Topfest

Spoločenská rubrika

Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 16. januára sa v piešťanskej pôrodnici narodilo prvé dieťa Moniky a Martina Šelestiakovcov zo Šúroviec - dcéra Timea (51 centimetrov, 3280 gramov). Dievčatku pomohol na svet MUDr. Ján Karaba.

29. 01. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Dámy sa postarali o spríjemnenie vianočnej atmosféry krásnymi výkladmi. (am)

Súťažili o najkrajší vianočný výklad

Štrnásty ročník tradičnej súťaže o najkrajší vianočný výklad, organizovanej Piešťanským informačným centrom, už je úspešne ukončený. Tento rok sa na prvých troch priečkach umiestnili prevádzky Kvety Slnečnica, AB Contact a In Vino.

27. 01. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študentov Hotelovej akadémie Ľ. Wintera pripravoval na súťaž Milan Elčík. (archív M. Krajčovičovej)

Študentka hotelovej akadémie juniorskou majsterkou

Študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch žnú jeden úspech za druhým. Uspieť sa naposledy podarilo 19-ročnej študentke štvrtého ročníka Michaele Krajčovičovej. Na súťaži Slovak Barista Cup junior 2016 získala prvé miesto, čím sa stala juniorskou majsterkou Slovenska v príprave kávy.

20. 01. 2017 14:38  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Tanečné kolo si užili mnohí zdravotníci. (am)

Pedagógovia sa zabávali na plese

Sála piešťanskej Kúpeľnej dvorany ožila elegantnými róbami a uhladenými oblekmi. V sobotu 14. januára totiž Kursalon zaplnili pedagógovia a zamestnanci Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (IFBLR) počas svojho druhého reprezentatívneho plesu.

19. 01. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kolektív
opatrovateliek vinšoval i spieval živio storočnej J. Koperovej. (V. Dusíková)

Pre storočnú starenku krájali tortu v Seniori Modrová

V obci Modrová oslávila svoje sté narodeniny Júlia Koperová. Starenke, ktorá sa narodila 10. januára 1917 vo Svinnej a momentálne žije v zariadení pre seniorov, vinšovali opatrovateľky spolu s riaditeľom Andrejom Ondrášikom. Senior Modrová je pod horami, babička má z okna výhľad na Považský Inovec. Cez kopce je to len na skok do Trenčína. Tam prežila život.

18. 01. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
Šťastná mamička Martina Halašková so synom Viktorom. (Viera Dusíková)

Viktor Halaška - prvý Piešťanec roka 2017

Prvým občanom Piešťan, ktorý uzrel svetlo sveta tento rok v Nemocnici Alexandra Wintera, je pekné urastené chlapčiatko - Viktor Halaška. Bábätko sa narodilo v utorok 3. januára 2017 o 8.41 h. Šťastní rodičia Martina a Michal Halaškovci tak voňavý uzlíček, ktorý mal pri pôrode 3790 gramov a 52 centimetrov, privítali do rodiny, v ktorej už jedného „chlapa“ majú.

14. 01. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Výpočtová technika sa stala pre Jozefa Jančíka celoživotnou cestou. (archív pž)

Život plný lásky, práce a starostlivosti

Piešťanská verejnosť, rodina, susedia i kolegovia sa dňa 11. decembra 2016 rozlúčili s riaditeľom Školského výpočtového strediska (ŠVS) v Piešťanoch, Jozefom Jančíkom. Tento výnimočný muž bol veľký nielen svojou ľudskosťou, ale i profesionalitou.

13. 01. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Dvom maturitným triedam SOŠOaS na Mojmírovej ulici pripínali stužky Dagmar Papová a Tomáš Kubica. (vd)

Vianočná stužková obchodníkov, kuchárov i čašníkov

Jedna z posledných stužkových pred Vianocami, ktorú spolu zažili študenti dvoch maturitných tried Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch, nemala chybu! Hoci to spočiatku ani nevyzeralo, že nejaká väčšia slávnosť sa uskutoční, budúci kuchári, obchodníci a podnikatelia i čašníci a servírky dokázali, že hoci sa možno niektorí počas štyroch rokov ani bližšie nepoznali, vytvorili finálny produkt, z ktorého mäkli srdcia rodičov i profesorov, nežneli oči priateliek. Zapaľovali sa sviece, lýtka aj zreničky. Stužková štvrtej áčky a béčky bola milá, srdečná, mala glanc, gracióznosť, nonšalantnosť i záverečné dramatické vyvrcholenie.

26. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 9. decembra o 17.47 h sa Lucii Galkovej z Piešťan a Michalovi Galkovi zo Sedmerovca narodila prvá dcérka Stella (2930 g, 50 cm). V piešťanskej pôrodnici jej pomohol na svet MUDr. Ján Polák. Z dieťatka, ktoré bude svoje prvé Vianoce sláviť v kruhu rodiny, sa tešili i starí rodičia. Babička Anna a deduško Vladimír Božekovci z Banky už chystajú pre celú najbližšiu rodinu vianočný stromček. Štedrú večeru budú všetci sláviť na Banke. Želáme im pokojné sviatky, plné priehrštia lásky a porozumenia, radosť z voňavého uzlíčka, ktorý rozjasní nielen decembrové dni, ale celý život svojim najmilším.

25. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Žiaci vytvorili farebné vianočné pohľadnice. (am)

Deti v spojenej škole písali listy Ježiškovi

Knihy, autá, ale i hudobné nástroje. To sú priania detí zo Spojenej školy v Piešťanoch. Ježiškovi písali v stredu 7. decembra počas tvorivých dielní organizovaných v spolupráci s mestskou knižnicou.

15. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 51 - 60 z 1633
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa