Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: august 2017

Pondelok 08. 01. 2018 15:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v auguste.

(foto: am)

(foto: am)

Žihadielko je už otvorené

Dlho očakávané nové detské ihrisko Žihadielko, ktoré si Piešťanci vybojovali usilovným internetovým hlasovaním, otvorili v sobotu 19. augusta. Deti sa o to postarali slávnostným prestrihnutím pásky. Ihrisko, ktorého dominantným motívom je Včielka Maja desiatky prvých detských návštevníkov. Po otvorení bránky sa rozbehli vyskúšať šmykľavky, hojdačky, preliezačky, kolotoč, ale aj skladanie puzzle s motívom Žihadielka.

fontana sedadla thfontana sedadla th

Fontána má nové sedadlá

Piešťanské kino Fontána už má nové sedadlá. Zmodernizovanie a vynovenie interiéru v hodnote 62-tisíc eur bolo úspešne ukončené a viacúčelová kultúrna sála sa môže pýšiť novými sedadlami, aké sú bežné v moderných viacsálových kinách. Vynovenie interiéru sa uskutočnilo aj vďaka príspevku od štátu, nakoľko polovicu zo sumy 62-tisíc eur uhradila dotácia, o ktorú sa mestské kultúrne stredisko (MsKS) uchádzalo. Ďalších 21-tisíc eur zaplatilo MsKS z vlastných prostriedkov a desiatimi tisícmi prispela radnica z rozpočtu mesta.

GARGO
Regal Burger

Anketa