Spoločenská rubrika

Ilustr. foto (am)

Burza v prospech zvieratiek

Dobročinná Burza v prospech zvieratiek, ktorú organizuje Sloboda zvierat, sa v priestoroch klubu ŽiWell uskutoční v sobotu 17. júna od 10.00 do 13.00 h. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia nekoná.

15. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(vd)

Pocta Antonovi Srholcovi aj v Piešťanoch

Na mieste niekdajšieho Teplického cintorína v Piešťanoch umiestnil piešťanský výtvarník Pavol Bratranec svoje dielo s názvom Pas – Pocta Antonovi Srholcovi.

13. 06. 2017 07:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Tento rok pôjdu tatinovia s deťmi do Tatranskej Lomnice na dvoch autobusoch. (dk)

Otcov s deťmi baví svet vo Vysokých Tatrách

Bude to výprava, akú vo Vysokých Tatrách ešte nezažili. V štýle komédie storočia S tebou ma baví svet sa do našich veľhôr vyberie 115-členná skupina chlapov s ratolesťami z nášho regiónu, aby si v Tatranskej Lomnici užili týždeň plný zábavy, kúpania a výletov.

09. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Slávnosti sa zúčastnil aj arcivojvoda Georg, vnuk cisára Karola I. (tretí zľava). (vd)

Návštevu posledného cisára pripomína už aj jeho relikvia

Kaplnka Božského Srdca Ježišovho pri Kolonádovom moste v Piešťanoch sa stala druhým posvätným miestom na Slovensku, kde je uložená relikvia blahoslaveného Karola, posledného cisára Rakúsko-Uhorska. Slávnosti, ktorá sa uskutočnila v sobotu 3. júna, sa zúčastnil aj vnuk posledného habsburského panovníka Georg. Slávnostnú omšu celebroval emeritný trnavský arcibiskup Ján Sokol.

07. 06. 2017 15:31  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 15. mája o 4.05 h sa v piešťanskej pôrodnici narodila Betim (3095 g, 52 cm). Druhé dieťatko Asmire a Adnana Sadikiovcov z macedónskeho mesta Tetovo pomohla priviesť na svet MUDr. Lucia Mudrončíková. Doma sa na sestričku teší päťročný Bľerim.

04. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Na piešťanskom gymnáziu prednášali absolventi ambasádorských škôl. (Roman Ondrejka)

Mladí ambasádori sa stávajú soľou Zeme

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch vo štvrtok 25. mája vo svojich priestoroch privítalo v rámci prestížneho európskeho projektu Ambasádorských škôl (EPAS) päť úspešných absolventov. Pod názvom Alumni 2017 - Stať sa soľou Zeme vstúpili hostia do cyklu prednášok rozoberajúcich otázky politickej participácie mladých občanov v spoločnosti, hodnôt slobody a demokracie v spoločnom európskom priestore, ale aj významu vzdelania a profesijnej orientácie.

02. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanskí hasiči zvedavým škôlkarom porozprávali o svojej práci i technike. (vd)

Na dopravnej súťaži boli šikovnejšie predškoláčky

Najšikovnejší piešťanskí škôlkari si preverili svoje vedomosti i zručnosti na dopravnom ihrisku Materskej školy na Detvianskej ulici. Druhý ročník súťaže s názvom Predškoláčik - dopraváčik absolvovali v stredu 24. mája za silného povzbudzovania svojich rovesníkov.

02. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malí tanečníci ukázali, že cudzí im nie je ani ľudový tanec. (am)

Hendikepované deti opäť predviedli talent

Štvrtý ročník súťaže Tanec bez hraníc, ktorá sa uskutočnila v utorok 23. mája v piešťanskom kine Fontána a je určená hendikepovaným deťom najmä zo špeciálnych škôl, prilákal takmer 150 nadaných tanečníkov. I keď deti súperili medzi sebou o prvenstvo v oblasti ľudového a moderného tanca, všetkým prítomným dokázali, že víťazom je každý jeden z nich.

31. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Žiaci dostali poháre, diplomy, medaily aj vecné ceny. (Jozef Sedláček)

Najlepší mladí záchranári sú zo ZŠ F. E. Scherera

Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresov Hlohovec a Piešťany sa uskutočnilo vo štvrtok 11. mája na kúpalisku v hlohoveckej Zámockej záhrade.

25. 05. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pracovníci Balneologického múzea Imricha Wintera pred sedliackym domčekom. (vd)

Noc múzeí aj s mystickou vílou Váhu a termálnych vôd

V Balneologickom múzeu Imricha Wintera v Piešťanoch prezentovali v rámci Noci múzeí a galérií v sobotu 20. mája nový múzejno-vzdelávací projekt s názvom Život pri rieke - rieka Váh a voda v živote človeka.

24. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 61 - 70 z 1703
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa