Lodenica

Spoločenská rubrika

Štefan Orviský si v metropole východu
polepšil a už je v prvej desiatke. (Štefan Gregorička)

Našim mariášistom nešla karta

O tom, že nie vždy sa darí, sa presvedčili kartári z Dolného Lopašova na štvrtom extraligovom turnaji v Košiciach. Spomedzi 20 zúčastnených družstiev obsadili až jedenástu priečku, čo ich stálo vedúcu pozíciu v priebežnom podarí extraligy. O súťažný mariáš je stále veľký záujem, o čom svedčí aj účasť 387 hráčov - nový rekord súťaže.

14. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Šťastná so svojimi chalanmi - budúcimi kuchármi. (vd)

Po pedagogičke D. Papovej zostalo prázdne miesto

Blízka rodina, pedagógovia, študenti, priatelia i známi sa v pondelok 10. apríla rozlúčili s dlhoročnou pedagogičkou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch (SOŠOaS), Dašou Papovou (61). Svoj boj o život prehrala v stredu 5. apríla. Bola triednou učiteľkou budúcich kuchárov, ktorých mala previesť cez čiaru dospelosti. Stihla ich však na maturity pripraviť, len bojovať už musia sami...

14. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Malí umelci boli na svoje výtvory patrične hrdí. (am)

Portugalčina v spojenej škole

Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch opäť tvorili. V piatok 7. apríla ich navštívil portugalský umelec José Tavares, ktorý študoval v Brne a v súčasnosti sa venuje vlastnému výtvarnému jazyku Iknie. Ten sa deťom snažil predstaviť, oni mu na oplátku nezostali nič dlžné.

14. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Účastníci si vyskúšali základné zručnosti pri vyšetrení a liečbe porúch prehĺtania. (archív Adeli)

Poruchy prehĺtania riešili v Adeli

Rehabilitačné centrum Adeli v Piešťanoch sa v piatok 7. apríla zaplnilo medicínskymi odborníkmi. Spoločne totiž riešili a vzdelávali sa v problematike poruchy prehĺtania, ktorá sa veľakrát správne neidentifikuje, nelieči a môže viesť až k ohrozeniu života.

13. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Cesta z Piešťan do Hlohovca je vhodná aj pre amatérskych cyklistov. (vd)

Cyklodámam cestou na Jašter mávali všetci vytrénovaní týpkovia

Až gýčovo krásne nedeľné počasie využilo viac ako päťdesiat milovníkov cyklistiky a z rôznych miest v okolí dorazili k obedu na Jašter, kde bol cieľ akcie Cyklo na Jašter. Vibramy za tenisky tentoraz vymenilo aj sedem členiek a sympatizantiek Klubu športovej turistiky TJ Bezovec.

13. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Žiaci zo ZŠ Brezová sa tešili na nocovanie v škole. (mp)

Deti si pospali v triedach

Aj žiaci Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch si v noci z piatka 31. marca na sobotu 1. apríla pospali v škole. Andersenova noc bola naozaj čarovná. Už piaty ročník akcie sa na škole niesol aj v znamení bubnovania.

07. 04. 2017 14:45  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Svoju rozprávkovú tvorbu na festivale
odprezentuje Vrbovčan Braňo Jobus. (am)

Do Piešťan zavíta festival Dni detskej knihy

Každoročne sa v jarných mesiacoch na Slovensku, vždy v inom meste, organizuje celoslovenský festival Dni detskej knihy. V tomto roku sa v dňoch 10.-12. apríla bude konať už 34. ročník tohto projektu. Jeho hlavným organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany.

07. 04. 2017 14:04  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Malých pátračov zabával tajomnými kúskami kúzelník. (am)

Zo školy sa v noci ozýval smiech

Skvelá atmosféra zaplnila priestory Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Učiteľky sa spolu s viac než deviatimi desiatkami žiakov zapojili do celoslovenského, už po sedemnásty raz sa opakujúceho podujatia Andersenova noc. V piatok 31. marca sa tak namiesto diktátov, príkladov a prednášaného učiva zo školských priestorov ozýval úprimný detský smiech.

07. 04. 2017 13:11  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vodohospodári pripravili zaujímavý program plný zážitkového učenia o vode. (Dominika Koleňáková)

Škôlkari zisťovali, aká je voda vzácna

Piešťanskí predškoláci z Materskej školy Valová sa v pondelok 27. marca vybrali spolu so svojimi učiteľkami na exkurziu do Slovenského vodohospodárskeho podniku v Piešťanoch.

05. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pri uvítacom transparente sa fotili celé skupiny ľudí. (M. Fiala)

Turisti otvorili Sto jarných kilometrov

Prvý apríl tentoraz padol na sobotu, tá turistická sa niesla v znamení akcie Sto jarných kilometrov. Pobyt v prírode si vychutnalo rekordné množstvo dospelých aj detí. Na prezentáciu, ktorá sa konala hore na kopci na Ahoji, ich prišlo z celého okolia požehnane. Účasť 61. ročníka obľúbenej akcie s rodinnou atmosférou bola rekordná, organizátori zaznamenali až sto ľudí. Každý si vybral trasu podľa svojich predstáv a schopností.

05. 04. 2017 12:21  |  Šport / Ďalšie športy
Články 61 - 70 z 1675
Regal Burger

Anketa