Editoriál

Gabo Kopúnek (red)

Cena života

Akú cenu má ľudský život? Nesmiernu, to mi dá za pravdu určite každý. Prakticky sa nedá ani vyčísliť a aj poskytnuté peniaze sú len akousi náplasťou za zmienenie bôľu. Prázdnota po blízkych osobách ostane do smrti.

25. 07. 2017 12:45  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Do nebies

Keď som pred 30 rokmi študoval na nitrianskej VŠP, v prvom ročníku sme museli absolvovať aj predmet zaoberajúci sa meteorológiou a klimatológiou. Hoci odvtedy pretieklo more času, niektoré poučky ostali nemenné. A to, že počasie sa môže meniť každú polhodinu, podnebie však minimálne raz za polstoročie.

18. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Motorky na letisku

Uplynulý víkend priniesol Piešťanom ďalšie atraktívne podujatie. Tentoraz si na svoje prišli motoristi, keďže sa na letisku konala Veľká cena Piešťany 2017. Burácajúce motocykle sa ozývali široko-ďaleko a samotné nedeľné preteky stáli naozaj za to.

11. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Svätoplukove deti

„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.“ (Jn 1,1) Tieto úvodné slová z Evanjelia sv. Jána boli prvými zaznamenanými v hlaholike a zároveň tiež prvými, ktorými solúnski bratia hlásali Božie slovo na našom území v zrozumiteľnej reči.

04. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Čas lások a opijášov

Odbíjajú posledné hodiny školského roka a mladí sa už isto nevedia dočkať prázdnin. Dva mesiace ničnerobenia, kúpania a stretávania sa s kamarátmi najprv musí odštartovať odovzdávanie vysvedčení. Tento „hárok“ nie je len odrazom vedomostí a aktivity detí, ale aj zrkadlom pre rodičov, ako sa svojim ratolestiam v uplynulých mesiacoch venovali. Na žiadne prekvapené výrazy a veľké tresty tak azda ani nie je priestor.

27. 06. 2017 13:44  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Večné sny

Keď som v roku 2003 robil kampaň materského denníka pod názvom SME v EÚ, zameranú na podporu referenda o vstupe Slovenska do tejto medzinárodnej organizácie, mal som o nej neúplné informácie a príliš veľké očakávania. Odvtedy som čo-to pochopil a hlavne zmúdrel.

20. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Pomýlené láskavosti

Ak sme niečo zanedbali dlhodobo, ťažko to napravíme za niekoľko dní. Týka sa to nielen dospelákov, ale tiež ich potomkov. V týchto dňoch finišuje celoročné úsilie školákov vstrebať do svojich hláv čo najväčšie množstvo vedomostí a zároveň ich výmena za čo najlepšie známky. Začal sa rituál uzatvárania známok, klasifikačných porád a rozdávaní vysvedčení.

13. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Klobúk dolu!

A máme tu leto! Zatiaľ nie astronomické, ale aj napriek tomu nad očakávanie slnečné a horúce. Pre Piešťany je prvý letný mesiac typický tým, že vďaka množstvu podujatí prichádza čoraz viac návštevníkov túžiacich po neopakovateľných zážitkoch. Cestu si sem však nájdu aj takí, ktorí túžia iba po tichu či ľahkom šumení listnáčov v rozsiahlom parku. Takýto balzam na dušu si totiž v niektorých mestách v regióne dovoliť nemôžu.

06. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Tomáš Horký: Podporujme športové podujatia

Veľmi zaujímavá informácia pre mňa bola, keď som sa dozvedel, že svoje aktivity na Slovensku a dokonca v blízkom okolí Piešťan chce realizovať slávny taliansky veľkoklub Inter Miláno. Pre náš región opäť skvelá propagácia a letný futbalový kemp i trénerský seminár v Trebaticiach určite budú stáť za to. Je skvelé, že projekt pod záštitou gigantu, ako je Inter, prinesie svoje aktivity do obce, ako sú Trebatice. Keď som si pozrel video na Youtube, kde hviezda Interu Mauro Icardi pozýva na kemp do Trebatíc, prišlo mi to až vtipné, no zároveň dávam klobúk dole, že sa niečo podobné do nášho regiónu dostane. O celom projekte si môžete prečítať aj v rozhovore so zástupcom talianskeho veľkoklubu Radoslavom Mlynárom, ktorý zastupuje Inter na Slovensku i v strednej Európe.

30. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál

Viera Dusíková: Uzdravenie

Počas života plného prekvapení, s tromi pôrodmi, jednou rakovinou, s mužom, ktorý odišiel za prácou do zahraničia, som toho už zažila požehnane. Ani po roku hľadania si môj bývalý spolužiak, manžel, otec mojich troch detí, hrdý chlap po päťdesiatke, nenašiel v krajine pod Tatrami primeranú prácu. V spojenom kráľovstve, v zmätku kolonizovaných národov, sa učí asi desať typov výslovností (ne)spisovnej angličtiny. Spoznáva reč, ktorá mu tu, na Slovensku, má po návrate z Británie otvoriť zabuchnuté dvere k pracovným možnostiam. Sotva však primeraným vzdelaniu.

23. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 41 - 50 z 127
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa