Editoriál

Tomáš Horký: Nech žijú šťastne, bez humbuku

Azda najväčšou udalosťou uplynulého víkendu bola prominentná svadba piešťanskej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej dnes už manžela Michala Navaru. Šialenstvo, ktoré sa okolo toho rozpútalo, mi už trošku lezie na nervy. Zapnem počítač, hneď na mňa vyskočí Cibulková, pustím televízor - Cibulková, otvorím chladničku - Cibulková.

12. 07. 2016 14:30  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Bezmocnosť

Hurááá, prázdniny! Najkrajšie som prežívala buď na Modrovke, v Bytči či v osade U Januškov. Brodili sme sa potokmi, máčali nohy vo Váhu, do rieky som sa vždy bála vstúpiť, lebo som nevedela plávať. Zato som si odtiaľ odniesla zopár otvorených rán na rozrezanej nohe, otras mozgu či pupáky od žihľavy. Do nemocnice som nechcela ísť ani za svet. Pripadala mi hrozná. Preto som krvácajúcu nohu radšej omotala toaleťákom a otras mozgu zatajila. Ešte v ten deň sa príznaky ukázali samé. Klamstvo malo krátke nohy. Do nemocnice som i tak zavítala. Na počudovanie - bolo mi tam fajn. Lekári mi nedovolili vstať, jedlo mi ošetrovateľky nosili až do postele a hoci nechutilo, sestričky to vyvážili milým úsmevom.

04. 07. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Zábava či svätý pokoj?

A dva mesiace prázdnin pomaly začínajú. Študenti základných aj stredných škôl sa nevedia dočkať prvého júla a pauzy od dennodenných povinností v laviciach, rodičia malých elévov si už utierajú kropaje z čela pri vymýšľaní náhradného programu a „au-pair“ starostlivosti. Ešteže im pri tom pomáhajú horúce slnečné lúče podporujúce pozitívne myslenie. K záveru školského roka by som však chcela dodať, že žiadne vysvedčenie nie je hodné prehnaných emocionálnych výlevov, či už zo strany „dospelákov“ alebo nezodpovedných žiačikov. Veď všetci dobre vieme, že nie vždy známky odzrkadľujú skutočné vedomosti použiteľné v praxi.

28. 06. 2016 13:02  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Štvorité zlato vodnopólistiek

V niektorom z mojich predchádzajúcich úvodníkov som dal básnickú otázku, ktoré z družstiev alebo mužstiev v piešťanských kolektívnych športoch získa ako prvé titul majstrov Slovenska. Síce som myslel najmä na Slovensku divácky atraktívnejšie a sledovanejšie športy, no ani na tie menej populárne netreba zabúdať. Ani sme sa nenazdali a je to tu. A dokonca štyrikrát.

21. 06. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Na kofolu so 101-ročným!

Postavila som sa na špičky, natiahla som krk a mrkla, stojac na lavičke, za plot kúpaliska Eva. Moji kamaráti volejbalisti si pinkali loptu na tráve, druhí sedeli na terase a popíjali kofolu. Aj voda v bazéne bola ako ona. Deckám to neprekážalo, špliechali, skákali, pišťali. „Študentka, vykašlite sa na kúpanie, podte se mnu do kantíny,“ poťahal ma za lem šiat riaditeľ elektrotechnickej školy Tibor Vadrna. Bola som tretiačka, po uši zamilovaná do jedného z volejbalistov. Ísť so starým profesorom na kofolu do kantíny sa mi nechcelo. Doteraz ľutujem, že som to krásne pozvanie môjho učiteľa deskriptívnej geometrie, začmudeného od fajky a Tarasa Buľbu, odmietla. O rok zomrel. Už nik ma tak originálne nepozval na kofolu.

14. 06. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Priamo pod kožu

A tak sme sa opäť raz stretli! Podujatia uplynulých dvoch víkendov prilákali do centra kúpeľného mesta tisíce ľudí. Pri predieraní sa davom sa vynárali tváre starých i staronových známych, mnohým sa okruh priateľov dokonca úspešne darilo rozširovať o nové kontakty. Dobrá hudba potešila nejedného hudobníka - amatéra, pretekajúce litre tekutých svetrov zasa pomáhali voľnému priechodu emócií. Rozdávajúc úsmevy od ucha k uchu v tom lepšom prípade, jednu „spak ruky“ v horšom, sme si užívali CityFest i otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Objednávka na dobré počasie atmosféru len podčiarkla.

07. 06. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Otvoríme kúpeľnú sezónu

Po víkende plnom ľudí, koncertov, množstve podujatí, stretnutí a kvalitných bolehlavov, ktoré sprevádzali CityFest, sa i najbližší víkend Piešťanci nebudú nudiť. Otvoria v poradí už 25. letnú kúpeľnú sezónu.

31. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Mesto snov ožíva

Jar sa nám pomaličky preklápa do leta, slniečko hreje stále viac a viac a začína nám to žiť aj v Piešťanoch. Mohli sme sa o tom presvedčiť počas uplynulého víkendu, keď bol Kúpeľný ostrov doslova zaplavený ľuďmi, ktorí si prišli užiť voľné chvíle na prehliadku tradičných ľudových remesiel, letisko zase zaplavili motorkári, Sĺňavu bežci, a tak ďalej. Mám taký dojem, že podobne to v našom kúpeľnom meste bude vyzerať víkend čo víkend, pretože kalendár podujatí je ozaj nabitý.

24. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Jozef Vojčiniak: Tak ako s hokejovou halou ďalej?

Rok sa s rokom stretol a opäť raz kúpeľným mestom rezonuje téma hokejová. A natíska sa otázka takmer hamletovská. Mať hokej v Piešťanoch alebo ho nemať?

17. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Dá sa to aj inak

Kráčate po zaľudnenej ulici. Mnohí sa náhlia za povinnosťami, iní si vykračujú a vychutnávajú si atmosféru mesta. Kľučkovať pomedzi nich nie je jednoduché, no len pri letmom dotyku ramien pri obiehaní sa každý, kto „spomaľuje premávku“, úprimne ospravedlní.

10. 05. 2016 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 61 - 70 z 95
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa