Spoločenská rubrika

Účastníci sa nechali pohltiť hudbou a svoje pocity čmárali na papier. (am)

Vlastné ja spoznávali prostredníctvom kresieb

Občianske združenie AkSen si pre seniorov a ďalších záujemcov pripravilo výtvarné tvorivé dielne. V utorok 15. novembra sa v priestoroch na Teplickej ulici v Piešťanoch záujemcovia ponorili do sveta hudby a na obraz kreslili to, čo v nich tóny evokovali.

25. 11. 2016 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti si vyskúšali rôzne rytmické nástroje. (J. Kvaková)

V spojenej škole bubnovali proti násiliu

Zabavili sa, no poukázali pritom na dobrú vec. Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch sa v stredu 16. novembra zapojili do akcie s názvom Aby bolo deti lepšie počuť. Priestormi školy sa preto ozývalo bubnovanie, a to pri príležitosti svetových dní pripomínajúcich hrozbu násilia a sexuálneho zneužívania detí.

25. 11. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti zo Staničnej ulice a Zavretého kúta maľovali poľskú rozprávku O zlatej rybke. (archív MŠ)

Diela piešťanských škôlkarov poputujú do Bruselu

Deti z piešťanskej Materskej školy na Staničnej ulici a jej pracoviska v Zavretom kúte maľovali rozprávkové príbehy. Zapojili sa do projektu Eurorozprávky. Z 28 krajín Európskej únie si vyžrebovali Poľsko. Maľovali ľudovú rozprávku našich severných susedov - O zlatej rybke. Ich dielka uvidia aj v Bruseli.

25. 11. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študenti si vyskúšali prípravu jedál a nápojov z ovocia a zeleniny. (archív HAĽW)

Na hotelovej akadémii zdravo a výživne

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa v školskom roku 2016/2017 na základe výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zapojila do projektu zameraného na zdravý životný štýl Zdravie na tanieri 2016.

23. 11. 2016 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Vo foyeri kina sa bavilo takmer sto skôr narodených Piešťancov i ľudí z okolia. (md)

Katarínsku zábavu dospávali cez štátny sviatok

Tento rok sa milovníci tanca a ľudovej Katarínskej zábavy v Piešťanoch poponáhľali. Na dospávanie po stredajšej prehýrenej noci využili minulotýždňový štátny sviatok. Obdobie veselosti a tanca totiž pred adventným stíšením uzavrela v stredu 16. novembra Katarínska zábava v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána.

22. 11. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Malej bojovníčke ľudia a inštitúcie napokon prispeli viac než päťtisíc eur. (am)

Na Rebeccinu liečbu vyzbierali viac než päťtisíc eur

Rehabilitácie detí i dospelých s diagnózou detská mozgová obrna sú finančne nákladné. Usilovným bojovníkom preto prispievajú ľudia so srdcom na správnom mieste na to, aby cesta za splneným snom bola menej tŕnistá. V nedeľu 13. novembra v Dome umenia Piešťany zbierali peniaze aj na liečbu sedemročnej Rebecci z Krakovian.

18. 11. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Blato možno niektorých turistov odrádza, ale zážitok z pobytu v lese stojí zato. (vd)

Neseďte doma, poďte v sobotu na Blatový pochod!

Už v sobotu 19. novembra si môžete dobrovoľne umazať svoje turistické či iné terénne topánky na Blatovom pochode. Ako vždy - organizujú ho piešťanskí turisti, tento rok už po tridsiaty ôsmy raz. Zraz je na železničnej stanici pri Vrabcovi, cieľ na Jašteri v Hlohovci. Nik z účastníkov sa však nemusí premáhať, ak si na tridsaťkilometrovú túru netrúfa. Pokojne sa môže vyviezť aj na Havran. Odtiaľ je to k Jašteru už len na skok - asi osemnásťkilometrový.

18. 11. 2016 08:51  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Odvážne deti chodili pomedzi plazy s dračím okom na lyžici. (am)

Podliezali hada a varili polievku z kostí

Napriek tomu, že írsky sviatok Halloween oslavujeme v posledný októbrový deň, čarodejnice a iné príšery zaplnili piešťanské Materské centrum Úsmev aj minulý týždeň. V stredu 9. novembra si deti precvičovali kreativitu počas tvorivých dielní a v piatok 11. novembra sa zabávali na karnevale.

15. 11. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Tohtoročným trendom sú priesvitné látky, čipky a šifón. (ilustr. foto: am)

Krásny zovňajšok na stužkovej nemusí zruinovať rozpočet

Každá mladá slečna by sa aspoň na chvíľu chcela stať princeznou. A práve taká noblesná príležitosť, akou je stužková slávnosť, jej to umožní. Investícia do profesionálnej vizáže sa však môže vyšplhať na stovky eur, čo mnohé rodiny svojim maturantkám nemôžu z rodinného rozpočtu uvoľniť. Piešťanský týždeň preto oslovil odborníčky, ktoré radia, ako sa z dievčat môžu stať dámy aj za málo peňazí.

11. 11. 2016 13:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Sedemročná Rebecca z Krakovian je usmiate dievčatko. (archív rodiny)

Rebecce zaspievajú Vrbovskí víťazi aj C. Buckingham

Malá veľká bojovníčka, sedemročná Rebecca z Krakovian, sa napriek ťažkému osudu na svet díva usmiatymi očami, vlastným úsilím sa deň čo deň po krôčikoch približuje k svojmu snu, no významne uľahčiť cestu jej môžu v piešťanskom Adeli Medical Centre. Nedeľného benefičného koncertu v Dome umenia, ktorého výťažok poputuje na financovanie jej rehabilitácie, sa môžu zúčastniť všetci, ktorým osud Rebecci nie je ľahostajný.

10. 11. 2016 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 61 - 70 z 1622

Anketa