GEFCO

V Piešťanskom týždni 50/2014 sa dočítate...

Pondelok 08. 12. 2014 15:10  | Piešťany / Najbližšie číslo  | Autor: red

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

Ilustr. foto

Ilustr. foto (Autor: supa)

Obec Banka môže odkúpiť Sĺňavu za polovičnú hodnotu predajnej ceny

Spoločnosť Bana Thermal vlastniaca piešťanskú Sĺňavu vyzvala obec Banku, že môže využiť svoje predkupné právo a získať kúpalisko späť za polovicu predajnej ceny.


V obstarávaní CT zákon porušený nebol, ale i tak ho nekúpia

Vo verejnom obstarávaní CT prístroja poslanci národnej rady chyby právne ani technické nenašli. Informovali o tom po svojom poslaneckom prieskume v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch 3. decembra.


Radnica odmieta vysvetliť zbabranú križovatku!


Za križovatku na uliciach Kúpeľná a Dlhá v Piešťanoch by sa zrejme nemuseli hanbiť ani Pat a Mat, známi fušeri z animovanej rozprávky A je to. Pred jej výstavbou projektant aj prisľúbil vodičom autobusov ich pripomienky zapracovať, no i napriek tomu ju radnica postavila podľa pôvodného projektu. Autobusy sa podľa vodičov do križovatky zmestia len s hrubým porušením dopravných predpisov, pričom ohrozujú cestujúcich.


Cyklochodník otvoria až koncom decembra


Práce na novom úseku 458 metrov dlhého cyklochodníka aj chodníka pre peších za 113-tisíc eur na ľavom brehu potoku Dubová v Piešťanoch mali byť pôvodne hotové do 16. augusta.  Potom sa termín predĺžil do konca októbra. V dôsledku zosuvov svahov a nepriazne počasia bude celú trasu sprístupnia až v decembri.


V nemocnici sa Rómovia lúčili so svojím guvernérom


V nemocnici zomrel v pondelok 8. decembra vo veku 67 rokov rómsky guvernér a vajda Anton Kudrík zo Studenej ulice v Piešťanoch. Róm, ktorého si ctili pre jeho spravodlivosť a múdrosť skonal na následky civilizačných chorôb.  Od toho okamihu sa oddelením niesli hlasné výkriky, plač a stony jeho mnohopočetnej rodiny. Stratili nielen otca, manžela a starého otca, ale i človeka, ktorý riešil nielen spory vo vnútri komunity.


Zaplatia tri obce 1,3 milióna z vlastných rozpočtov?

Verejný vodovod v Podolí, Očkove a Pobedime stavajú za peniaze z fondov Európskej únie. Hrozí však, že všetky podmienky pre čerpanie nenávratného úveru vo výške takmer 1,3 milióna eur obce nedokážu splniť. Pripúšťa to starostka Podolia, Anna Čechvalová. V takom prípade sa môže stať, že ako akcionári Trenčianska vodárenskej a kanalizačnej spoločnosti, ktorá úver čerpá, budú musieť financie uhradiť zo svojich rozpočtov.


Hokejista Katowíc M. Žitňanský: Poľská liga je atraktívna, dúfam že ma posunie v kariére

Z piešťanského hokejového ročníka 1993 je jedným z mála, ktorý vydržal a hokeju sa venuje aj naďalej. Reč je Martinovi Žitňanskom, ktorý v súčasnosti pôsobí v poľskej najvyššej súťaži v tíme HC GKS Katowice. Piešťanský rodák, ktorý pochádza zo známej športovej rodiny nám v exkluzívnom rozhovore prezradil, ako to v poľskom hokeji chodí.


Olympijskí víťazi Pribilinec a Mečíř debatovali so žiakmi z Moravian


Na Základnej škole s materskou školou v Moravanoch nad Váhom sa v utorok 2. decembra tešili veľmi významnej návšteve. Medzi žiakov totiž prišli olympijskí víťazi zo Soulu 1988 chodec Jozef Pribilinec a tenista Miloslav Mečíŕ. Obaja úspešní športovci s žiakmi ochotne a otvorene diskutovali a deťom dokonca priniesli ukázať aj svoje zlaté olympijské medaily. M. Mečíř si takisto so žiakmi aj ochotne zapinkal.


Havrani skúšajú fínskeho obrancu J. Lepänena

V posledných týždňoch trápili hokejistov ŠHK 37 Piešťany zdravotné problémy najmä v obrane, na základe čoho sa tréneri spolu s vedením klubu rozhodli zavolať na skúšku fínskeho obrancu Jarkka Lepänena. Rodák z Tampere pôsobil posledných šesť rokov v nižších zámorských súťažiach, kde sa v minulej sezóne stretol v jednom tíme aj s Tomášom Klempom. My sme dvadsaťsedemročného finskeho obrancu po štvrtkovom tréningu vyspovedali.

GARGO
Regal Burger

Anketa