Našim mariášistom nešla karta

• Kultúra a spoločnosť
  • 13. apríla 2017, 10:40
  • Autor:Štefan Gregorička

O tom, že nie vždy sa darí, sa presvedčili kartári z Dolného Lopašova na štvrtom extraligovom turnaji v Košiciach. Spomedzi 20 zúčastnených družstiev obsadili až jedenástu priečku, čo ich stálo vedúcu pozíciu v priebežnom podarí extraligy. O súťažný mariáš je stále veľký záujem, o čom svedčí aj účasť 387 hráčov – nový rekord súťaže.

V Košiciach obsadili v družstvách prvé miesto s 2447 bodmi Bratislavčania. Na ďalších medailových priečkach skončili Liptovský Mikuláš (2352) a Šaľa-Veča (2226). Kartári z D. Lopašova obsadili s vyše 460-bodovou stratou na víťaza až jedenáste miesto. Aj vďaka tomu sa na čelo priebežnej tabuľky vyhupli Bratislavčania s 9304 bodmi. Náš zástupca je s 9040 bodmi druhý a tretia priečka patrí Košičanom.

Z jednotlivcov si v štvrtom turnaji najlepšie počínal Vladimír Šimalčík z Liptovského Mikuláša, ktorý nazbieral 28 bodov a do tabuľky jednotlivcov mu pribudlo 489. Druhý bol Daniel Terezka z Michaloviec (28), tretí Ladislav Mechura z Bratislavy (27). Z hráčov D. Lopašova boli v Košiciach najlepší Vladimír Hudy a Štefan Orviský. V celkovom hodnotení vedie stále Ján Turjak zo Žiliny (1745) pred Vladimírom Mihalkovičom zo Šale-Veče (1603) a Štefanom Šošovicom z Hlohovca (1575). Z Dolnolopašovčanov klesol Pavol Domin (1558) z druhej priečky na štvrtú, Š. Orviský (1434) je deviaty a Juraj Reško (1399) jedenásty.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 11. apríla.