Editoriál

Tomáš Horký: Basketbalové talenty v Piešťanoch

V uplynulom týždni žili Piešťany hlavne basketbalom. Tentoraz však nie výkonmi Piešťanských Čajok, ale ženskou reprezentáciou, ktorá v Diplomat aréne odohrala posledné dva kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa v roku 2017 uskutočnia v Českej republike.

29. 11. 2016 12:30  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Ako sa z mesta dedinka stáva

Deň za dňom pomaly plynie a Piešťany kúsok po kúsku prichádzajú o všetku krásu a výnimočnosť, ktorú kedy medzi mestami mali. Časy slávy sú dávno preč, skvosty v podobe stavieb chátrajú, vybavením spomedzi priemeru nevytŕčame.

22. 11. 2016 12:49  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Spojenie nespojiteľného

Kde sa vzal, tu sa vzal, spod skrine sa vykotúľal Guľko Bombuľko. Oči mu žiarili, rozšafným gestom naznačil, že berie taxík a frčí za nevestou.

15. 11. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Prečo sme sa spojili s MY

Doba digitálnych technológií sa nedá zastaviť. A neostáva nič iné, ako sa s tým vyrovnať. Pred rokmi sa s nástupom internetu ocitli na pokraji zániku hudobné vydavateľstvá. Novodobá vymoženosť zakrútila krkom klasickým hudobným nosičom.

08. 11. 2016 12:43  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Úspech príkladnej bojovníčky

Som nesmierne rád, že žijem v dobe Petra Sagana, a takisto som veľmi šťastný, že môžem žiť v dobe Dominiky Cibulkovej. Pre jej vystúpenie na turnaji majsteriek v Singapure ťažko hľadať iné slová ako superlatívy. Jej víťazstvo medzi najužšou svetovou tenisovou elitou je jednoducho bomba!

31. 10. 2016 16:44  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Piešťanský futbal na dobrej ceste

Futbal a Piešťany jednoducho patria k sebe. PFK má za sebou viac než storočnú históriu, no v posledných rokoch piešťanský futbal upadal. Aktuálne sa však zdá, že mu svitá na lepšie časy. V lete prebrala PFK skupina srdciarov, ktorí chcú svojou aktivitou znova oživiť zašlú „slávu“ futbalu. Po pár mesiacoch je už vidieť kus práce, ktorú odviedli, a pevne verím, že to, čo za túto dobu naštartovali, bude mať pozitívne smerovanie do budúcnosti.

25. 10. 2016 12:26  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Dnes tu si a zajtra...

Je to už dávno, no kdesi v spomienkach spred viac než desiatich rokov sa mi vynára situácia. Bol večer a z chodby sa ozýval dupot viacerých párov topánok. Na moju otázku čo sa deje mi doma povedali, že to len sused bývajúci nad nami chodí s kamarátmi „hore-dole“ po schodoch.

18. 10. 2016 12:44  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: V Piešťanoch „skapal turistický pes“

Návštevnosť Slovenska vraj trhá rekordy. Dozvedel som sa to počas víkendu v televíznych správach. Letná sezóna má za sebou trojmiliónový rekord v počte návštevníkov, čo je vraj až o 20 percent viac než v minulom roku.

11. 10. 2016 12:45  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Väzeň na úteku

Božie mlyny melú pomaly, ale spravodlivo. V niektorých prípadoch však pracujú oveľa rýchlejšie, než si to stíhame uvedomiť. Sused užiera suseda a myslí si, že má pravdu, aj keď na jeho strane nie je zákon, ale ani slušnosť a tolerancia. A zrazu sa mu z ničoho nič prestane dariť. Prepustia ho z práce a na sociálke sa ocitne aj jeho žena. Ďalší prípad - žena bude toľko mlieť dookola svoje, až sa jej muž prestane ovládať. Alebo v inom prípade, žena toľko žobroní, aby jej nezodpovedný partner prichádzal domov skôr, nezastavoval sa v krčme, nemlátil ju i deti, až raz zbalí kufre aj deti alebo v zúfalstve, zbitá, vytiahne nôž! Koho budeme súdiť?

04. 10. 2016 12:17  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Rešpekt všetkým paralympionikom

Na nedávno skončenej paralympiáde v brazílskom Riu de Janeiro patrili slovenskí hendikepovaní športovci k najlepším. Pre mňa sú výsledky slovenských paralympionikov obdivuhodným výkonom a počet získaných cenných kovov je absolútne fantastický na takú malú krajinu, ako Slovensko je. Ešte viac ma však teší, že výraznou mierou sa do paralympijskej histórie zapísali aj športovci z Piešťan a okolia, najmä však Jozef Metelka, ktorý sa stal absolútnou hviezdou paralympiády.

27. 09. 2016 12:24  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 115
GARGO
Regal Burger

Anketa