbete Mjartanovej v III. kategórii. Do okresného kola sa zapojili školy z celého okresu, celkovo z 21 škôl.

Riaditeľ CVČ Ahoj Miroslav Petráš pri otváracom príhovore zdôraznil, že aj takéto kultúrne podujatia, ako sú súťaže v prednese poézie a prózy, vychovávajú deti a mládež k láske k slovenskému jazyku a literatúre, zároveň ich vedú dejinami Slovenska a deti si vyvárajú kladný vzťah k vlasti. Pretože v dnešnej rýchlej technologickej dobe si najmä u mladej generácie musíme ceniť spomínané kultúrne počiny a prednesy.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 18. apríla.

 

 

GARGO
Regal Burger

Anketa