V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa sa dočítate

Utorok 13. 03. 2018 07:00  | Piešťany / Najbližšie číslo  | Autor: red

V Rezorte Piešťany nesedí účtovníctvo podľa papierov. Buď ide o diletantstvo, alebo si machináciami prihrávajú zodpovední činitelia peniaze do vlastnej kapsy. Pritom tie peniaze pochádzajú aj z našich daní.

Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa.

Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (Autor: red)

Námestie slobody sa už po trikrát stalo dejiskom pietnej spomienky na zavraždených snúbencov, novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej. Jedno z podujatí sme organizovali aj my.

Udržanie letiska v Piešťanoch je veľmi riziková záležitosť a jeho prevádzkovanie sa nezaobíde bez stálych dotácií. Navyše, ak by sa letisko rozlietalo a nemalo by byť stratové, nad hlavami Piešťancov by muselo pristávať a vzlietať denne desať lietadiel, upozorňuje odborník.

 

Cestu z Piešťan do Hornej Stredy vo štvrtok 8. marca krátko po deviatej hodine ráno zahatala hrozivo vyzerajúca čelná dopravná nehoda. Vodička červeného Renaultu Kangoo idúca od Piešťan v smere na Hornú Stredu prešla z neznámych príčin do protismeru, kde sa zrazila s bielou dodávkou. Cesta bola šmykľavá, po daždi. Ženu museli hasiči vystrihovať z totálne rozbitého služobného auta.

V Sanreme bude súťažiť aj Vrbovčanka Margarétka

Jej hlas zaznie aj v Sanreme. Vrbovčanku s neobyčajným talentom a krásnym sýtym hlasom, Margarétu Ondrejkovú vybrali ako jedinú interpretku reprezentovať našu krajinu do prestížnej talianskej súťaže. Grand finále sa uskutoční 18. apríla vo svetoznámom divadle Ariston v talianskom meste San Remo, ktorému bude predchádzať týždeň príprav v tomto meste.

Dajte mu do ruky dirigentskú taktovku, husle, violu a slák, posaďte ho ku klavíru či organu, postavte pred neho stojan s notami. Bude sa cítiť ako ryba vo vode. Učiteľ, dirigent, zborový spevák Ivan Klein. Posledný februárový deň oslávil svoje okrúhliny – 80 rokov.

Piešťanské Čajky vstúpili do bojov o basketbalový titul. Zatiaľ si poradili s Banskou Bystricou a keď zvíťazia aj v stredu, čaká ich zrejme nepredvídateľný Ružomberok.

Dobre našliapnuté za titulom to majú aj piešťanskí hádzanári, ktorí v nadstavbe prvej ligy zatiaľ vyhrali oba zápasy. Do tretice víťazne a za titulom vykročili v prvom jarnom kole 7. futbalovej ligy aj piešťanskí futbalisti.

Ako skončili ostatné futbalové zápasy nižších líg a aj iné informácie zo športu, sa dočítate v Piešťanskom týždni.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa