Nadácia Adeli

Editoriál

Viera Dusíková: Skúsme iba obyčajne žiť

Keď mi môj známy písal správu, či nepoznám na „áre“ niekoho, kto mu poskytne istú informáciu, pokrútila som hlavou. Ak by som aj mala, bolo to v čase, keď by mi telefón nezdvihol ani sám primár. Netušila som, o čo môjmu známemu ide. Vypytovať sa nebolo vhodné.

13. 09. 2016 12:56  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Sezóna kolektívnych športov ožíva

Letné prázdniny sa skončili, teplé počasie sa tiež chýli ku koncu a s nastupujúcou jeseňou sa blíži začiatok sezóny viacerých športov, ktorými v nasledujúcich mesiacoch budeme v Piešťanoch žiť.

06. 09. 2016 12:36  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Koniec je nový začiatok

Ďalšie leto sa pomaly, ale iste poberá ku koncu, mesiacu august už plynú posledné hodiny. Mládež si užíva koniec prázdnin, vychutnáva si tohtoročné nenávratne končiace sa voľno a začína sa zmierovať s nadchádzajúcimi povinnosťami. Mnohým deťom od pondelka začne nové obdobie, vôbec po prvý raz zasadnú do školských lavíc. Lúčenie so starými kamarátmi a spolužiakmi nahradí spoznávanie nových rovesníkov, vymenia sa tváre obľúbených učiteliek. Natešené hlávky zaplnia nové a nové zážitky.

30. 08. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Spomienky na dobré autá nehrdzavejú

Milujem rôzne vtipné obrázky. Predstavte si starú favoritku s nápisom nad nárazníkom: „Budeme spolu, kým nás STK nerozdelí.“ Alebo dve nohy, na každej z nich iná ponožka a k nim komentár: „A teraz vás vyhlasujem za pár, až kým vás práčka nerozdelí.“

23. 08. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Dnes píše Jozef Vojčiniak na tému: Kolobeh života

August sa preklápa do svojej druhej polovice. Nastávajú o čosi chladnejšie rána, lastovičky už vyviedli z hniezd svoju omladinu a spolu posedávajú zoradené na elektrických kábloch. Aj dni sa znateľne krátia a slnko zapadá o poznanie skôr ako v úvode prázdnin. Dobiehajú i posledné hudobné festivaly a vstup do supermarketov s akciami na školské pomôcky sa stáva pre naše decká frustrujúcim.

16. 08. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Legendy zachraňujú futbal i hokej

Počas uplynulého víkendu si na svoje konečne prišli aj priaznivci piešťanského futbalu. Futbalisti PFK sa po dvoch rokoch opäť predstavili v súťažnom zápase a v prvom kole ôsmej ligy vyhrali nad ďalším favoritom súťaže 4:1. V zostave Piešťancov nastúpilo niekoľko legiend a bývalých hráčov áčka, ktorí ukázali, že ich srdce bije pre znovuzrodenie piešťanského futbalu. Pevne verím, že toto bol len začiatok a že sa Piešťancom bude podobne dariť počas celej sezóny. Futbal má v kúpeľnom meste dlhú tradíciu a určite si nezaslúži, aby hral v poslednej súťaži.

09. 08. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Cirkus Humberto

Horúce letné popoludnie si každý z nás iste vie predstaviť podľa svojho gusta. Násťroční vyťahujú z pivníc bicykle, skateboardy a preháňajú sa po mestskom parku poškuľujúc na objekty svojho záujmu. Rodiny plánujú stanovačky, opekačky, nezabudnuteľné výlety. No a starší jednotlivci už si plnými dúškami užívajú letné (a možno i životné) lásky, vykračujú si po chodníkoch a nechávajú sa unášať romantickou atmosférou kúpeľného mesta. Mimochodom, aktuálne je nad naším územím roj Perzeíd, takže pri vzájomnom pohľade do očí bude zaiste krásnym zážitkom dívať sa spolu, hľadieť rovnakým smerom na hviezdy. Aká nádherná srdcepohladzujúca predstava!

02. 08. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Pozitívne myslenie

„Horela lipka, horela. Pod ňou má milá sedela,“ spievavali sme v družnej nálade na svadbách svojich bratrancov či sesterníc. Ruka hore, pohár na stole, hudobníci odpočívali, my sme spievali až do zachrípnutia... Ani ranné brieždenie nás nerozohnalo domov. So škatuľami či košíkmi plnými koláčov s výslužkami sme vo veselej nálade čakali na prvý autobus do Piešťan. Niektorí príbuzní sa uložili v hocijakej voľnej posteli, gauči či na kanape u blízkych.

26. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: A čo sú to tí Pokémoni?

Ešte pred týždňom azda ani vývojári netušili, aké šialenstvo sa spustí okolo novej aplikácie s názvom Pokemon GO. V priebehu niekoľkých dní sa však malé animované postavičky vkradli do smartfónov po celom svete a od momentu spustenia sa o ničom nehovorí viac, ako práve o nich.

19. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Nech žijú šťastne, bez humbuku

Azda najväčšou udalosťou uplynulého víkendu bola prominentná svadba piešťanskej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej dnes už manžela Michala Navaru. Šialenstvo, ktoré sa okolo toho rozpútalo, mi už trošku lezie na nervy. Zapnem počítač, hneď na mňa vyskočí Cibulková, pustím televízor - Cibulková, otvorím chladničku - Cibulková.

12. 07. 2016 14:30  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 104
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa