GEFCO

V Elektrárni sa prezentujú šikovní Piešťanci

Štvrtok 28. 09. 2017 11:03  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: ts

Elektrárňa pripravila už tretí večer venovaný prezentácii šikovných ľudí z Piešťan. Na podujatí s názvom Made in Piešťany vol. 3 sa zoznámite s Piešťancami, ktorí robia veci inak. O svoje skúsenosti sa podelia už v piatok 29. septembra v Elektrárni Piešťany.Podujatie začína o 19.30 h.

Dračie lode tradične patria k Otvoreniu letnej kúpelnej sezóny.

Dračie lode tradične patria k Otvoreniu letnej kúpelnej sezóny.

Made in Piešťany bude tentoraz venované športu. Ľudia pôsobiaci v tejto oblasti budú hovoriť svoje príbehy. Doplnia ich obrazovým materiálom a niektorí aj živými ukážkami. O jednu z nich sa postarajú zakladatelia klubu Octago, ktorí stavajú jedinečné ihriská na cvičenie s vlastnou váhou po celom Slovensku. S workoutom pritom začali iba pred pár rokmi doma v Piešťanoch, na detských preliezkach.
    O svoje bohaté skúsenosti sa podelí aj dizajnér a sochár Andrej Chotváč, ktorý má blízko k úplne inému športu. Absolvent Akadémie výtvarných umení realizoval návrhy prvých slovenských športových automobilov. Jeho nadčasové nápady obdivujú odborníci dodnes. Na tému dračie lode bude rozprávať populizátor tohto netradičného športu Milan Koščál. Ešte nedávno išlo o trochu exotickú zábavu, teraz sú už dračie lode na Váhu takmer     bežné. Úspešný príbeh zažívajú aj tunajší milovníci rugby. Trénovať začínali za Domom umenia a tento rok sa im už podarilo zorganizovať juniorské majstrovstvá Európy. O tom, prečo je rugby také výnimočné, bude hovoriť Filip Kráľ. Na športovom vydaní Made in Piešťany sa predstavia aj Fly Fitness, Joga Juzi Klub, Združenie taoistického tai-chi. A o tom, čo chystajú úspešní výrobcovia ponožiek Moon     Socks porozpráva Denis Kelemen.

GARGO
Regal Burger

Anketa