Editoriál

Zber úrody

Hoci nám na bilancovanie tohto roka ostáva ešte viac ako štvrťrok, mnohí sa už dnes zamýšľajú nad tým, či doteraz mnohé veci spravili správne, či nemohli niekedy konať inak, či je všetko tak ako má.

21. 09. 2017 08:00  |  Piešťany / Editoriál

Pľúca mesta krvácajú

Ak sú pralesy pľúcami našej planéty, potom sú, jednoznačne, stromy, kríky či trávnaté porasty pľúcami nielen krajiny, ale tiež jednotlivých miest a obcí. Niekde sa k týmto pľúcam správajú ohľaduplne, inde macošsky. Závisí to iba od ľudí. A keďže príslovie Postav dom, zasaď strom... už dávno neplatí, stromov ubúda.

13. 09. 2017 20:00  |  Piešťany / Editoriál

Vrecia zemiakov

Aj vrece zemiakov vie byť zdatným politickým súperom, ktorého sa všetci boja. A to do takej miery, že ho škandalizujú, ohovárajú či trestnoprávne stíhajú. Vrece zemiakov je však jednoduché, niekedy až prostoduché, ktoré zo seba vydáva zvuky, nad ktorými nestačí len ruky zalamovať, ale rovno si zapchávať uši.

05. 09. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál

Nie sme bulvár

Vôbec ma nezaujíma, či má primátor Miloš Tamajka frajerku, či má deravé ponožky a ako často si mení spodnú bielizeň. V podstate mi je to jedno, je to jeho osobná vec. Po druhé, nie sme bulvár, ale seriózne spravodajské noviny.

28. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál
Jozef Vojčiniak (red)

Európske Piešťany!

Piešťany, zdá sa, predsa patria k európskym lídrom, aspoň čo sa týka xenofóbie voči turistom, ktorá sa v súčasnom období začala šíriť od Škótska až po Ibizu. V kúpeľnom meste tu bola už pred rokom.

24. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Editoriál

Politika peňazí

Čo sme chceli, to máme! Aj takto možno konštatovať objavenie kontaminovaných slepačích vajec z Holandska na Slovensku. Pritom to nie je jediný, ale ani prvý ani posledný prípad, keď sa v našich obchodoch či verejných stravovacích zariadeniach objavili potraviny, ktoré do určitej miery konzumáciou ohrozovali naše zdravie. A nemuselo ísť len o rastlinné či živočíšne produkty, spomeniem poľskú cestársku soľ balenú ako potravinársku.

16. 08. 2017 09:45  |  Piešťany / Editoriál

Aká nádhera!

„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva.“ Aká nádherná to veta z ešte nádhernejšieho filmu Pelíšky. Aká nádherná informácia počas letnej „uhorkovej“ sezóny pre médiá, ktorá preletela v pondelok slovenským, nielen politickým éterom - SNS vypovedala koaličnú zmluvu!

10. 08. 2017 05:10  |  Piešťany / Editoriál

Kvalita tkvie v rozume

Príspevok rozhorčenej čitateľky nie je ani tak o tom, ako sa primátor stará, respektíve nestará o veci verejné, či o viceprimátoroch, ktorí sedeli a už nesedia na mestskom úrade, ani o poslancoch, ktorí by mali plniť sľuby.

02. 08. 2017 08:51  |  Rubriky / Aktuálne

Cena života

Akú cenu má ľudský život? Nesmiernu, to mi dá za pravdu určite každý. Prakticky sa nedá ani vyčísliť a aj poskytnuté peniaze sú len akousi náplasťou za zmienenie bôľu. Prázdnota po blízkych osobách ostane do smrti.

25. 07. 2017 12:45  |  Piešťany / Editoriál

Do nebies

Keď som pred 30 rokmi študoval na nitrianskej VŠP, v prvom ročníku sme museli absolvovať aj predmet zaoberajúci sa meteorológiou a klimatológiou. Hoci odvtedy pretieklo more času, niektoré poučky ostali nemenné. A to, že počasie sa môže meniť každú polhodinu, podnebie však minimálne raz za polstoročie.

18. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 21 - 30 z 115
GARGO
Regal Burger

Anketa