Editoriál

Jozef Vojčiniak: Zastrašovanie novinárov

Zastrašovanie novinárov z piešťanskej radnice neustáva. Potom, ako sme na našej webovej stránke zverejnili video o vynášaní tisícok strán dokumentácie mestského bytového podniku, podal trestné oznámenie tentoraz radničný úradník Pavol Vermeš. Vraj sme sa zverejnením videa dopustili ohovárania.

07. 03. 2017 12:44  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Vznik športových tried dobrým krokom

V dnešnom svete a na Slovensku tobôž je celospoločenským problémom športovanie u mládeže. Nehovorím žiadnu novinku, každý čo i len trochu zorientovaný človek to vie tiež. V dobe počítačov, smartfónov a tabletov je čoraz ťažšie prilákať deti k športovaniu a k nejakým aktivitám.

28. 02. 2017 12:24  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Vypustite paru!

Je to tak. Aj keď nie vždy treba povedať všetko. Keď nás však niečo dlhodobo štve, raz by sa to malo stať. Dajme svojmu hnevu i bolesti, bezmocnosti, zúfalstvu a strašnej „nasratosti“ hladký priebeh. Urobme to hlasnejšie – cez hádku, búchanie do stola, rozbíjanie tanierov, sklených výplní okien, zlomených okuliarov či variech, zaťatých pästí, ktoré krvácajú pri mocnom udieraní do steny, z ktorej opadá omietka! S rajčinovou polievkou tresknutou aj s tanierom na podlahu, s kýblom vody šplechnutým aj s handrou pod nohy, so zlomenou kľučkou, rozbitým kvetináčom, dierou v paprndeklových dverách. Nadávajme, hromžime, kričme, vypustime paru, lebo ak to neurobíme, ublížime nielen sebe, ale aj tomu, komu je náš hnev určený.

21. 02. 2017 12:55  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Absurdné valentínske zážitky

Ak patríte medzi milovníkov čerstvej tlače alebo sa vám tento editoriál zjavil v elektronickej forme na sociálnej sieti, pravdepodobne je dnes 14. február. Toľko omieľaný sviatok zaľúbených, ktorý dnes už dočista stratil čaro pre absolútnu komercializáciu. Veľké potravinové reťazce sa ho, ako inak, chopili všetkými chápadlami. Na čo najviditeľnejšom mieste žiaria srdiečka, mackovia, čokoládky, bonboniérky a čo-to na prípitok. Aby sme na sviatok nezabudli, predsa. Z toľkej romantickej atmosféry je však človeku občas i nevoľno.

14. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Hokejové osemnástky v Piešťanoch

Profesionálne i mládežnícke hokejové súťaže tento týždeň pre- ruší reprezentačná prestávka a jeden z mládežníckych turnajov bude opäť hostiť Piešťany. V Easton aréne sa od štvrtka do soboty predstavia štyri reprezentácie do 18 rokov na čele s tou Slovenskou.

07. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Jazdite tak, aby ste sa vrátili domov

Hoci hlavné ťahy v Piešťanoch sú už skoro suché, predsa treba byť stále obozretný – najmä v bočných uličkách, kde sú stále veľké mapy ujazdeného snehu, ktorý zľadovatel. Nielen mínusové teploty, ale najmä tie okolo nuly bývajú pre vodičov zradné, pretože vtedy sa aj zdanlivo bezpečná cesta zmení na zákernú. Šmyk – a ste v potoku. S autom sa môžete napríklad od priemyselného areálu došmýkať po zamrznutom potoku Dubová až k mostíku.

31. 01. 2017 12:28  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Ľadové kráľovstvo

Už je to mesiac, čo Perinbaba zhodila prvú súvislú snehovú vrstvu na Piešťany a región. Od 24. decembra snežilo ešte niekoľkokrát a pri aktuálnych mínusových teplotách sa drží biely posyp na trávnikoch, no taktiež i ľad na cestách a chodníkoch.

24. 01. 2017 12:20  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký : Čajky prepisovali históriu

Počas víkendu to v Piešťanoch žilo kvalitným ženským basketbalom, keďže Piešťanské Čajky hostili a organizovali v Diplomat aréne finálový turnaj Slovenského pohára. Dátum 15. 1. 2017 sa do basketbalovej histórie zapíše zlatým písmom.

17. 01. 2017 12:48  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Skúste opraviť, nie vyhodiť

Náš otec bol najlepším majsterkom, akého som kedy poznala. Z ničoho urobil niečo. Bol kovorobotníkom. Raz vyrobil nový sud na kukuricu, inokedy nádobku pre kuriatka. Na dvore rástla mirabelka, v búde spával Gaštan. Mamička mu prihrievala polievku s chlebom, a tak sa pes dožil úctyhodných 19-tich rokov. Novinový papier sme nevyhadzovali. Používali sme ho na zakurovanie. Vysušené drevo z vlaňajších orezov v kachliach praskalo odušu. A tričká sa nevyhadzovali tiež, dali sa použiť ako handry.

10. 01. 2017 12:38  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Vianoce sú plné tajomstiev

Čas vianočný je tu opäť a s ním i množstvo tajomstiev v podobe darčekov, ktoré sa odhalia na Štedrý deň pod stromčekom. S touto atmosférou prekvapení sa do našich domácností vkradne čas sviatočný, čas výnimočný, čas priam zázračný.

20. 12. 2016 12:11  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 127
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa