Statik Centroomu dostal podmienku

Štvrtok 10. 08. 2017 14:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: sita

Trest vo výške 30 mesiacov podmienečne a zákaz vykonávať povolanie v odbore stavebníctva na šesť rokov pre statika Jána Tomčániho je právoplatný. Uložili mu ho v súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012.

Obyvatelia bytov v Cetroome si na spravodlivosť musia ešte počkať.

Obyvatelia bytov v Cetroome si na spravodlivosť musia ešte počkať. (Autor: vd)

„Okresný súd Bratislava II uznesením zo dňa 17. júla pripustil späťvzatie odporu Okresnej prokuratúry Bratislava II proti trestnému rozkazu Okresného súdu Bratislava II zo dňa 23. februára,“ uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak s tým, že trestný rozkaz 17. júla nadobudol právoplatnosť. „Z dôvodu

tohto späťvzatia odporu, a tým právoplatného skončenia uvedenej trestnej veci, súd zrušil aj termín hlavného pojednávania, vytýčený na 8. augusta,“ dodal. Statika súd uznal vinným z prečinu všeobecného ohrozenia.

Strecha komplexu Trinity sa zrútila v júli 2012. Dôvodom podľa polície bolo neprimerané zaťaženie. V súvislosti so statikom sa hovorilo aj pri problémoch Apollo Business Centra v Bratislave, z ktorého sa museli nájomníci vysťahovať, a tiež piešťanskej budovy Centroom. Obe budovy mali problémy so statikou a v oboch prípadoch bola tiež podaná žaloba.

GARGO
Regal Burger

Anketa