Topfest

Editoriál

Viera Dusíková: Boj za autonómiu Kanady a Kocuríc

Už celé roky sa zamýšľam nad odtrhnutím piešťanskej Kanady spolu s Kocuricami od kúpeľného mesta. Viem si predstaviť premenu jej uličiek na krajšie, bezpečnejšie a možno i luxusnejšie.

15. 03. 2016 13:13  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Z extrému do extrému

Konečne je to za nami! Dlhé týždne boli voliči pod tlakom dvadsiatich troch strán a hnutí kandidujúcich do parlamentu. Lídri vyskakovali z billboardov, televízií, rádií a snáď i chladničiek a úpenlivo sa snažili očariť volebným programom či poukázať na neschopnosť „tých druhých“.

08. 03. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Čo viceprimátor Hynek neprezradil

V jednej regionálnej televízii viceprimátor Michal Hynek obhajoval kroky vedenia mesta pri sfušovanej „optimalizácii“ radnice. S Milošom Tamajkom ju zrealizovali minulý rok. A okrem známej argumentácie o „stĺkaní“ sa zamestnancov na chodbách radnice a kazení pracovnej morálky zazneli aj útoky na odborovú organizáciu, obhajujúcu zamestnancov.

01. 03. 2016 13:42  |  Piešťany / Editoriál

Tibor Hlobeň: Ako chutí moc

Desať rokov som strávil v politike. Dnes sa mi z toho dvíha žalúdok, ale v tých časoch niekde na úrovni sivej myšky, balansujúcej medzi okresnými a krajskými štruktúrami, som bol priďaleko ku korytu, ale dosť blízko k podaktorým mladým talentovaným politikom s neprekonateľnými zásadami a istotou, že dokážu ako v Mojžiš v onom biblickom príbehu Izraelitov previesť svojich voličov suchou nohou cez more problémov k prosperite.

23. 02. 2016 13:10  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Tlaková níž

Len čo otvorím oči, moja prvá myšlienka je - aký je deň a kde mám ráno byť. Rýchlo vstanem a začnem sa pripravovať. No nie vždy to ide svižne. Pri tlakovej níži, ktorá sa prehnala Piešťanmi minulý týždeň, som sa cítila ako paradajka pod parným valcom.

16. 02. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Boh pomáhaj havranom a Skalici!

Pre piešťanských hokejistov dlho sa zmietajúcich v kríze by mohla byť svetielkom na konci tunela výmena trénerov. To sa už v poslednom zápase s Trenčínom ukazovalo ako dobrý ťah. Pomerne flegmatického Lea Gudasa vystriedal energický a nekompromisný Dušan Gregor. Viditeľná zmena v samotnom nasadení hráčov, v prístupe k zápasu, ale hlavne v aktivite trénera pri koučovaní stretnutia. D. Gregor „lietal“ po striedačke, aktívne svojim zverencom rozdeľoval pokyny a taktickými ťahmi promptne reagoval na vývoj hry.

09. 02. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Kto nemá úctu k zvieratám...

Kto by povedal, že v 21. storočí budeme svedkami takých odporných a ohavných činov, akými sú rôzne druhy týrania? Vyspelá civilizácia, ktorá má k dispozícii skutočne všetko, po čom jej oči prahnú, má vo svojej podstate stále zopár matrixových chybičiek. Vybíjať si totiž zlosť na malom, mladšom a slabšom článku je, bohužiaľ, v kurze.

02. 02. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Neželaný narodeninový darček

Len pred krátkym časom, 16. januára, oslávila významná piešťanská reprezentantka v plávaní okrúhle štyridsiate narodeniny. Nielen kúpeľné mesto, ale i Slovensko sa vďaka nej dostalo do povedomia športového sveta. Každý Piešťanec už určite vytušil, že nejde o nikoho iného ako o piešťanskú rodáčku, pred časom úspešnú slovenskú reprezentantku, držiteľku desiatich doposiaľ neprekonaných slovenských rekordov a päťnásobnú olympioničku Martinu Moravcovú.

26. 01. 2016 15:00  |  Piešťany / Editoriál

Tibor Hlobeň: Rozprávky majú čarovnú moc

„Dobrý ťažný kôň je na nezaplatenie,“ hovorieval kamarát starého otca už v benzínovej ére. „Nakladáš, nakladáš a stále ťahá,“ roztiahol do úsmevu preriedený chrup. Môj detský mozog pracoval na plné obrátky, ale nechápal. Na všetkých návodoch na použitie veľkými písmenami svietila maximálna nosnosť a aj ten „spartak“ odmietal „ťahať“, keď sa medzi vodiča a nás vnúčatá vtesnala korpulentná stará mama.

19. 01. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Diskusia na Facebooku

Minulý týždeň som medzi zdieľanými výrokmi facebookových priateľov našla tieto riadky: „Žijeme v dobe, keď krása je anorexiou, láska peniazmi, úprimnosť je faloš a úsmev herecký výkon...“ Na stránke pôvodcu týchto slov sa rozpútala diskusia. Výrok mal viac ako päťtisíc zdieľaní a takmer desaťtisíc ľudí potvrdilo, že sa im slová páčia. Platia všeobecne?

12. 01. 2016 13:16  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 78
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa