Spoločenská rubrika

Kým zo žily odtečie krv, so zdravotníkmi podebatujete alebo si urobíte „selfíčko". (am)

Kvapka krvi: Darovali to najcennejšie, čo majú

Mnohí ľudia len pri predstave ihly prepichujúcej ľudskú kožu strácajú pevnú pôdu pod nohami a okamžite zamdlievajú. Mnohí sa čudujú, nechápavo, ba až pohŕdavo krútia hlavami nad darcami krvi, ktorí „načopreboha“ dobrovoľne podstupujú takéto zákroky. Čudujú sa dovtedy, kým oni, prípadne ich blízki neležia na nemocničnom lôžku a v kritickej situácii zisťujú, že pre nich nie je dostatok vhodnej krvi na transfúziu.

09. 12. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na trhoch tancovali pacienti i rodičia. (am)

Vianočný trh si užili aj pacienti v Adeli

Kongresová sála v piešťanskom Adeli Medical Centre ožila domácimi výrobkami od výmyslu sveta. V piatok 2. decembra tam totiž po prvý raz zorganizovali Vianočný trh.

08. 12. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 14. novembra o 18.40 h sa Ivane a Ladislavovi Ševčíkovcom z Piešťan narodilo druhé dieťa - dcéra Eliška (50 cm, 3100 g). Bábätku pomohli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Richard Dojčan. Doma si sestričku vystískal dvojročný Oliver.

04. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Obálku prvého dňa dal vyhotoviť Milan Vančo. (vd)

Piešťanská pošta na novej známke

Piešťany budú mať novú známku. Bude na nej vyobrazený Poštový a telegrafný úrad. Jej prezentácia sa uskutoční v utorok 6. decembra v budove pošty na prvom poschodí.

02. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Noví prváci na Základnej škole F. E. Scherera dostali po ceremoniáli imatrikulačný list. (am)

Prváci recitovali, spievali a plnili náročné úlohy

Slávnostná imatrikulácia ani tento rok neobišla žiakov prvého ročníka Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch. Nováčikovia školy sídliacej na najväčšom sídlisku v kúpeľnom meste v utorok 22. novembra plnili ťažké úlohy, no popri tom sa aj dobre zabávali.

01. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti sa zahrali na siedmich trpaslíkov. (am)

Znevýhodnené deti predviedli svoj umelecký talent

Deviaty ročník obľúbeného projektu s názvom Deti deťom - Aj my sa vieme zabaviť dal opäť šancu predviesť sa znevýhodneným žiakom škôl z Piešťan a Vrbového. V pondelok 21. novembra vystúpili v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána desiatky detí na pódium, aby ukázali, že i oni majú talent.

30. 11. 2016 13:05  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Medzi odmenenými členmi piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine bola i jej zakladajúca členka MUDr. Eva Stipanitzová (druhá sprava). (vd)

Liga proti rakovine v Piešťanoch oslávila 25. výročie

Symbolom boja proti rakovine je žltý jarný kvet - narcis. Pre Piešťancov bola takýmto žltým slniečkom zosnulá predsedníčka Ligy proti rakovine (LPRa) Irena Michnová. Jej meno opakovane rezonovalo na slávnostnej akadémii pri príležitosti 25. výročia založenia tunajšej pobočky. Konalo sa v utorok 15. novembra v kine Fontána.

26. 11. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Účastníci sa nechali pohltiť hudbou a svoje pocity čmárali na papier. (am)

Vlastné ja spoznávali prostredníctvom kresieb

Občianske združenie AkSen si pre seniorov a ďalších záujemcov pripravilo výtvarné tvorivé dielne. V utorok 15. novembra sa v priestoroch na Teplickej ulici v Piešťanoch záujemcovia ponorili do sveta hudby a na obraz kreslili to, čo v nich tóny evokovali.

25. 11. 2016 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti si vyskúšali rôzne rytmické nástroje. (J. Kvaková)

V spojenej škole bubnovali proti násiliu

Zabavili sa, no poukázali pritom na dobrú vec. Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch sa v stredu 16. novembra zapojili do akcie s názvom Aby bolo deti lepšie počuť. Priestormi školy sa preto ozývalo bubnovanie, a to pri príležitosti svetových dní pripomínajúcich hrozbu násilia a sexuálneho zneužívania detí.

25. 11. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti zo Staničnej ulice a Zavretého kúta maľovali poľskú rozprávku O zlatej rybke. (archív MŠ)

Diela piešťanských škôlkarov poputujú do Bruselu

Deti z piešťanskej Materskej školy na Staničnej ulici a jej pracoviska v Zavretom kúte maľovali rozprávkové príbehy. Zapojili sa do projektu Eurorozprávky. Z 28 krajín Európskej únie si vyžrebovali Poľsko. Maľovali ľudovú rozprávku našich severných susedov - O zlatej rybke. Ich dielka uvidia aj v Bruseli.

25. 11. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 51 - 60 z 1619
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa