Topfest

Spoločenská rubrika

Psy možno potešiť aj doma vyrobenými keksíkmi. (am)

Piekli dobroty pre štvornohých miláčikov

Milovníci psov sa uplynulý víkend stretli v piešťanskom komunitnom centre ŽiWell. Nešlo však o žiadnu prednášku, ale zúčastnili sa workshopu.

01. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov (am)

Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov

Tradície našich predkov opäť ožili. Folklórny súbor Žito sa v sobotu 18. februára vydal na pôchodzku mestom Piešťany za veselého spevu fašiangových piesní. Folkloristom sa do ulíc podarilo vylákať desiatky obyvateľov, pripomenúť im fašiangy starých mám a otcov, popýtať čo-to na zahryznutie, vyčarovať dobrú náladu a tiež ľudí zabaviť.

26. 02. 2017 13:56  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Súťaž v moderných tancoch žiakov základných škôl sa konala v kine Fontána. (archív MsKS)

Deviaty ročník tanečnej súťaže: Latka išla vyššie

Tanec pre mnohé deti znamená všetko. Pre tie, čo tancujú každý deň a postupne sa zoznamujú na hodinách tanca nielen s pohybovou, ale aj scénickou kultúrou, sa tanec stáva životným štýlom. Poskytuje im voľnosť, slobodu. Posúva ich bližšie k publiku, ale aj k sebe samému. Zbližuje ich bez dlhých debát aj poznania cudzích rečí. Sú takí, čo sa pravidelne zúčastňujú tanečnej súťaže, i takí, čo v stredu 15. februára prišli do piešťanského kina Fontána na deviaty ročník Súťaže v moderných tancoch žiakov základných škôl prvýkrát.

22. 02. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
Vyzbierané bicykle pomôžu hotelákom dopraviť sa na odbornú prax. (archív E. Adamkoviča)

Študent hotelovej akadémie chce pomáhať spolužiakom

Známa súťaž Stredoškolská odborná činnosť, do ktorej sa ročne zapája mnoho študentov, môže mať i výstup vo forme práce s dobročinným charakterom. Emil Adamkovič, študent piateho ročníka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, sa rozhodol pomôcť svojim spolužiakom tým, že od obyvateľov vyzbiera nepotrebné bicykle, ktoré študenti budú môcť využívať v rámci presunu na odbornú prax.

17. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V CVČ Ahoj mali parádny karneval s originálnymi maskami. (archív CVČ)

V Ahoji deti namiesto krúžkov tancovali v maskách

V Centre voľného času Ahoj v Piešťanoch usporiadali v piatok 10. februára karneval pre deti, ktoré navštevujú tamojšie krúžky.

16. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študenti hotelovej akadémie hosťom zabezpečili jedinečný gastronomický zážitok. (Michal Bielak)

Anjelský Ples hotelákov plný gastronomických špecialít

Plesová sezóna je v plnom prúde a tradíciu v organizovaní týchto populárnych noblesných večerov drží i Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Jej priestory sa v sobotu 11. februára počas Plesu hotelákov zmenili na anjelské miesto.

16. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
S paličkami či bez nich sa vybrali Piešťanci na prvý Pochod pre zdravie. (archív LPRa)

Päťkilometrový Pochod pre zdravie z mesta na Sĺňavu

Členovia i sympatizanti piešťanskej Ligy proti rakovine sa v sobotu 4. februára pripojili po prvýkrát k celonárodnému projektu Pochod pre zdravie. Práve tento deň je totiž Svetovým dňom boja proti rakovine. V rokoch 2016-2018 má príznačné heslo: „Dokážeme. Dokážem.“ Toto slovo robí zázraky.

14. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mnohí stále svadbu považujú za dôležitý životný krok. (dg)

V Piešťanoch vlani zosobášili 171 párov

Postaviť sa pred oltár a spečatiť svoju lásku prísľubom vernosti a oddanosti mnohí považujú za jeden z najvýznamnejších životných krokov. Druhú februárovú nedeľu kalendár pripomína Svetový deň manželstva. Piešťanský týždeň preto zaujímalo, koľko sobášov sa v Piešťanoch minulý rok uzatvorilo a kde všade si mladomanželia povedali svoje „áno“.

11. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
MUDr. K. Chmelo bol nielen vynikajúcim diagnostikom, ale aj človekom s charizmou. (archív rodiny)

Kornel Chmelo, vynikajúci detský primár, by mal sto rokov

Dňa 10. februára, si piešťanská verejnosť pripomína sto rokov od narodenia charizmatického primára detského oddelenia bývalej nemocnice s poliklinikou, MUDr. Kornela Chmela. Tento vynikajúci detský lekár získal až po smrti titul čestný občan Piešťan. Tiež bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák mu udelil Cenu biskupa Mons. Pavla Jantauscha in memoriam za rok 2011 za celoživotný prínos v oblasti vedy.

10. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V Lančári pochová basu Folklórna skupina Podhoranka 25. februára. (vd)

Basu pochovajú a koniec fašiangu oslávia tancovačkou viaceré obce

Aktuálne sa v obciach i v mestách konajú karnevaly, plesy a na konci februára i fašiangové veselice. Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú pohyblivým sviatkom, končia sa štyridsať dní pred Veľkou nocou. Po nich nasleduje pôstne obdobie, ktoré sa tento rok začína 1. marca. Mládenci musia dovtedy stihnúť obradné „pochovávanie” basy, symbol dedinských tancovačiek.

05. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 41 - 50 z 1635
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa