Piešťanské spravodajské naj: september 2017

Utorok 09. 01. 2018 13:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v septembri.

(foto: supa)

(foto: supa)

Víchor zhadzoval stromy na autá aj lampy

Silný vietor, ktorý sa nad naším regiónom prehnal vo štvrtok 14. septembra 2017, zhadzoval stromy na cesty i na autá, poškodzoval elektrické vedenia aj dopravné značky. Následky kalamity odstraňovali hasiči aj ďalšie dva dni. Tí piešťanskí mali robotu na Ulici M. Bela, kde odstraňovali stromy a konáre z dvoch zaparkovaných áut. Spadnutý strom zdemoloval nielen značku, ale aj lampu pouličného osvetlenia. Volali ich aj na Krajinskú cestu, kde bolo na chodníku viacero popadaných veľkých konárov.

(foto: vd)(foto: vd)

Kompostáreň aj zberný dvor začali budovať

V priestoroch bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste v Piešťanoch sa pohybujú stavbári. Má tam totiž vzniknúť kompostáreň a bližšie k letisku presunú aj zberný dvor. Kúpeľné mesto tak na svojom okraji zabije dve muchy jednou ranou. Vybuduje prevádzky, ktoré jeho obyvateľom nie príliš voňajú a proti ktorým vzniesli petície. Jednu iniciovali v miestnej časti Kanada, druhú realizovali ľudia žijúci v blízkosti pôvodného zberného dvora.

GARGO
Regal Burger

Anketa