GEFCO

Editoriál

Gabo Kopúnek (red)

Kam kráčaš, ulica?!

V novembri 1989 sme moja generácia a starší bojovali v uliciach za zmenu totalitného režimu na demokraciu. Podarilo sa, hoci sa onedlho ukázalo, že naše predstavy boli úplne iné. Doplatili sme možno na naivitu, nevzdelanosť, nepochopenie súvislostí. Možno to bola prílišná dôvera v ľudí, z ktorých sa potom vykľuli pomocníci eštebákov, bábky ovládané komunistickými pohrobkami či zahraničným kapitálom.

20. 03. 2018 11:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Politická kultúra

Na Slovensku sa nenosí a ani na zahraničie sa až tak veľmi odvolávať nedá. Ak nenastane vnútorné rozhodnutie politika odísť, zvyčajne sa očakáva, že politickú zodpovednosť voči hriešnikovi vyvodí niekto iný.

13. 03. 2018 17:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

V tieni februára

Len nedávno sme si pripomínali neslávne výročie Víťazného februára a opäť sú v uliciach miest masy ľudí. Vyjadrujú svoj postoj, nálady, názory, možno vlastné, možno vštepené propagandou. Rovnako ako ich dedovia či pradedovia pred 50 rokmi. V nádeji na lepší život, budúcnosť.

06. 03. 2018 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Gabo Kopúnek (red)

Labuť chradne

V našom kraji nie je veľa miest, ktoré majú svoju charakteristickú atmosféru. Jedným z nich sú aj Piešťany, preslávené kúpeľné mesto, ktoré sa v priebehu desaťročí premenilo zo škaredého káčatka na krásnu labuť.

27. 02. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Mementom navždy!

V histórii nášho národa nájdeme veľa míľnikov, ktorých datovanie sa končí osmičkou. Jedným z nich, ktorý poznačil osudy niekoľkotisíc ľudí, je aj Víťazný február 1948. Jeho výročie si pripomenieme už túto nedeľu.

20. 02. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Noviny pôst nepoznajú

Dokázali by ste vydržať štyridsať dní bez nerestí a zlozvykov? Pochybujem. Taký dlhý pôst totiž zvládnu len ozajstní veriaci, ktorí sú ochotní znášať trýzeň, akú zažíval svojho času Ježiš Kristus.

14. 02. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Personae non gratae

Primátor mesta je nielen jeho vrcholným predstaviteľom, ale hlavne jeho štatutárom. A tým je povedané všetko. Ústava SR mu okrem úloh a právomocí dáva tiež jedinečnú kompetenciu - rozhodovanie o personálnom zložení mestského úradu. To znamená, že okrem okruhu tém a politík, ktoré tento úrad na jeho pokyny realizuje, primátor si môže slobodne vybrať ľudí, s ktorými tieto ciele dosiahne.

07. 02. 2018 11:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Hlas srdca

Čas je neúprosný protivník. Potvora, najskôr sa vlečie, a potom sedemmíľovými čižmami skáče v ústrety neznámym dobrodružstvám. Ani sa nenazdáte a roky vám spolu s vráskami či šedinami pribúdajú.

30. 01. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Viera Dusíková (red)

Čas fašiangov

Neznášala som pohľad na zabité hospodárske zvieratá. Zajac zavesený hlavou dolu za paprče, prasa na hákoch, sliepkina hlava na kláte. Bol to horor, ktorý som ako dieťa vnímala tak citlivo, že som radšej ani nevyšla na dvor, keď sa toto u nás dialo.

23. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Editoriál
Gabo Kopúnek (red)

Lebo medveď!

Nemám rád slovné spojenie „nedá sa“. Hlavne vtedy, ak ma chce niekto odbiť, aby nemusel spraviť niečo navyše. A je jedno, v akej oblasti. Sám túto výhovorku nepoužívam a snažím sa splniť každú zverenú úlohu či pomôcť priateľom pri riešení problémov.

17. 01. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 1 - 10 z 119
GARGO
Regal Burger

Anketa