Viktor Halaška - prvý Piešťanec roka 2017

Sobota 14. 01. 2017 09:00  | Piešťany / Narodili sa  | Autor: Viera Dusíková

Prvým občanom Piešťan, ktorý uzrel svetlo sveta tento rok v Nemocnici Alexandra Wintera, je pekné urastené chlapčiatko - Viktor Halaška. Bábätko sa narodilo v utorok 3. januára 2017 o 8.41 h. Šťastní rodičia Martina a Michal Halaškovci tak voňavý uzlíček, ktorý mal pri pôrode 3790 gramov a 52 centimetrov, privítali do rodiny, v ktorej už jedného „chlapa“ majú.

Šťastná mamička Martina Halašková so synom Viktorom.

Šťastná mamička Martina Halašková so synom Viktorom. (Autor: Viera Dusíková)

Starší syn Michal, ktorý sa od septembra chystá do školy, bude mať možnosť ešte niekoľko mesiacov namiesto povinností užívať si sladké ničnerobenie a hry s bračekom. Pravdaže - v intenciách možností. Futbal ešte určite hrať spolu nebudú.

Keďže mamička prežila rizikové tehotenstvo, je len prirodzené, že radosť zo zdravého synčeka bola obrovská. „Na svet nášmu bábätku pomohol doktor Ján Karaba. Po sekcii sa cítim dobre, už len čakáme na mliečko, to obyčajne prichádza trošička neskôr,“ povedala usmiata matka deň po pôrode. „Zároveň sa chcem poďakovať za odbornú zdravotnú starostlivosť personálu nemocnice na oddelení gynekológie a pôrodníctva,“ dodala M. Halašková.

Viacerí Piešťanci ju poznajú ako mestskú úradníčku z referátu životného prostredia. Pretože jej manžel kedysi hrával futbal, jeho žienka by si želala, aby ich obidvaja synovia boli rovnako zdraví a športovali ako hlava rodiny. Staršieho chlapca chcú čo najskôr prihlásiť do futbalovej prípravky. A ktovie, možno o pár rôčikov vsietia do súperovej bránky nejaké tie góly aj obaja Halaškovi juniori.

Kým sa tak stane, čaká rodinu ešte veľa povinností aj radostí. „Kočíkovať budeme dvakrát denne hlavne po sídlisku Adam Trajan, kde bývame, pričom naše prechádzky povedú aj na Juh, tam žijú moji rodičia. Ale určite nevynechám ani kávičkovanie v meste s kamarátkami,“ uviedla M. Halašková.

V súčasnosti si mladá žena praje najmä, aby jej dieťatko malo dostatok materského mlieka, takže káva zatiaľ až tak nehrozí. Domov z pôrodnice si najvzácnejší náklad odviezol tatinko v sobotu 7. januára. Maminu čakala kytica a malé prekvapenie. Rodinka je už pohromade a my jej želáme veľa radostných a láskyplných dní.

GARGO
Regal Burger

Anketa