Poslanci vymenili 715 000 eur za akcie krachujúceho letiska

Piatok 09. 02. 2018 09:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: Jozef Vojčiniak

Trnavský župan Jozef Viskupič zavítal vo štvrtok 9. februára na piešťanské mestské zastupiteľstvo. Prišiel mestských poslancov i vedenie mesta požiadať o súčinnosť a hlavne finančnú podporu pri záchrane piešťanského letiska.

Trnavský župan Jozef Viskupič poslancov presviedčal takmer dve hodiny.

Trnavský župan Jozef Viskupič poslancov presviedčal takmer dve hodiny. (Autor: pror)

Kapitalizácia 715-tisícového dlhu, ktorý voči mestu letisková akciovka má, bola jedným z bodov programu zastupiteľstva. Po vystúpení poslanca Mariána Urbánka v úvode tohto bodu rokovania, ktorý dlhodobo financovanie letiska z verejných prostriedkov kritizuje, to na podporu piešťanských poslancov županovi Viskupičovi tak jednoznačne nevyzeralo.

Zastupiteľstvo však zrejme presvedčila takmer dvojhodinová diskusia a vysvetľovanie trnavského župana, ako si ďalšie napredovanie letiska predstavuje. Vysvetlil im spôsob oddlženia letiskovej akciovky i ďalšie zámery, čo s ňou. Poslancom prisľúbil, že je to naposledy, keď sa letisková spoločnosť sanuje z verejných prostriedkov, ale i to, že podľa jeho predstáv najneskôr do 36 mesiacov sa letiska chopí investor a letisko začne do rozpočtu kraja či mesta prinášať finančné prostriedky.

Podľa župana sú v hre tri zásadné možnosti rozbehnutia života na piešťanskom letisku. Kongresová turistika, montovanie malých lietadiel v hangároch letiska a investícia s vyššou pridanou hodnotou zaoberajúca sa i vedou a výskumom.

O tej poslednej možnej investície priniesol informácie pred časom Piešťanský týždeň. Ide o britskú firmu Horiba Mira Ltd., ktorá sa zaoberá testovaním motorových vozidiel. Jej príchod do regiónu strednej Európy súvisí s výstavbou automobilky Land Rover Jaguar neďaleko Nitry.

Viac informácii prinesieme v najbližšom vydaní Piešťanského týždňa.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa