Editoriál

Peniaze nás všetkých

Ako je pre vládu rozpočet „zákonom roka“, podobne k jeho zostavovaniu pristupujú aj jednotlivé samosprávy. Sú však oproti štátu v nevýhode, pretože ich výsledok plánovania nesmie byť mínusový. Rozpočet obcí, miest či krajov môže byť len vyrovnaný alebo prebytkový. Odložiť si na horšie časy či ukladať peniaze bokom na veľkú investičnú výstavbu však dokážu len také samosprávy, ktoré sa k verejným financiám správajú zodpovedne.

28. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Editoriál

O tom je život

S prvými správami o snehu sa vždy hlboko zamyslím, čo potrebujem, aby som mohla aj naďalej bezpečne jazdiť autom. Treba ho prezuť! Čo ak pôjdem na Havran, veď sa došmýkam až k Čertovej peci. Auto treba prezuť! A pretože som iba žena - a roztržitejšia ako Rudolf Hrušínský, keď sa pri šoférovaní kochá prírodou - nič mi nehovorí pohľad na pneumatiky. Viem rozpoznať iba čisté, zamazané od blata alebo defekt.

21. 11. 2017 14:00  |  Piešťany / Editoriál

Hodnota človeka

Vo víre udalostí posledných dní sme akosi pozabudli na viaceré udalosti z histórie, vďaka ktorým sa začala prehodnocovať ozajstná hodnota človeka. Dá sa oveľa lepšie merať ako cena ľudského života, pretože tá sa veru vyčísliť nedá.

15. 11. 2017 08:13  |  Piešťany / Editoriál

Priveľa otáznikov

Politický cieľ, ktorý ostro sledovali aj v zahraničí, sme splnili. Náckov sme zahnali do kúta a je teraz na iných inštitúciách, či sa podarí ľudácku stranu vymazať zo zoznamu. Kým sa tak udeje, a či sa to vôbec udeje, pretečie dolu Váhom ešte veľa vody.

08. 11. 2017 08:35  |  Piešťany / Editoriál

Voliť? Jednoznačne!

Už túto sobotu si vyberáme z množstva kandidátov svojich zástupcov do regionálnej krajskej samosprávy. Tieto voľby patria medzi ľuďmi k menej preferovaným, ešte nižšiu účasť dokážeme vygenerovať pri voľbách do Európskeho parlamentu. Odborníci síce poznajú odpovede, prečo je to tak, no len málo sa robí preto, aby sa nedostatky odstránili.

01. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Editoriál

Hyena na obzore

O podvodníkov na tomto svete veru nie je núdza. Doba je zlá a kto sa nenaučil na živobytie si zarábať poctivou prácou, hľadá všakovaké spôsoby, ako sa obohatiť na úkor iných.

25. 10. 2017 11:00  |  Piešťany / Editoriál

Mladíci, buďte užitoční!

Babie leto nám v posledných dňoch ukázalo nielen svoju krásu, ale aj svoju zradnosť. Priam oslepujúce slnko vyháňa do „sveta“ nielen ľudí z pohodlia príbytkov, ale tiež tých malých pavúčikov, ktorí sa vozia v poryvoch vetra na bielych pavučinkách. Vlastne, podľa nich je aj babie leto pomenované.

17. 10. 2017 21:00  |  Piešťany / Editoriál

O sľuboch

Mesiac október má svoje neopísateľné čaro a verím, že na každého z nás sa aspoň v jeden jeho deň usmeje slnko.

11. 10. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál

Opäť iní

Život je neustála zmena. Raz k lepšiemu, inokedy k horšiemu. Strojcom každej zmeny sú ľudia, ktorí dianie okolo seba ovplyvňujú. Takže je hlúpe z niečoho obviňovať iných, ak v danej veci máme prsty práve my.

04. 10. 2017 10:30  |  Piešťany / Editoriál

Ako ste na tom, Piešťanci?!

Pred pár dňami prevzala žezlo v kalendári jeseň. Jej čaro však mnohí nevidia, pretože s ubúdajúcimi slnečnými lúčmi im prerastá v duši depresia z ponurých upršaných dní.

26. 09. 2017 12:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 11 - 20 z 115
GARGO
Regal Burger

Anketa