Topfest

Spoločenská rubrika

Žiaci dostali poháre, diplomy, medaily aj vecné ceny. (Jozef Sedláček)

Najlepší mladí záchranári sú zo ZŠ F. E. Scherera

Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresov Hlohovec a Piešťany sa uskutočnilo vo štvrtok 11. mája na kúpalisku v hlohoveckej Zámockej záhrade.

25. 05. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pracovníci Balneologického múzea Imricha Wintera pred sedliackym domčekom. (vd)

Noc múzeí aj s mystickou vílou Váhu a termálnych vôd

V Balneologickom múzeu Imricha Wintera v Piešťanoch prezentovali v rámci Noci múzeí a galérií v sobotu 20. mája nový múzejno-vzdelávací projekt s názvom Život pri rieke - rieka Váh a voda v živote človeka.

24. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 4. mája o 0.33 h sa Andrei a Andrejovi Ušiakovcom z Hôrky nad Váhom narodilo druhé dieťatko, syn Jonáš (2810 g, 48 cm). Na svet mu v piešťanskej pôrodnici pomohol MUDr. Ján Karaba. Doma si bračeka privítala trojročná Eliška.

21. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Kúpele Piešťany získali dve prestížne ocenenia. Ilustr. foto. (vd)

Kúpele Piešťany získali dve prestížne ocenenia

Slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council, programu Slovak Superbrands, udelila Kúpeľom Piešťany cenu Slovak Superbrands Award 2017. Piešťanské kúpele sa tak zaradili do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky.

19. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Úspešné klaviristky: (zľava) Karolína Krommelová, Eliška Rusnáková, Laura Kojdová.

Trio strieborných a zlatých klaviristiek

Na Klavírnej súťažnej prehliadke Sládkovičovo 2017 uspeli aj piešťanské klaviristky Eliška Rusnáková, Karolína Krommelová a Laura Kojdová. Súťaž sa konala 5. mája, išlo o tretí ročník podujatia, ktoré organizuje Spojená škola - ZUŠ Sládkovičovo.

19. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V roku 2011 sa Andrej Schulz na stretnutí Winterovcov viezol spolu s manželkou Alžbetou cez Winterovu ulicu do hotela Thermia Palace. (vd)

Spomienka na Andreja Schulza zo Zeleného stromu

V posledný májový deň tohto roka uplynie päť rokov od chvíle, keď svoju najbližšiu rodinu, priateľov i známych opustil vo veku 82 rokov Andrej Schulz, vnuk Ľudovíta Wintera.

19. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (archív Domoss)

V novom OC DOMOSS odmeňovali zákazníkov

Množstvo fantastických cien vyhrali zákazníci, ktorí počas posledného aprílového týždňa nakúpili v novom Obchodnom centre DOMOSS v Piešťanoch. Žrebovanie sa uskutočnilo 5. mája. Výhercovia si odniesli značkovú sušičku, žehličky, televízory či vysávač. Ceny do súťaže venovali značky BEKO, Tefal, Candy, Samsung, Gorenje a Oral B.

19. 05. 2017 11:06  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Školáci zo ZŠ F. E. Scherera v Piešťanoch navštívili parlament i Slavín. (archív školy)

Parlament si spravil výlet do parlamentu

Členovia Žiackeho parlamentu pri Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch si vo štvrtok 4. mája spravili výlet do hlavného mesta. Okrem prehliadky parlamentu navštívili aj národnú kultúrnu pamiatku Slavín, odkiaľ sa im naskytol nádherný výhľad na Bratislavu.

11. 05. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Gulášmajstrami sa stali aktéri z tímu Labužník. (vd)

Labužníci sa stali majstrami kotlíkového guláša

Tohtoročný v poradí už šiesty najlepší Sĺňavský guláš ešte pred pár dňami „behal“ po poliach. Prvenstvo totiž vyhral pokrm z divého zajaca, ktorý najviac zaujal porotcov – komisára medzinárodných gastronomických súťaží Lukáša Dörnhöfera a šéfkuchára Tomáša Repáša, odchovanca piešťanskej „mojmírky“. Zlatý guláš navaril v sobotu 6. mája tím Labužníkov, v tesnom závese za nimi sa umiestnili družstvá Vrtuľa a Pilates.

09. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Marián Moravčík je síce šachista, no v Snine sa mu darilo aj v mariáši. (Štefan Gregorička)

Pod Vihorlatom sa našim kartárom darilo

Mariášová extraliga družstiev pokračovala piatym kolom, ktoré sa uskutočnilo v Snine. Na tamojšom Štíte Vihorlatu sa darilo aj kartárom z Dolného Lopašova, ktorí skončili spomedzi 20 zúčastnených družstiev na treťom mieste. V najväčšej miere k tomu prispeli Marek Buch a Marián Moravčík, ktorí obsadili spomedzi 324 jednotlivcov šiestu a siedmu priečku.

05. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 1 - 10 z 1635
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa