Editoriál

Jozef Vojčiniak: Tak ako s hokejovou halou ďalej?

Rok sa s rokom stretol a opäť raz kúpeľným mestom rezonuje téma hokejová. A natíska sa otázka takmer hamletovská. Mať hokej v Piešťanoch alebo ho nemať?

17. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Dá sa to aj inak

Kráčate po zaľudnenej ulici. Mnohí sa náhlia za povinnosťami, iní si vykračujú a vychutnávajú si atmosféru mesta. Kľučkovať pomedzi nich nie je jednoduché, no len pri letmom dotyku ramien pri obiehaní sa každý, kto „spomaľuje premávku“, úprimne ospravedlní.

10. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Vstaň a začni opäť lietať

Snehovo biele i purpurové kvety zasypali stromy. Z nebies sa na zem pozeral anjel. Skláňal sa nad nebeskou bránou, očarený tou krásou, až spadol medzi ľudí. S bolesťou si uvedomoval strach z pozemských vecí, akými sú túžba po peniazoch, nenávisť, násilie a zloba. Vytrácalo sa z neho sálajúce teplo nehy a láskavosti. Uvidel oproti sebe kráčať zronenú ženu. Posledná ozvena anjelského hlasu mu našepkala, aby jej pomohol. Vstal, zložil si zranené krídla a pomaly vykročil za ňou...

03. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Vyjde to do tretice?

Opäť máme za sebou bohatý športový týždeň v regionálnom či celoslovenskom poli pôsobnosti. Začnem trošku z mimopiešťanského, ale pre mňa osobne srdcového súdka. V piatok ma veľmi potešilo, že na hokejový trón v Tipsport Lige zasadla prvýkrát v histórii Nitra. K tomuto mestu ma viaže puto, nakoľko som v ňom strávil tri roky študentského života. Neskutočné boli podľa mňa oslavy titulu, ktorá s hokejistami oslavovalo zaplnené Svätoplukovo námestie. Keď som z toho videl zábery, nabiehali mi zimomriavky.

26. 04. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Najťažšie slovo?

Na začiatku životnej púte sa malý človiečik učí základné, no azda najdôležitejšie slová pre vlastnú existenciu. Zisťuje, ako osloví svoju najväčšiu hrdinku, mamu, dokáže si vyžiadať bielu tekutú lahôdku na zaplnenie bruška či pomenovať prítulného štvornohého chlpáča v búde. Okrem toho základnú slovnú zásobu doplňujú dve vyjadrovacie jednotky, ktoré bežný človek vie použiť dokonca v niekoľkých jazykoch. ÁNO a NIE. Druhé v poradí sa po prekonaní obdobia vzdoru, keď batoľa používa odmietavé stanovisko v zásade vo všetkých situáciách, z jazyka vytráca.

19. 04. 2016 13:07  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Vtipy o blondínkach

Prečo vznikajú vtipy o blondínkach, o policajtoch alebo i lekároch? Na posledné dve sa dá nájsť vysvetlenie, sú nám až príliš na očiach. Ta prvá „blondínkovská“ kategória sa rodí možno i na základe situácie, ktorú som osobne zažil.

12. 04. 2016 13:08  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Ženy verzus muži

Muži to majú ťažké. Nám ženám neulahodia. Iba ak kreditkou. Sú múdri, rozhľadení, niektorí trošku spomalení, lenivší, ale zato vynaliezavejší. Myslím si, že práčku, vysávač, naparovaciu žehličku aj automatický gril vymysleli chlapi, lebo sa im ťažilo prať i kropiť bielizeň v rukách a do omrzenia otáčať kľukou, aby opiekli kura či špekáčiky. Preto tu je pokrok a robotika. Roboty však nahrádzajú ľudí a o prácu prichádzajú rovnako ženy ako aj muži. V tomto je rovnoprávnosť.

05. 04. 2016 13:36  |  Piešťany / Editoriál

Tibor Hlobeň: Šibačkové tradície

Je Veľkonočný pondelok, krátko po dvanástej stredoeurópskeho letného času, a s ťažkým „tenisovým“ lakťom od šibania i ubolenou hlavou od ochutnávky páleného sadám k počítaču, vraj mám napísať sviatočný editoriál. Ako tradicionalistu, dodržujúceho pravidlo z detstva, že úderom dvanástej hodiny šibačka končí, ma predstava o práci v tento deň priam desí!

29. 03. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Piešťanské kolektívy hrajú prvé husle

Viacero športových súťaží, najmä kolektívnych, ide do finále a v niektorých hrajú výraznú úlohu aj tímy z Piešťan.

22. 03. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Boj za autonómiu Kanady a Kocuríc

Už celé roky sa zamýšľam nad odtrhnutím piešťanskej Kanady spolu s Kocuricami od kúpeľného mesta. Viem si predstaviť premenu jej uličiek na krajšie, bezpečnejšie a možno i luxusnejšie.

15. 03. 2016 13:13  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 87
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa