Spoločenská rubrika

Novú piešťanskú známku navrhol a vytvoril rytec Jozef Česla z Kežmarku. (vd)

Známku s piešťanskou poštou vydali v náklade 1,5 milióna

Po prvýkrát v histórii piešťanskej pošty sa na jej pôde konala prezentácia známky, na ktorej je vyobrazená jej samotná funkcionalistická budova, stojaca na rohu Kukučínovej a Poštovej ulice. V čase jej vzniku mala názov Poštový a telegrafný úrad. Projekt budovy architekta Emila Belluša vznikol v roku 1928, stavbu dokončili v roku 1931.

15. 12. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Zberateľ priviezol do Fontány 250 pohľadníc z Európy i zámoria. (am)

Vystavili vianočné pohľadnice Petra Roneca

V časoch adventu ozdoby zapĺňajú príbytky i najrôznejšie inštitúcie. Vianočnú náladu sa rozhodli priniesť aj do foyeru Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch, kde vo štvrtok 8. decembra otvorili výstavu sviatočných pohľadníc zo zbierky Petra Roneca.

14. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 15. novembra o 21.08 h sa Petre Miklíkovej a Richardovi Kaffelovi z Piešťan narodil prvý syn Alexander Kaffel (55 cm, 3900 g). Dieťatku pomohli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Michaela Kelemenová.

11. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Speváci sa prezentovali často už súčasnou generáciou zabudnutými piesňami. (vd)

Na Slávikovi domova spievali starkí už zabudnuté piesne

Už po trinásty raz sa z Domova dôchodcov Klas vo Vrbovom ozýval spev a muzika. V utorok 29. novembra súťažili starenky a starčekovia o titul Slávik domova. Tento rok si titul aj novú sošku odniesla Zdenka Vičanová. Tým prevzala symbolické žezlo od striebornej slávice Oľgy Sedláčkovej, ktorá sa v minulosti stala viackrát držiteľkou zlatého slávika. Na tretej priečke sa umiestnil Rudolf Vitek.

09. 12. 2016 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Kým zo žily odtečie krv, so zdravotníkmi podebatujete alebo si urobíte „selfíčko". (am)

Kvapka krvi: Darovali to najcennejšie, čo majú

Mnohí ľudia len pri predstave ihly prepichujúcej ľudskú kožu strácajú pevnú pôdu pod nohami a okamžite zamdlievajú. Mnohí sa čudujú, nechápavo, ba až pohŕdavo krútia hlavami nad darcami krvi, ktorí „načopreboha“ dobrovoľne podstupujú takéto zákroky. Čudujú sa dovtedy, kým oni, prípadne ich blízki neležia na nemocničnom lôžku a v kritickej situácii zisťujú, že pre nich nie je dostatok vhodnej krvi na transfúziu.

09. 12. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na trhoch tancovali pacienti i rodičia. (am)

Vianočný trh si užili aj pacienti v Adeli

Kongresová sála v piešťanskom Adeli Medical Centre ožila domácimi výrobkami od výmyslu sveta. V piatok 2. decembra tam totiž po prvý raz zorganizovali Vianočný trh.

08. 12. 2016 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 14. novembra o 18.40 h sa Ivane a Ladislavovi Ševčíkovcom z Piešťan narodilo druhé dieťa - dcéra Eliška (50 cm, 3100 g). Bábätku pomohli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Richard Dojčan. Doma si sestričku vystískal dvojročný Oliver.

04. 12. 2016 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Obálku prvého dňa dal vyhotoviť Milan Vančo. (vd)

Piešťanská pošta na novej známke

Piešťany budú mať novú známku. Bude na nej vyobrazený Poštový a telegrafný úrad. Jej prezentácia sa uskutoční v utorok 6. decembra v budove pošty na prvom poschodí.

02. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Noví prváci na Základnej škole F. E. Scherera dostali po ceremoniáli imatrikulačný list. (am)

Prváci recitovali, spievali a plnili náročné úlohy

Slávnostná imatrikulácia ani tento rok neobišla žiakov prvého ročníka Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch. Nováčikovia školy sídliacej na najväčšom sídlisku v kúpeľnom meste v utorok 22. novembra plnili ťažké úlohy, no popri tom sa aj dobre zabávali.

01. 12. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti sa zahrali na siedmich trpaslíkov. (am)

Znevýhodnené deti predviedli svoj umelecký talent

Deviaty ročník obľúbeného projektu s názvom Deti deťom - Aj my sa vieme zabaviť dal opäť šancu predviesť sa znevýhodneným žiakom škôl z Piešťan a Vrbového. V pondelok 21. novembra vystúpili v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána desiatky detí na pódium, aby ukázali, že i oni majú talent.

30. 11. 2016 13:05  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 31 - 40 z 1603
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa