Spoločenská rubrika

Kolektív
opatrovateliek vinšoval i spieval živio storočnej J. Koperovej. (V. Dusíková)

Pre storočnú starenku krájali tortu v Seniori Modrová

V obci Modrová oslávila svoje sté narodeniny Júlia Koperová. Starenke, ktorá sa narodila 10. januára 1917 vo Svinnej a momentálne žije v zariadení pre seniorov, vinšovali opatrovateľky spolu s riaditeľom Andrejom Ondrášikom. Senior Modrová je pod horami, babička má z okna výhľad na Považský Inovec. Cez kopce je to len na skok do Trenčína. Tam prežila život.

18. 01. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video
Šťastná mamička Martina Halašková so synom Viktorom. (Viera Dusíková)

Viktor Halaška - prvý Piešťanec roka 2017

Prvým občanom Piešťan, ktorý uzrel svetlo sveta tento rok v Nemocnici Alexandra Wintera, je pekné urastené chlapčiatko - Viktor Halaška. Bábätko sa narodilo v utorok 3. januára 2017 o 8.41 h. Šťastní rodičia Martina a Michal Halaškovci tak voňavý uzlíček, ktorý mal pri pôrode 3790 gramov a 52 centimetrov, privítali do rodiny, v ktorej už jedného „chlapa“ majú.

14. 01. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Výpočtová technika sa stala pre Jozefa Jančíka celoživotnou cestou. (archív pž)

Život plný lásky, práce a starostlivosti

Piešťanská verejnosť, rodina, susedia i kolegovia sa dňa 11. decembra 2016 rozlúčili s riaditeľom Školského výpočtového strediska (ŠVS) v Piešťanoch, Jozefom Jančíkom. Tento výnimočný muž bol veľký nielen svojou ľudskosťou, ale i profesionalitou.

13. 01. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Dvom maturitným triedam SOŠOaS na Mojmírovej ulici pripínali stužky Dagmar Papová a Tomáš Kubica. (vd)

Vianočná stužková obchodníkov, kuchárov i čašníkov

Jedna z posledných stužkových pred Vianocami, ktorú spolu zažili študenti dvoch maturitných tried Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Mojmírovej ulici v Piešťanoch, nemala chybu! Hoci to spočiatku ani nevyzeralo, že nejaká väčšia slávnosť sa uskutoční, budúci kuchári, obchodníci a podnikatelia i čašníci a servírky dokázali, že hoci sa možno niektorí počas štyroch rokov ani bližšie nepoznali, vytvorili finálny produkt, z ktorého mäkli srdcia rodičov i profesorov, nežneli oči priateliek. Zapaľovali sa sviece, lýtka aj zreničky. Stužková štvrtej áčky a béčky bola milá, srdečná, mala glanc, gracióznosť, nonšalantnosť i záverečné dramatické vyvrcholenie.

26. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 9. decembra o 17.47 h sa Lucii Galkovej z Piešťan a Michalovi Galkovi zo Sedmerovca narodila prvá dcérka Stella (2930 g, 50 cm). V piešťanskej pôrodnici jej pomohol na svet MUDr. Ján Polák. Z dieťatka, ktoré bude svoje prvé Vianoce sláviť v kruhu rodiny, sa tešili i starí rodičia. Babička Anna a deduško Vladimír Božekovci z Banky už chystajú pre celú najbližšiu rodinu vianočný stromček. Štedrú večeru budú všetci sláviť na Banke. Želáme im pokojné sviatky, plné priehrštia lásky a porozumenia, radosť z voňavého uzlíčka, ktorý rozjasní nielen decembrové dni, ale celý život svojim najmilším.

25. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Žiaci vytvorili farebné vianočné pohľadnice. (am)

Deti v spojenej škole písali listy Ježiškovi

Knihy, autá, ale i hudobné nástroje. To sú priania detí zo Spojenej školy v Piešťanoch. Ježiškovi písali v stredu 7. decembra počas tvorivých dielní organizovaných v spolupráci s mestskou knižnicou.

15. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Novú piešťanskú známku navrhol a vytvoril rytec Jozef Česla z Kežmarku. (vd)

Známku s piešťanskou poštou vydali v náklade 1,5 milióna

Po prvýkrát v histórii piešťanskej pošty sa na jej pôde konala prezentácia známky, na ktorej je vyobrazená jej samotná funkcionalistická budova, stojaca na rohu Kukučínovej a Poštovej ulice. V čase jej vzniku mala názov Poštový a telegrafný úrad. Projekt budovy architekta Emila Belluša vznikol v roku 1928, stavbu dokončili v roku 1931.

15. 12. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Zberateľ priviezol do Fontány 250 pohľadníc z Európy i zámoria. (am)

Vystavili vianočné pohľadnice Petra Roneca

V časoch adventu ozdoby zapĺňajú príbytky i najrôznejšie inštitúcie. Vianočnú náladu sa rozhodli priniesť aj do foyeru Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch, kde vo štvrtok 8. decembra otvorili výstavu sviatočných pohľadníc zo zbierky Petra Roneca.

14. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 15. novembra o 21.08 h sa Petre Miklíkovej a Richardovi Kaffelovi z Piešťan narodil prvý syn Alexander Kaffel (55 cm, 3900 g). Dieťatku pomohli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Michaela Kelemenová.

11. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Speváci sa prezentovali často už súčasnou generáciou zabudnutými piesňami. (vd)

Na Slávikovi domova spievali starkí už zabudnuté piesne

Už po trinásty raz sa z Domova dôchodcov Klas vo Vrbovom ozýval spev a muzika. V utorok 29. novembra súťažili starenky a starčekovia o titul Slávik domova. Tento rok si titul aj novú sošku odniesla Zdenka Vičanová. Tým prevzala symbolické žezlo od striebornej slávice Oľgy Sedláčkovej, ktorá sa v minulosti stala viackrát držiteľkou zlatého slávika. Na tretej priečke sa umiestnil Rudolf Vitek.

09. 12. 2016 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 41 - 50 z 1619
Lekáreň Regia

Anketa