Spoločenská rubrika

Pavol Domin je po troch kolách
v extralige z jednotlivcov druhý. (Štefan Gregorička)

Mariášisti uspeli na Zemplíne

Kartári z Dolného Lopašova, dres ktorého obliekajú hráči z celého piešťanského regiónu, si udržali vedúcu priečku v mariášovej extralige aj po treťom turnaji v Michalovciach. Na Zemplíne síce obsadili v družstvách štvrtú priečku, no naďalej vedú priebežnú extraligovú tabuľku. Z jednotlivcov sa v konkurencii rekordných 363 mariášistov z 20 klubov dostali do prvej päťdesiatky až piati hráči nášho klubu.

24. 03. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Najúspešnejšie deti si zo súťaže odniesli odmeny a diplomy. (am)

Centrum Ahoj sa zmenilo na Východnú

Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch pre deti opäť a už tradične zorganizovalo zaujímavú súťaž. Putovanie za ľudovou piesňou prilákalo tentoraz takmer 30 detí, a tak sa v stredu 15. marca z budovy na Teplickej ulici rinuli tóny folklórnej muziky v rámci dopoludňajšieho speváckeho maratónu.

23. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanskí seniori ocenili tance žiačok základnej umeleckej školy potleskom. (vd)

Seniori bilancovali, podpísali partnerskú dohodu s Karlovými Varmi

Reštaurácia Semafor v pondelok 13. marca doslova praskala vo švíkoch. Pri slávnostne prestretých stoloch sedeli členovia Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (MO JDS) v Piešťanoch, ktorí sa tu zišli na svojej výročnej členskej schôdzi. Začala privítaním hostí, pokračovala básňou, tancami i spevmi. V rámci pracovnej časti podpísali piešťanskí seniori partnerskú zmluvu s kolegami z Karlových Varov.

22. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 2. marca o 20.10 h sa narodila Miriame a Lukášovi Ščevkovcom z Piešťan prvá dcérka Rebecca (3400 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

19. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Čestné salvy Antonovi Muržicovi
zaznejú na rozlúčku už túto stredu. (zdroj (AOS/hg))

Vrbovského rodáka, generála A. Muržica, pochovajú v Piešťanoch

Vo veku 90 rokov zomrel v piatok generálporučík Anton Muržic, spoluzakladateľ Vysokej vojenskej technickej školy v Liptovskom Mikuláši, súčasnej Akadémie ozbrojených síl, a jej dlhoročný rektor.

15. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Z. Haasová zabávala Piešťanky celé dve hodiny. (vd)

Koncert pre ženy so Zuzanou Haasovou

Celé dve hodiny sa v kine Fontána Piešťankám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prihovárala a zabávala ich spevom i tancom 35-ročná speváčka a herečka z Paneláka, Zuzana Haasová. Spolu so svojou kapelou Susie Haas Band, hudobníkmi v námorníckych rovnošatách, nenechali publikum ani chvíľu odpočívať.

14. 03. 2017 12:20  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Obľúbeným jedlom Ľ. Wintera boli makové šúľance, preto knihu pokrstili makom. (am)

Knihu Winterových spomienok pokrstili makom

Nové vydanie knihy Spomienky na Piešťany, ktorú napísal sám budovateľ piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter, uzrelo svetlo sveta. V stredu 1. marca ju pokrstili v priestoroch Elektrárne Piešťany. Za prítomnosti verejnosti knihu do života uviedli makovými zrniečkami.

10. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Michal Kravčík porozprával, prečo treba vodu zadržiavať v krajine. (am)

Voda ubúda aj zo Slovenska

Piešťanci mali počas uplynulého týždňa možnosť navštíviť prednášku uznávaného hydrológa a environmentalistu Michala Kravčíka. Ten vo štvrtok 23. februára v mestskej knižnici prezradil, prečo treba vodu zadržiavať v krajine a ako môže k skvalitneniu klímy prispieť každý jedinec.

03. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Psy možno potešiť aj doma vyrobenými keksíkmi. (am)

Piekli dobroty pre štvornohých miláčikov

Milovníci psov sa uplynulý víkend stretli v piešťanskom komunitnom centre ŽiWell. Nešlo však o žiadnu prednášku, ale zúčastnili sa workshopu.

01. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov (am)

Fašiangová zábava vylákala do ulíc desiatky obyvateľov

Tradície našich predkov opäť ožili. Folklórny súbor Žito sa v sobotu 18. februára vydal na pôchodzku mestom Piešťany za veselého spevu fašiangových piesní. Folkloristom sa do ulíc podarilo vylákať desiatky obyvateľov, pripomenúť im fašiangy starých mám a otcov, popýtať čo-to na zahryznutie, vyčarovať dobrú náladu a tiež ľudí zabaviť.

26. 02. 2017 13:56  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 1 - 10 z 1603
Lekáreň Regia

Anketa