GEFCO

Útulkáčom treba čistiť pelechy

Nedeľa 16. 07. 2017 20:40  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale i zvieratá. S vysokými teplotami sa musia popasovať aj pracovníci piešťanského útulku, ktorí sa starajú o psy a mačky rôznych plemien a veľkostí.

Útulku by najviac pomohli adopcie, toto sú najnovšie prírastky.

Útulku by najviac pomohli adopcie, toto sú najnovšie prírastky. (Autor: archív Útulku Piešťany)

Najohrozenejšou skupinou sú veľké psy, ktorým pod náporom tepla môže zlyhať kardiosystém. Pracovníci musia dbať na pravidelný prísun čerstvej vody, chlpáčom tiež doprajú kúpeľ v bazéniku. Venčenie je však práve v horúcich dňoch obmedzené, a tak sa radšej vopred informujte, či je na takúto formu pomoci vami vybraný deň vhodný. „Opakuje sa to každé leto, aby neskolabovali. Psíkom sa v teple prechádzať ani nechce. Postačí im výbeh v útulku, aj to sa ťahajú hneď do tieňa. Koterce a ich steny sú neustále striekané vodou, sú do nich vmontované rozprašovače vody, ktoré ich chladia,“ uviedla riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková.

Ak však máte možnosť a záujem, pracovníci útulku privítajú pomoc. Vždy je núdza o posteľnú bielizeň, uteráky, krmivo či piškóty. Taktiež sa zídu prípravky proti parazitom, očné či ušné masti. Výrazný nedostatok momentálne pociťujú v oblasti hygieny, núdza je o čistiace prostriedky. Uľahčiť týmto ľuďom prácu môžete prinesením dezinfekčných prostriedkov na kúpeľňové priestory, vodný kameň, podlahy a podobne.

GARGO
Regal Burger

Anketa