Spoločenská rubrika

Srdečne blahoželáme!     (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V sobotu 24. septembra o 15.30 h sa Eve a Štefanovi Žažovcom z Piešťan narodilo štvrté dieťatko - dcéra Kristína (3500 g, 51 cm). Dieťatku pomohol na svet MUDr. Jozef Polák. Sestričku doma privítali súrodenci Jakub (13 r.), Vanda (9 r.) a Natália (6 r.).

23. 10. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Š. Gregorička s brožúrou o Pažitároch. (vd)

Štefan Gregorička napísal Pažitárske spomienky

Zanietený športovec a športový novinár, jeden zo zakladajúcich redaktorov Piešťanského týždňa, ktorý mapoval život a dianie v regióne. Jeho hlas sme počúvali aj v rozhlasových reláciách S mikrofónom za športom či Dobré ráno. Je autorom takmer dvadsiatich kníh zachytávajúcich históriu jednotlivých športov v našom meste i okolí. Dlhoročný prispievateľ do regionálnych periodík a ešte stále aktívny novinár, ktorý dokáže komentovať takmer všetky druhy športu. Štefan Gregorička.

21. 10. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Tohtoročná kampaň niesla odkaz olympijského víťaza - krok ku zdraviu. (vd)

S jablkom v ruke vykonali krok ku zdraviu

Aj členky piešťanskej Ligy proti rakovine (LPRa) sa už tradične zapojili do preventívnej kampane, ktorá sa konala v rámci projektu s názvom Týždeň proti rakovine. V závere pracovného týždňa, v piatok 16. októbra, rozdalo dvanásť dobrovoľníčok tristo kilogramov jabĺk. Práve vtedy bol na celom Slovensku Deň jabĺk ako symbol prevencie pred onkologickými, ale aj inými civilizačnými ochoreniami.

19. 10. 2016 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Tvorkyňa najoriginálnejšieho svetlonosa s motívom sovy Emília Chabadová (uprostred) a jej kolegovia si užívali okamih slávy. (vd)

Z minuloročnej ježibaby vyrástla tento rok víťazná sova

Hoci tento rok bolo jabĺk, hrušiek či orechov ako šafranu, dyniam sa darilo. Veľké, menšie i tie najmenšie si dokotúľali Piešťanci na nábrežie vodnej nádrže Sĺňava, aby si z nich na stoloch v bufete Dino povyrezávali strašiakov. Šiesty ročník akcie Dyňa u Dina sa niesol nielen v znamení slnečného počasia, ale aj družnej rodinnej atmosféry a zdravého súťaženia.

19. 10. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti sa z výstavy tešili spolu so svojimi rodičmi i učiteľkami. (archív MŠ)

Už vedia, že zelenina nerastie v Tescu či v Bille

V Materskej škole na Považskej ulici v Piešťanoch počas celého uplynulého týždňa vystavovali v jednotlivých triedach rôzne plody z našich záhrad či polí.

13. 10. 2016 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Návštevníci zistili, aký majú v tele pomer svalov a tuku. (am)

Zabavili sa i vzdelali o zdraví

Na Kúpeľnom ostrove si seniori užili príjemné popoludnie. V Kongresovom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa na konci septembra od výživovej poradkyne Alžbety Béderovej dozvedeli, prečo je dôležité konzumovať ryby a akými umelými prostriedkami sa ich priaznivé zložky dajú nahradiť. Pomocou špeciálnej váhy zistili, ako sú na tom s tukmi a svalmi v tele, či je potrebné stravu upraviť alebo pridať trošku pohybu.

12. 10. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťany: Mamičky sa spoločne prešli od Domu umenia až na Námestie slobody. (am)

Mamičky v Piešťanoch a vo Vrbovom nosili deti

Prvý októbrový týždeň oslavovali rodičia z celého sveta radosť z nosenia svojich detičiek na počesť Medzinárodného týždňa nosenia detí (MTND). Na Slovensku sa toto podujatie uskutočnilo po štvrtý raz, mestá Piešťany a Vrbové mali premiéru. Rodičia sa so svojimi ratolesťami zúčastnili prednášok, workshopov, ale aj sprievodov.

12. 10. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Hotelová akadémia oslávila okrúhlu sedemdesiatku (A. Mathiasová)

Hotelová akadémia oslávila okrúhlu sedemdesiatku

Jedenásťtisíc absolventov, dvesto učiteľov a desať riaditeľov. Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch oslávila 70. narodeniny. V piatok 7. októbra sa v Dome umenia zišli bývalí aj súčasní študenti a pedagógovia a spoločne pomohli svojej alma mater prekročiť prah do ďalšieho desaťročia.

11. 10. 2016 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Zvieratá si deti zamilovali. (Peter Lendvay)

Deťom pomáha nový zvierací projekt

Domáce zvieratá väčšinou zútulňujú domov, zlepšujú náladu a vytvárajú úsmevy na tvárach. Okrem toho však dokážu pomáhať pri rôznych zdravotných problémoch. Práve preto vznikol i projekt Cesta premeny, v rámci ktorého sa deťom s telesným a mentálnym postihnutím v Spojenej škole v Piešťanoch venuje Peter Lendvay so psom a králikmi. Ukážku procesu animoterapie si v utorok 27. októbra pozrela i päťdesiatka prvákov zo Základnej školy na Mojmírovej ulici.

06. 10. 2016 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Počas tvorivých dielní panovala dobrá atmosféra. (am)

Rozprávky spojili s kúpeľným mestom

Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch si opäť precvičili kreativitu a fantáziu. V stredu 28. septembra sa v budove na Žilinskej ceste vystrihovalo, lepilo, kreslilo a pritom i dobre zabávalo na podujatí s názvom Nakresli mi rozprávku.

06. 10. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 1603
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa