Spoločenská rubrika

Svoju rozprávkovú tvorbu na festivale
odprezentuje Vrbovčan Braňo Jobus. (am)

Do Piešťan zavíta festival Dni detskej knihy

Každoročne sa v jarných mesiacoch na Slovensku, vždy v inom meste, organizuje celoslovenský festival Dni detskej knihy. V tomto roku sa v dňoch 10.-12. apríla bude konať už 34. ročník tohto projektu. Jeho hlavným organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany.

07. 04. 2017 14:04  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Malých pátračov zabával tajomnými kúskami kúzelník. (am)

Zo školy sa v noci ozýval smiech

Skvelá atmosféra zaplnila priestory Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Učiteľky sa spolu s viac než deviatimi desiatkami žiakov zapojili do celoslovenského, už po sedemnásty raz sa opakujúceho podujatia Andersenova noc. V piatok 31. marca sa tak namiesto diktátov, príkladov a prednášaného učiva zo školských priestorov ozýval úprimný detský smiech.

07. 04. 2017 13:11  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vodohospodári pripravili zaujímavý program plný zážitkového učenia o vode. (Dominika Koleňáková)

Škôlkari zisťovali, aká je voda vzácna

Piešťanskí predškoláci z Materskej školy Valová sa v pondelok 27. marca vybrali spolu so svojimi učiteľkami na exkurziu do Slovenského vodohospodárskeho podniku v Piešťanoch.

05. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pri uvítacom transparente sa fotili celé skupiny ľudí. (M. Fiala)

Turisti otvorili Sto jarných kilometrov

Prvý apríl tentoraz padol na sobotu, tá turistická sa niesla v znamení akcie Sto jarných kilometrov. Pobyt v prírode si vychutnalo rekordné množstvo dospelých aj detí. Na prezentáciu, ktorá sa konala hore na kopci na Ahoji, ich prišlo z celého okolia požehnane. Účasť 61. ročníka obľúbenej akcie s rodinnou atmosférou bola rekordná, organizátori zaznamenali až sto ľudí. Každý si vybral trasu podľa svojich predstáv a schopností.

05. 04. 2017 12:21  |  Šport / Ďalšie športy
Srdečne blahoželáme!  (Alena Šebová)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 10. marca o 8.48 h sa úspešnej olympioničke Marcele Erbanovej a Stanislavovi Pollákovi z Piešťan narodil syn Teodor Pollák (3440 g, 51 cm). Šťastná mamička ďakuje primárovi piešťanskej pôrodnice Ladislavovi Glesovi a kolektívu sestričiek z pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Doma sa na bračeka tešila dvojročná sestrička Elizabeth.

01. 04. 2017 08:00  |  Piešťany / Narodili sa
Obálky s prítlačou alebo korešpondenčné lístky si bude
možné označiť príležitostnou poštovou pečiatkou. (reprofoto obálky)

Prvý apríl oslávia známkami vtákov

Aj keď v našich zemepisných šírkach je prvý apríl spájaný so žartmi, vtipmi a inými srandičkami, v kalendári environmentalistiky je zaznamenaný ako Svetový deň vtáctva. Pri tejto príležitosti práve 1. apríla Klub filatelistov v Piešťanoch usporiada v Galérii Fontána propagačnú výstavu poštových známok.

31. 03. 2017 12:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pavol Domin je po troch kolách
v extralige z jednotlivcov druhý. (Štefan Gregorička)

Mariášisti uspeli na Zemplíne

Kartári z Dolného Lopašova, dres ktorého obliekajú hráči z celého piešťanského regiónu, si udržali vedúcu priečku v mariášovej extralige aj po treťom turnaji v Michalovciach. Na Zemplíne síce obsadili v družstvách štvrtú priečku, no naďalej vedú priebežnú extraligovú tabuľku. Z jednotlivcov sa v konkurencii rekordných 363 mariášistov z 20 klubov dostali do prvej päťdesiatky až piati hráči nášho klubu.

24. 03. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Najúspešnejšie deti si zo súťaže odniesli odmeny a diplomy. (am)

Centrum Ahoj sa zmenilo na Východnú

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch pre deti opäť a už tradične zorganizovalo zaujímavú súťaž. Putovanie za ľudovou piesňou prilákalo tentoraz takmer 30 detí, a tak sa v stredu 15. marca z budovy na Teplickej ulici rinuli tóny folklórnej muziky v rámci dopoludňajšieho speváckeho maratónu.

23. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanskí seniori ocenili tance žiačok základnej umeleckej školy potleskom. (vd)

Seniori bilancovali, podpísali partnerskú dohodu s Karlovými Varmi

Reštaurácia Semafor v pondelok 13. marca doslova praskala vo švíkoch. Pri slávnostne prestretých stoloch sedeli členovia Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (MO JDS) v Piešťanoch, ktorí sa tu zišli na svojej výročnej členskej schôdzi. Začala privítaním hostí, pokračovala básňou, tancami i spevmi. V rámci pracovnej časti podpísali piešťanskí seniori partnerskú zmluvu s kolegami z Karlových Varov.

22. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 2. marca o 20.10 h sa narodila Miriame a Lukášovi Ščevkovcom z Piešťan prvá dcérka Rebecca (3400 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

19. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Články 11 - 20 z 1619
Lekáreň Regia

Anketa