Topfest

Spoločenská rubrika

Europoslanec Ivan Štefanec
odpovedal na otázky gymnazistov. (Roman Ondrejka)

S europoslancom na horúce témy

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch si v piatok 21. apríla vypočuli prednášku slovenského europoslanca a člena Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente, Ivana Štefanca. Témou bola Európska únia a jednotný digitálny trh.

28. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Útulkáčom pomôže každá drobnosť. (am)

Výťažok z burzy poputuje aj na lieky pre zvieratá

Hračky, domáce potreby, deky, dekorácie. To všetko sa nachádzalo rozložené na stoloch pod prístreškom komunitného centra ŽiWell v Piešťanoch, kde sa v sobotu 22. apríla uskutočnila prvá tohtoročná burza pre útulkáčov.

28. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Študenti záhradníckej školy stavali jednoduché stavby z vŕbového prútia. (am)

Deň Zeme tento rok podporoval jeden zo živlov - vietor

Každoročnú oslavu sviatku Deň Zeme si ani tento rok nenechalo ujsť vedenie a študenti zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Vo štvrtok 20. apríla si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých stanovíšť, v ktorých ukázali, čo naša planéta ponúka, potrebuje a možno v prípade separácie odpadu i stráda.

26. 04. 2017 11:49  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kristína Hulváková pravidelne ošetruje i Jolanu Kováčovú zo Šterús. (vd)

Po okolitých obciach i v Piešťanoch ošetruje trinásť chorých

Má dvadsaťšesť rokov, volá sa Kristína Hulváková. Od skončenia štúdia ošetrovateľstva na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave v roku 2013 začala pracovať ako sestra domácej starostlivosti v Bratislave, od leta 2016 pôsobí v Piešťanoch. Jej pacienti sa na ňu usmievajú, ba aj tí, ktorým sa veľmi nechce rozcvičovať polámané ruky, nohy, len čo ju zazrú, začnú cvičiť ako odušu. Kristína má v sebe to, čomu sa hovorí – prirodzená sila osobnosti – profesionálne ľudskej bytosti. Tu je jej rozprávanie o sebe i o pacientoch:

23. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Do okresného kola súťaže Hollého pamätník sa zapojili žiaci z 21 škôl. (CVČ Ahoj)

O prvenstvo v recitačnej súťaži súperili v Ahoji

Piešťanské Centrum voľného času (CVČ) Ahoj žilo kultúrou. V utorok 11. a v stredu 12. apríla sa tam totiž uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Sedemdesiatka detí predviedla interpretačné schopnosti a utvrdzovala lásku k materinskému jazyku.

21. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Deti poctivo vyrábali trubičky, aby nimi mohli omotať pripravené srdiečka. (am)

Vyrábali srdiečka z novinového papiera

V Detskom domove Piešťany sa tvorilo a vyrábalo. Deti sa vo štvrtok 13. apríla učili zhotoviť dekorácie z novinového papiera, náladu im pritom zlepšoval maskot myšiak.

19. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Hasiči deťom z Ducového i Modrovej ukázali, ako to vyzerá vo vnútri auta. (archív MŠ)

Škôlkari zažili deň s políciou aj hasičmi

Deti z materských škôl v Ducovom a v Modrovej zažili začiatkom apríla deň plný radosti a nových poznatkov. Oboznámili sa nielen s prácou polície, ale aj hasičov. Na ihrisku v obci Ducové ich čakali dve hasičské a jedno policajné auto. Škôlkari boli plní očakávaní, tešili sa na svojich hrdinov.

19. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Štefan Orviský si v metropole východu
polepšil a už je v prvej desiatke. (Štefan Gregorička)

Našim mariášistom nešla karta

O tom, že nie vždy sa darí, sa presvedčili kartári z Dolného Lopašova na štvrtom extraligovom turnaji v Košiciach. Spomedzi 20 zúčastnených družstiev obsadili až jedenástu priečku, čo ich stálo vedúcu pozíciu v priebežnom podarí extraligy. O súťažný mariáš je stále veľký záujem, o čom svedčí aj účasť 387 hráčov - nový rekord súťaže.

14. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Šťastná so svojimi chalanmi - budúcimi kuchármi. (vd)

Po pedagogičke D. Papovej zostalo prázdne miesto

Blízka rodina, pedagógovia, študenti, priatelia i známi sa v pondelok 10. apríla rozlúčili s dlhoročnou pedagogičkou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch (SOŠOaS), Dašou Papovou (61). Svoj boj o život prehrala v stredu 5. apríla. Bola triednou učiteľkou budúcich kuchárov, ktorých mala previesť cez čiaru dospelosti. Stihla ich však na maturity pripraviť, len bojovať už musia sami...

14. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Malí umelci boli na svoje výtvory patrične hrdí. (am)

Portugalčina v spojenej škole

Deti zo Spojenej školy v Piešťanoch opäť tvorili. V piatok 7. apríla ich navštívil portugalský umelec José Tavares, ktorý študoval v Brne a v súčasnosti sa venuje vlastnému výtvarnému jazyku Iknie. Ten sa deťom snažil predstaviť, oni mu na oplátku nezostali nič dlžné.

14. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 31 - 40 z 1652

Anketa