Editoriál

Tomáš Horký: Piešťanskí športovci vo forme

Piešťanskí futbalisti predčasne splnili jeden zo svojich tohtoročných cieľov. Po suverénnej, doposiaľ trvajúcej sérii v ôsmej lige si už štyri kolá pred koncom súťaže zaistili postup do siedmej ligy. 23 zápasov a 23 víťazstiev značí absolútne suverénnu jazdu futbalistov PFK a postup je zaslúžene v ich rukách. Potom, čo pred časom narazil piešťanský futbal na dno, je obdivuhodné, že sa v priebehu necelého roka dokázal opäť odraziť a začať stúpať. Či už sa to týka dospelých, no v prvom rade mládeže. Progres je evidentný a verme, že bude trvať aj naďalej. Najpopulárnejší šport na svete má v Piešťanoch veľký potenciál a bola by škoda ho nevyužiť.

16. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Vysoká škola života nestačí

„Trp, Jozef Mak. Človek - milión si, nuž vydržíš všetko, keďže nie je pravda, že najtvrdší je kameň, najmocnejšia je oceľ, ale pravda je, že najviac vydrží na svete obyčajný Jozef Mak.“

09. 05. 2017 13:15  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Ukáž sa, slnko zlaté!

Posledný aprílový deň sa po neskutočných výkyvoch počasia ukázalo slnko. Je nedeľa ráno, privstala som si, a tak namiesto kávičky píšem v dobrej náladičke tento editoriál. Žiarivé slnko mi ráno bez prezutia do papúč vhuplo rovno do izby. Tak vitaj, moje guľaté! KONEČNE SI PRIŠLO!

02. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Strach z budúcnosti

Minulý týždeň som zostala mimoriadne sklamaná, nešťastná a pohoršená, keď som sa dopočula o zneuctení židovského pomníka rabína Jisachara Šloma Teichtala. Smutné je, že ma to veľmi neprekvapilo, pretože potom, čo niekto dokáže na desiatky stromov nasprejovať hákové kríže, napísať na dom antižidovský nápis, potom, čo vlastne v parlamente sedia ľudia popierajúci holokaust, to muselo prísť. Najmä, ak majú fašisti v Piešťanoch takú silnú základňu, ba dokonca dvaja z nich si slušne žijú z daní Slovákov, pretože ich zastupujú v pozícii poslancov národnej rady.

25. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Veľká noc a kolektívne športy

Počas veľkonočných sviatkov nebola o šport v Piešťanoch núdza a nebude ani v nasledujúcich dňoch. Tí, ktorí si chceli spríjemniť štvordenné voľno z práce, rozhodne mali na výber.

18. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Veľkonočná šibačka

Už roky k nám chodí jeden šibač, ktorého vítam pre istotu vždy na dvore, lebo viem, že ma čaká spŕška vody, ktorú si napustí do fľaše v predchádzajúcej domácnosti. Šibákom mi jemne poklope po ústach, aby tieto ústočká pekne spievali aj rozprávali, potom po rukách, aby tieto rúčky dobre písali a pracovali, potom po nohách so slovami, aby tieto nôžky dobre behali i tancovali, a nakoniec po zadku, aby táto riťka dobre... To už sa rehocem a on vyťahuje vodu. Celú ma popolieva, potom vytiahne voňavku - typickú veľkonočnú kolínsku, takže voniam ako fialka, hyacint a konvalinka dohromady.

11. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Ďakujeme, milé vlády

Posledný deň aktuálneho pracovného týždňa a prvé víkendové dopoludnie bude v Piešťanoch patriť zápisom do prvých ročníkov základných škôl. Detičky sa rozdelia na dva tábory - buď budú zastávať skupinu zvedavcov a tešiť sa na nové dobrodružstvá, alebo sa zmeny už teraz troška obávajú.

04. 04. 2017 12:49  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Futbalová jar s viacerými otáznikmi

Konečne si prídu na svoje aj milovníci regionálneho futbalu, pre ktorých je víkendovou kultúrou práve návšteva zápasu v niektorej z nižších súťaží. Začiatkom marca totiž odštartovali súťaže od štvrtej až po ôsmu ligu. S oneskorením začala počas uplynulého víkendu aj piata liga, ktorá patrí k tým kvalitnejším, no je veľkou škodou, že počet účastníkov je v nej menší, a preto odohrajú menej stretnutí.

28. 03. 2017 12:45  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Máte sa dobre? Tak vám treba!

„Ako sa máte?“ spýtala som sa istej známej. „Dobre, tak mi treba,“ pukala od smiechu medzi regálmi Tesca. Jej veselosť bola nákazlivá. Ľudia okolo sa začali usmievať. Potom sa ma spýtala, ako sa má moja mamička, a keď som jej začala rozprávať príbehy, zabudli sme aj, že nakupujeme. „Vierka, volala ma mamina raz večer. Príď ma, prosím, zachrániť!“ Čo sa stalo? Dobehla som s vytreštenými očami. Mamička lúštila osemsmerovky, pričom sa nejak divne odkláňala od papiera. „Pomôž mi! Pod posteľ mi padlo písmenko ‘r‘.“ S vážnou tvárou, ale mykajúcim kútikom úst som jej zdvihla choré nohy. Kľakla som si, hlavu strčila pod posteľ a hľadala stratené „erko“. Boli tam jej okuliare. Haha. V podstate mala mama pravdu, len si ju troška prekrútila, aj keď okuliare v sebe „r“ skrývajú. Spokojne si ich založila na nos a pustila sa do osemsmeroviek. Každé hľadané slovíčko opakovala polohlasne, kým ho nenašla. „Lagúna, lagúna, rotavátor, rotavátor, florista, florista, klenot, klenot...“

21. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Alexandra Mathiasová: Piešťany sa posúvajú vpred

Piešťany sú malé mestečko, kde je „odvšadiaľ všade“ relatívne blízko. Keď má človek trošku času, pokojne a bez väčších problémov sa presunie z bodu A do bodu B peši. Samozrejmosťou sú naše obľúbené bicykle, ktoré čas prepravy odjakživa urýchľovali a zvyšovali komfort domácich.

14. 03. 2017 12:22  |  Piešťany / Editoriál
Články 51 - 60 z 127
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa