Editoriál

Lebo medveď!

Nemám rád slovné spojenie „nedá sa“. Hlavne vtedy, ak ma chce niekto odbiť, aby nemusel spraviť niečo navyše. A je jedno, v akej oblasti. Sám túto výhovorku nepoužívam a snažím sa splniť každú zverenú úlohu či pomôcť priateľom pri riešení problémov.

17. 01. 2018 09:00  |  Piešťany / Editoriál

Smelo vpred!

Na prahu nového roka zvyčajne bilancujeme ten predchádzajúci. Výsledky hodnotenia pozitív a negatív sa zväčša snažíme pretransformovať do novoročných predsavzatí, pričom si vždy želáme len tie najlepšie veci.

10. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Editoriál

Vianočné posolstvo

O pár dní budú Vianoce. Najkrajšie sviatky roka v kresťanskom svete. Sprofanované natoľko, že ich podstatu v mnohých domácnostiach nahrádzajú nové symboly ako preplnený štedrovečerný stôl či škatule v krásnych obaloch plné všakovakých predmetov. Stres a zhon vyháňajú spod striech rodinné šťastie či lásku.

20. 12. 2017 09:00  |  Piešťany / Editoriál

Recepty života

Na Katarínu som idúc okolo kanála objavila fialky. Boli síce bledšie a menšie ako tie, čo prichádzajú na jar, no i tak som sa pokochala nežnou krásou.

13. 12. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál

Mikulášske zamyslenie

Tak ako sa mnohí zaoberajú večnou otázkou, či bolo skôr vajce alebo sliepka, v predvianočnom období ma nahlodáva dilema pochybovačnosti, či je Mikuláš viac ako Prvý sviatok vianočný. Možno preto, že som dieťaťom normalizácie a svet duchovna či viery som objavoval sám.

05. 12. 2017 22:34  |  Piešťany / Editoriál

Peniaze nás všetkých

Ako je pre vládu rozpočet „zákonom roka“, podobne k jeho zostavovaniu pristupujú aj jednotlivé samosprávy. Sú však oproti štátu v nevýhode, pretože ich výsledok plánovania nesmie byť mínusový. Rozpočet obcí, miest či krajov môže byť len vyrovnaný alebo prebytkový. Odložiť si na horšie časy či ukladať peniaze bokom na veľkú investičnú výstavbu však dokážu len také samosprávy, ktoré sa k verejným financiám správajú zodpovedne.

28. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Editoriál

O tom je život

S prvými správami o snehu sa vždy hlboko zamyslím, čo potrebujem, aby som mohla aj naďalej bezpečne jazdiť autom. Treba ho prezuť! Čo ak pôjdem na Havran, veď sa došmýkam až k Čertovej peci. Auto treba prezuť! A pretože som iba žena - a roztržitejšia ako Rudolf Hrušínský, keď sa pri šoférovaní kochá prírodou - nič mi nehovorí pohľad na pneumatiky. Viem rozpoznať iba čisté, zamazané od blata alebo defekt.

21. 11. 2017 14:00  |  Piešťany / Editoriál

Hodnota človeka

Vo víre udalostí posledných dní sme akosi pozabudli na viaceré udalosti z histórie, vďaka ktorým sa začala prehodnocovať ozajstná hodnota človeka. Dá sa oveľa lepšie merať ako cena ľudského života, pretože tá sa veru vyčísliť nedá.

15. 11. 2017 08:13  |  Piešťany / Editoriál

Priveľa otáznikov

Politický cieľ, ktorý ostro sledovali aj v zahraničí, sme splnili. Náckov sme zahnali do kúta a je teraz na iných inštitúciách, či sa podarí ľudácku stranu vymazať zo zoznamu. Kým sa tak udeje, a či sa to vôbec udeje, pretečie dolu Váhom ešte veľa vody.

08. 11. 2017 08:35  |  Piešťany / Editoriál

Voliť? Jednoznačne!

Už túto sobotu si vyberáme z množstva kandidátov svojich zástupcov do regionálnej krajskej samosprávy. Tieto voľby patria medzi ľuďmi k menej preferovaným, ešte nižšiu účasť dokážeme vygenerovať pri voľbách do Európskeho parlamentu. Odborníci síce poznajú odpovede, prečo je to tak, no len málo sa robí preto, aby sa nedostatky odstránili.

01. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Editoriál
Články 1 - 10 z 110
Regal Burger

Anketa