Čo prináša najnovšie vydanie Piešťanského týždňa

Utorok 12. 12. 2017 06:00  | Piešťany / Najbližšie číslo  | Autor: red

Primátorovi Tamajkovi chcú navýšiť plat o tisícku. Zo súčasných zhruba 2500 eur na takmer až 3500 eur by sa mal zdvihnúť plat piešťanskému primátorovi Milošovi Tamajkovi. Navrhuje to jeho zástupca Martin Valo, schváliť to však musí mestské zastupiteľstvo 14. decembra.

titulka 4917

titulka 4917

Cesty budú ešte udržiavať po starom Zdá sa, že Piešťany by si konečne mohli vydýchnuť od každoročného zasypávania mesta zimným posypovým materiálom. Služby mesta si totiž do svojho budúcoročného rozpočtu presadili sumu 70-tisíc eur na moderné, a hlavne ekologické odstraňovanie ľadu a snehu z ciest a chodníkov pomocou solmagu.Výstavba plavárne zabrzdí rozvoj mesta alebo povedie k jeho nútenej správe

Ťažko sa pregĺgajú slová pravdy a možno ešte dnes má poslanec Tomáš Hudcovič z preafektovaného prejavu sucho v krku. Ako predpokladal, zabralo to na mnohých jeho kolegov a spolupartajníkov, čo sa napokon odzrkadlilo aj v poslušnom odklepnutí ním nastaveného mestského rozpočtu do rokovania najbližšieho mestského zastupiteľstva. Článok a tabuľka, ktorú vytvorili ekonómovia radnice, však nepustí. A tak slovné útoky na noviny, ktoré ju dali ľuďom „do pľacu“, boli len prejavom zúfalosti nad realitou, ktorá sa dá skryť akurát medzi priateľmi na sociálnej sieti.

 

Na vianočnom ľade vystupovali krasokorčuliarske nádeje

Zimný štadión ožil v sobotu podvečer vianočným vystúpením nádejí, hviezdičiek aj lastovičiek piešťanského krasokorčuľovania. Na tribúne už netrpezlivo posedávali kamaráti - škôlkári aj školáci, rodičia i starí rodičia najmenších aj o pár centimetrov väčších korčuliarok zo Skating klubu.

Koncertuje s nebeskou muzikou

Keď zomrie na Banke muž, kostolník rozozvučí stiskom zelenej gombičky zvony v historickom Kostole svätého Martina trikrát. Čo je to oproti tomu, koľkokrát stisol gombičky svojej heligónky Michal Klampár, ktorému práve vyzváňal...Najstarší slovenský heligonkár sa dožil krásnych 96 rokov. Starček, ktorý mal 21 vnúčat a 27 pravnúčat naveky usnul vo štvrtok 7. novembra.

Balíček za chutnú kávičku

Zažili ste prieberčivého Mikuláša,čo si vyberá medzi kávami tú najlepšiu? A prinesie balíčky len tam,kde si dá svoju rannú, obednú či večernú kávičku? Takýto bradáč fúzatý v červenom odeve si deň svojich mením užil v piešťanskej pražiarni kávy. Mimochodom, Mikuláši chodili po celom meste, boli aj vo všetkých obciach regiónu, podelia o svoje zážitky aj s čitateľmi Piešťanského týždňa.

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa