V najnovšom vydaní Piešťanského týždňa sa dočítate...

Utorok 27. 02. 2018 06:00  | Piešťany / Najbližšie číslo  | Autor: red

...že piešťanská radnica a niektorí mestskí poslanci stále túžia po míňaní peňazí na úver, aby mohli naplniť svoje predvolebné sľuby. Svoj amaterizmus dotiahli do takého stupňa, že predložený materiál komisiám na prerokovanie napokon stiahli. V jednom prípade však už bolo neskoro, a tak vieme, čo všetko plánujú v tohtoročnom stavebnom boome.

Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa.

Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (Autor: red)

Paraglidista z Lopašova si užíva život z vtáčej perspektívy. Volá sa František Buchel, má 63 rokov, žije v podhorskej dedinke nášho regiónu, v Dolnom Lopašove. Už štyridsať rokov pracuje na montáži atómových elektrární, v súčasnosti finišuje v Mochovciach. Aby si po náročnej práci vyvetral hlavu, už takmer dvadsať rokov lieta v oblakoch. Nie v tých imaginárnych, ale skutočných. Viac o tom na strane 19.

Z výšky sú Piešťany nádherné. No len čo zídete z oblakov nižšie, odhaľujú svoju pravú tvár. A hlavne kontrasty, ktoré spôsobujú upravené plochy pri "zrúcaninách" architektonických skvostov. V reportáži na stranách 12 a 13 sme sa zamerali na objekty, ktoré schátrali ľudskou vinou za posledných 25 rokov.

Škôlkárom z Boroviec chutí cícerová i šošovicová nátierka. Nie je práca ako práca. Jedna je  zamestnaním, tá druhá poslaním. Ak človek zasvätí 34 rokov práci s maličkými deťmi, nebude to pre neho len obyčajné zamestnanie. Na potulkách po regióne sme natrafili na riaditeľku materskej školy v Borovciach, ktorá prešla ohňom i vodou československého i slovenského školstva.

Piešťanské basketbalistky záver sezóny nezvládajú podľa svojich predstáv. V uplynulých dňoch podľahli dvakrát za sebou na domácej palubovke Košičankám, a to v európskej i domácej súťaži. Viac o zápasoch i ich zhodnotenie prinášame v športovej sekcii novín.

A ešte oveľa viac...

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa