Spoločenská rubrika

Ladislav Gabovič sa narodil
27. júna 1932 vo Zvolene. (archív lg)

Jubileum pedagóga Ladislava Gaboviča

Bývalý zástupca riaditeľa piešťanského gymnázia a tiež telocvikár Ladislav Gabovič oslávil v utorok 27. júna 85 rokov. V dobrom zdraví i v kondícii sa po Piešťanoch pohybuje nielen pešo, ale aj na bicykli. Vídať ho na kultúrnych aj spoločenských podujatiach.

29. 06. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Prvú indíciu pátrači našli hneď pri kine. (am)

Hľadali poklad

Ani silné popoludňajšie slnko neodradilo aktívnych pátračov od hľadania pokladu ukrytého kdesi v zákutiach kúpeľného mesta. Mládežnícke zoskupenie PunkStream sa totiž rozhodlo v sobotu 24. júna pre všetkých, ktorým sa nelení, zorganizovať zábavné podujatie Treasure hunt.

29. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Rozprávkové postavičky nadchli nejedno detské oko. (am)

Deťúrence potešil Olaf aj SpongeBob

Uplynulý týždeň sa malí fanúšikovia rozprávok opäť preniesli do sveta fantázie. Vo štvrtok 15. júna sa pred obchodom s detským oblečením na ulici Pod Párovcami zjavil SpongeBob a sprevádzal ho kamarát z rozprávky Ľadové kráľovstvo, snehuliak Olaf. Spoločne nazreli aj do centra Piešťan, potešili tak všetky oči svojich zvedavých malých fanúšikov a neváhali si s nimi urobiť aj fotografiu na pamiatku.

23. 06. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Roman Ondrejka prezentoval počítačovú techniku svižne a odborne. (Michael Papcun)

O histórii Microsoftu

Roman Ondrejka nie je bežným správcom gymnaziálnej počítačovej siete. Je tiež vášnivým hudobníkom a v neposlednom rade výskumníkom starých počítačov a ich programov. Práve o svoju poslednú vášeň sa uprostred júna podelil na výstave Prvých 10 rokov Microsoft Windows, ktorá sa uskutočnila na pôde Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

23. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na Liptove zabodoval aj Chtelničan Ján Horváth. (Štefan Gregorička)

Mariášisti z Dolného Lopašova vedú extraligu

Kartári z Dolného Lopašova vedú po šiestom kole mariášovú extraligu družstiev. V Liptovskom Mikuláši síce obsadili na Veľkej cene Liptova v družstvách iba štvrtú priečku, no aj to im stačilo, aby sa po polovici súťaže vyšvihli na priebežnú prvú priečku tabuľky. V najväčšej miere k tomu prispeli Štefan Zelman a Ján Horváth. V šiestom kole sa predstavilo 381 hráčov z 20 klubov.

23. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Jubilant Jozef Bielik. (vd)

Jozef Bielik oslávi 85 rokov

Piešťanec Jozef Bielik sa 23. júna dožíva významného životného jubilea, 85. narodenín. Mnohým možno jeho meno nič nehovorí, no určite je oveľa viac tých, ktorí ho osobne poznajú. Či už ako bývalého spolupracovníka z piešťanskej Drevovýroby, funkcionára vo futbale, alebo zanieteného organizátora stretnutí Pažitárov a zamestnancov Drevovýroby.

22. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na výber bolo mnoho vecí do domácnosti, ale aj hračky či deky. (am)

Pre zvieratá vyzbierali takmer stovku

Pracovníkom Útulku Piešťany sa opäť podarilo vyzbierať financie pre psy i mačky. V sobotu 17. júna zorganizovali už tradičnú Burzu útulkáčov a s pomocou dobrých ľudí zabezpečili pre malých „chovancov“ takmer sto eur.

21. 06. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (commons.wikimedia)

Poďte hľadať poklady mesta

Občianske združenie Punkstream pripravilo ďalšiu netradičnú akciu. V Piešťanoch sa po prvý raz uskutoční podujatie Treasure Hunt.

19. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti v knižnici zaujala najmä uniforma generála Šimka, ktorý im prišiel do Piešťan čítať spolu s ďalšími osobnosťami. (Waldemar Švábenský)

Čítanie spraví každý deň o zážitok krajší

Vyše sto školákov zažilo v mestskej knižnici stretnutie s významnými osobnosťami. V utorok 6. júna im prišiel čítať herec i speváčka, generál či vedúci kancelárie prezidenta.

16. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Medzinárodných hostí obsluhovali žiaci Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. (archív HAĽW)

Obsluhovali účastníkov GLOBSEC-u

Svet sa rýchlo mení. Súčasné tempo zmien je prirýchle na to, aby sa mu tradičné štátne štruktúry alebo globálne inštitúcie dokázali prispôsobiť. Technológia a globalizácia urýchľujú transformáciu, tá vyvoláva u ľudí spätnú väzbu v podobe strachu z robotov, ktorí ich nahradia v práci. Zároveň sa k technológiám dostávajú teroristi, aby ich mohli kdekoľvek a kedykoľvek zneužiť. Nielen o týchto témach rokovali účastníci 12. ročníka Fóra GLOBSEC 2017, ktoré sa v závere mája uskutočnilo v Bratislave.

16. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 61 - 70 z 1714
GARGO
Regal Burger

Anketa