Lodenica

Spoločenská rubrika

Večer v Elektrárni doplnil živý vstup Folklórneho súboru Žito. (am)

Šikovní Piešťanci prezentovali projekty

Aktívni rodáci z kúpeľného mesta dostali priestor, aby oboznámili verejnosť so svojimi jedinečnými projektmi. V piatok 28. apríla na pódium Elektrárne Piešťany vystúpilo deväť jednotlivcov alebo zástupcov skupín, ktoré sa venujú architektúre, kultúre či technike.

05. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Aj tohtoročnú púť na Jurka si užilo množstvo ľudí zo širokého okolia. (Nina Szekérová)

Svätojurajská púť aj s požehnaním najstaršej rotundy

Davy pútnikov sa v poslednú aprílovú nedeľu vydali na svätojurskú púť do Nitrianskej Blatnice. K Rotunde svätého Juraja, ktorý je patrónom obce, prúdili za pekného slnečného počasia stovky ľudí - kresťanov, ktorí sa túžili zúčastniť slávnostnej svätej omše, i ľudí, ktorí milujú prírodu a potulky po nej. Podujatie, ktoré sa konalo pod záštitou ministra kultúry, spojilo široké okolie. Na Jurka išli nielen ľudia z Nitrianskeho, ale aj z Trnavského či Trenčianskeho kraja, ba boli tam pútnici i zo vzdialenejších končín.

04. 05. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Štartovalo sa z parkoviska na piešťanskom Vŕšku. (vd)

Hore Váhom - dolu Váhom išla stovka cyklistov

Už dávnejšie sa po Piešťanoch hovorí, čo zorganizuje Mucha, čiže Iveta Ondrášiková s partiou kolegov z Klubu slovenských turistov Bezovec Piešťany, to sa spravidla vydarí. Aj tohtoročný sviatok práce, Prvý máj, oslávilo 105 nadšencov cykloturistiky a pes na akcii s názvom Hore Váhom - dolu Váhom. Trasu dlhú viac ako sedemdesiat kilometrov zvládli mladí aj starí, ale len počtom rokov, nie však duchom a „pajšlami“.

02. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Europoslanec Ivan Štefanec
odpovedal na otázky gymnazistov. (Roman Ondrejka)

S europoslancom na horúce témy

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch si v piatok 21. apríla vypočuli prednášku slovenského europoslanca a člena Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente, Ivana Štefanca. Témou bola Európska únia a jednotný digitálny trh.

28. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Útulkáčom pomôže každá drobnosť. (am)

Výťažok z burzy poputuje aj na lieky pre zvieratá

Hračky, domáce potreby, deky, dekorácie. To všetko sa nachádzalo rozložené na stoloch pod prístreškom komunitného centra ŽiWell v Piešťanoch, kde sa v sobotu 22. apríla uskutočnila prvá tohtoročná burza pre útulkáčov.

28. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študenti záhradníckej školy stavali jednoduché stavby z vŕbového prútia. (am)

Deň Zeme tento rok podporoval jeden zo živlov - vietor

Každoročnú oslavu sviatku Deň Zeme si ani tento rok nenechalo ujsť vedenie a študenti zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Vo štvrtok 20. apríla si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých stanovíšť, v ktorých ukázali, čo naša planéta ponúka, potrebuje a možno v prípade separácie odpadu i stráda.

26. 04. 2017 11:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kristína Hulváková pravidelne ošetruje i Jolanu Kováčovú zo Šterús. (vd)

Po okolitých obciach i v Piešťanoch ošetruje trinásť chorých

Má dvadsaťšesť rokov, volá sa Kristína Hulváková. Od skončenia štúdia ošetrovateľstva na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave v roku 2013 začala pracovať ako sestra domácej starostlivosti v Bratislave, od leta 2016 pôsobí v Piešťanoch. Jej pacienti sa na ňu usmievajú, ba aj tí, ktorým sa veľmi nechce rozcvičovať polámané ruky, nohy, len čo ju zazrú, začnú cvičiť ako odušu. Kristína má v sebe to, čomu sa hovorí – prirodzená sila osobnosti – profesionálne ľudskej bytosti. Tu je jej rozprávanie o sebe i o pacientoch:

23. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Do okresného kola súťaže Hollého pamätník sa zapojili žiaci z 21 škôl. (CVČ Ahoj)

O prvenstvo v recitačnej súťaži súperili v Ahoji

Piešťanské Centrum voľného času (CVČ) Ahoj žilo kultúrou. V utorok 11. a v stredu 12. apríla sa tam totiž uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Sedemdesiatka detí predviedla interpretačné schopnosti a utvrdzovala lásku k materinskému jazyku.

21. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti poctivo vyrábali trubičky, aby nimi mohli omotať pripravené srdiečka. (am)

Vyrábali srdiečka z novinového papiera

V Detskom domove Piešťany sa tvorilo a vyrábalo. Deti sa vo štvrtok 13. apríla učili zhotoviť dekorácie z novinového papiera, náladu im pritom zlepšoval maskot myšiak.

19. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Hasiči deťom z Ducového i Modrovej ukázali, ako to vyzerá vo vnútri auta. (archív MŠ)

Škôlkari zažili deň s políciou aj hasičmi

Deti z materských škôl v Ducovom a v Modrovej zažili začiatkom apríla deň plný radosti a nových poznatkov. Oboznámili sa nielen s prácou polície, ale aj hasičov. Na ihrisku v obci Ducové ich čakali dve hasičské a jedno policajné auto. Škôlkari boli plní očakávaní, tešili sa na svojich hrdinov.

19. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 51 - 60 z 1675
Regal Burger

Anketa