Topfest

Spoločenská rubrika

Vyzbierané bicykle pomôžu hotelákom dopraviť sa na odbornú prax. (archív E. Adamkoviča)

Študent hotelovej akadémie chce pomáhať spolužiakom

Známa súťaž Stredoškolská odborná činnosť, do ktorej sa ročne zapája mnoho študentov, môže mať i výstup vo forme práce s dobročinným charakterom. Emil Adamkovič, študent piateho ročníka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, sa rozhodol pomôcť svojim spolužiakom tým, že od obyvateľov vyzbiera nepotrebné bicykle, ktoré študenti budú môcť využívať v rámci presunu na odbornú prax.

17. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V CVČ Ahoj mali parádny karneval s originálnymi maskami. (archív CVČ)

V Ahoji deti namiesto krúžkov tancovali v maskách

V Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch usporiadali v piatok 10. februára karneval pre deti, ktoré navštevujú tamojšie krúžky.

16. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
S paličkami či bez nich sa vybrali Piešťanci na prvý Pochod pre zdravie. (archív LPRa)

Päťkilometrový Pochod pre zdravie z mesta na Sĺňavu

Členovia i sympatizanti piešťanskej Ligy proti rakovine sa v sobotu 4. februára pripojili po prvýkrát k celonárodnému projektu Pochod pre zdravie. Práve tento deň je totiž Svetovým dňom boja proti rakovine. V rokoch 2016-2018 má príznačné heslo: „Dokážeme. Dokážem.“ Toto slovo robí zázraky.

14. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mnohí stále svadbu považujú za dôležitý životný krok. (dg)

V Piešťanoch vlani zosobášili 171 párov

Postaviť sa pred oltár a spečatiť svoju lásku prísľubom vernosti a oddanosti mnohí považujú za jeden z najvýznamnejších životných krokov. Druhú februárovú nedeľu kalendár pripomína Svetový deň manželstva. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, koľko sobášov sa v Piešťanoch minulý rok uzatvorilo a kde všade si mladomanželia povedali svoje „áno“.

11. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
MUDr. K. Chmelo bol nielen vynikajúcim diagnostikom, ale aj človekom s charizmou. (archív rodiny)

Kornel Chmelo, vynikajúci detský primár, by mal sto rokov

Dňa 10. februára, si piešťanská verejnosť pripomína sto rokov od narodenia charizmatického primára detského oddelenia bývalej nemocnice s poliklinikou, MUDr. Kornela Chmela. Tento vynikajúci detský lekár získal až po smrti titul čestný občan Piešťan. Tiež bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák mu udelil Cenu biskupa Mons. Pavla Jantauscha in memoriam za rok 2011 za celoživotný prínos v oblasti vedy.

10. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V Lančári pochová basu Folklórna skupina Podhoranka 25. februára. (vd)

Basu pochovajú a koniec fašiangu oslávia tancovačkou viaceré obce

Aktuálne sa v obciach i v mestách konajú karnevaly, plesy a na konci februára i fašiangové veselice. Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú pohyblivým sviatkom, končia sa štyridsať dní pred Veľkou nocou. Po nich nasleduje pôstne obdobie, ktoré sa tento rok začína 1. marca. Mládenci musia dovtedy stihnúť obradné „pochovávanie” basy, symbol dedinských tancovačiek.

05. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Žiaci spojenej školy usilovne maľovali, strihali i lepili. (am)

Deti vyrábali masky mačiek a kocúrov

Spojenú školu v Piešťanoch zaplnili farebné papiere, nožnice a lepidlá. Deti sa spoločne s pedagogičkami a pracovníčkami mestskej knižnice v stredu 25. januára pustili do kreatívnej tvorby - vyrábali si vlastnú masku na karneval.

04. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Školáčky Amina a Hana sa hrdo pýšili svojimi výtvormi. (am)

Vystavili stovky diel žiakov

Prvý polrok sa v školách skončil a umelecky nadané deti i dospelí v Piešťanoch počas neho vytvorili mnoho zaujímavých diel. Základná umelecká škola otvorila vo štvrtok 26. januára v Dome umenia výstavu toho najlepšieho, čo žiaci výtvarného odboru za štyri mesiace stvorili.

03. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 16. januára sa v piešťanskej pôrodnici narodilo prvé dieťa Moniky a Martina Šelestiakovcov zo Šúroviec - dcéra Timea (51 centimetrov, 3280 gramov). Dievčatku pomohol na svet MUDr. Ján Karaba.

29. 01. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Články 61 - 70 z 1652

Anketa