Žihadielko bude na Vážskej

Streda 15. 03. 2017 10:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Obyvatelia Piešťan sa spojili pre dobrú vec a usilovným hlasovaním vyhrali nové ihrisko pre deti. S počtom hlasov 84 130 skončilo kúpeľné mesto na prvej priečke v kategórii miest do 35-tisíc obyvateľov, približne o tisíc hlasov menej získali druhé Levice. Radnica prostredníctvom sociálnej siete informovala, že ihrisko Žihadielko vyrastie na Vážskej ulici. Spoločnosť by ho mala postaviť v letných mesiacoch.

Detské ihrisko Žihadielko by malo vyrásť na Vážskej ulici.

Detské ihrisko Žihadielko by malo vyrásť na Vážskej ulici. (Autor: archív Lidl)

V období od 16. januára do 28. februára Slováci dovedna hlasovali až 1 762 178 krát. V desiatich mestách vrátane Piešťan pribudne detské ihrisko Žihadielko s rozmermi 16x20 metra, na ktorom sa bude nachádzať osem herných prvkov. Hodnota ihrísk je spolu 870-tisíc eur.

Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí - 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa