GEFCO

Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: november 2017

Štvrtok 11. 01. 2018 15:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v novembri.

(autor: eg)

(autor: eg)

Cintoríny v Piešťanoch navštívilo asi 50-tisíc pozostalých

Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých boli opäť zaťažkávajúcou skúškou pre správcov cintorínov. Služby mesta Piešťany spravujú prostredníctvom strediska Pietnych služieb tri pohrebiská - cintorín na Bratislavskej ceste, na Žilinskej ceste a v mestskej časti Kocurice. Naše cintoríny napokon navštívilo od 28. októbra do 2. novembra viac ako päťdesiattisíc pozostalých. Zvýšený nárast návštevníkov najmä vo sviatok 1. novembra sa prejavil aj vysokou tržbou v predajni kvetov a vencov, keď pracovníčky predajne obslúžili viac ako päťsto zákazníkov.

(autor: vd)(autor: vd)

Piešťanci zažali stromček a otvorili vianočné trhy

Čas radosti a veselosti. Piešťanci si ho v piatok 24. novembra po práci užili už v predstihu, keď najskôr vo veľkom kruhu obstáli so svojimi deťmi stromček, ktorý v ten deň na Winterovej ulici oficiálne rozžiaril svoje svetielka. Túto milú povinnosť si nenechal ujsť primátor mesta. Po zažnutí desiatok svetiel nasledovali tance a predvianočné píšťalkovanie žiakov Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ktorých prišli podporiť celé rodiny.

GARGO
Regal Burger

Anketa