Spoločenská rubrika

Deti si zahrali hmatové pexeso, ale aj veľa kreslili. (am)

Deti si pripomenuli dôležitosť zmyslov

Piaty ročník projektu piešťanskej mestskej knižnice s názvom Vitajte v našom svete si užili deti z detského domova na Sasinkovej ulici. Počas minulého týždňa sa formou rôznych aktivít oboznamovali s dôležitosťou ľudských zmyslov, o ktoré sú hendikepované deti ukrátené. Taktiež v piatok 21. júla v rámci tvorivých dielní v domove aj veľa kreslili.

29. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(Jaroslav Halás)

Svadbu si užili aj ich synovia

V sobotu 15. júla si vo Vozokanoch povedali „áno“ Brigith Vighová a Marko Markovič z Piešťan. Svadobnú hostinu si celá rodina užila v Kursalone. Čo bolo na tomto sobáši zaujímavé? Posúďte sami. Mladomanželia to zhrnuli do štyroch viet: „Žijeme spolu niekoľko rokov, máme spolu dve krásne a zdravé detičky, no stále nám niečo chýbalo. Vraví sa, že sobášom sa nič nemení, že je to formalita a sobášny list len kus papiera, ale vôbec to tak nie je. Oslovenie ‚môj muž’, ‚moja žena’ má úplne iné hodnoty. Pre nás tie najkrajšie!“

29. 07. 2017 07:30  |  Piešťany / Zosobášili sa
Z vytvorených fotiek detí pripravia výstavu v kultúrnom dome v Prašníku. (archív O.Z.)

Fotím, fotíš, fotíme - deti a prírodu Prašníka

Druhý júlový týždeň zorganizovalo občianske združenie Deti z Prašníka s podporou Trnavského samosprávneho kraja denný letný tábor pre deti, zameraný okrem športovania a turistiky aj na fotografovanie. S odbornou pomocou manželov Miroslava a Liny Gugovcov z Prašníka sa prázdninujúci školáci oboznámili s technikami fotografovania, ktoré si v prírode vyskúšali.

28. 07. 2017 08:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Š. Nosáľ zomrel vo veku 90 rokov. (archív du)

Zomrel Štefan Nosáľ

Slovenskú kultúrnu scénu zasiahla smutná udalosť. Vo veku 90 rokov zomrel v sobotu 22. júla Štefan Nosáľ, nestor slovenského folklóru a dlhoročný umelecký šéf, choreograf a režisér súboru Lúčnica. Tá zastrešuje aj piešťanský Dom umenia.

25. 07. 2017 08:45  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 3. júla o 9.50 h sa Hedvige Žitňanskej z Piešťan a Milanovi Šoošovi z Liptovského Mikuláša narodila dcérka Tamara Oľga (2970 g, 50 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso. Sestričku si doma privítajú dvanásťročný Eliáš a šesťročná Nataša.

23. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Deti sa s chuťou zapreli do vesiel Hyperborey. (archív CVČ Ahoj)

„Ahoj“ povozil deti na útočnej lodi

Ani prázdninujúce deti v Piešťanoch nemusia sedieť doma a nudiť sa pri počítači. Počas júla im tunajšie Centrum voľného času Ahoj pripravilo niekoľko rôznorodých prímestských táborov. Už si vyskúšali dva, na jednom sa plavili i v dvojradovej veslici s útočným baranidlom.

21. 07. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Úspešný tím vrbovských kinballistov s učiteľkou Slávkou Mešencovou
a metodikom tohto športu Aurelom Bittnerom (uprostred). (archív školy)

Kinballisti z Vrbového bronzoví vo Francúzsku

Reprezentanti kinballu z Vrbového zažili svoj prvý veľký medzinárodný úspech na kinballovom turnaji vo Francúzsku. V konkurencii dvanástich družstiev sa tím žiakov zo Základnej školy na Komenského ulici umiestnil na tretej priečke v kategórii hráčov do pätnásť rokov. Prvé bolo družstvo zo Španielska, druhá Kanada.

20. 07. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
S účinkujúcimi sa v Piešťanoch odfotil aj sekretár indického veľvyslanectva. (archív organizátorov podujatia)

Farebný Indický večer

O Piešťanoch sa hovorieva ako o multikultúrnom meste. Potvrdzuje to i fakt, že sa tu dobre cítia ľudia z rôznych krajín. Na Indickom večere hudby spojenom s módnou prehliadkou, ktorý sa konal vo štvrtok 13. júla v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, účinkovali pôvabné Piešťanky odeté v nádherných pestrofarebných šatách sárí.

20. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (mp)

Prihláste sa na krúžky v Ahoji

Centrum voľného času Ahoj Piešťany otvára v školskom roku 2017/ 2018 záujmové krúžky.

18. 07. 2017 15:31  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Najkrajší darček dostala Piešťanka Barbora Piovarčiová k svojim narodeninám v podobe tretieho dieťatka - Rastíka (3350 g, 50 cm), ktorý uzrel svetlo sveta v pondelok 3. júla o 10.55 h. Po dvoch deťoch, sedemročnom Brankovi a trojročnej Agátke, sa šťastná mamina rozhodla pomenovať bábätko po tatinovi - Rasťovi Piovarčiovi. Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

16. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Články 61 - 70 z 1730
GARGO
Regal Burger

Anketa