Parkovacie domy Piešťanci, zdá sa, zatiaľ nechcú

Piatok 12. 09. 2014 10:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: ip

Piešťancom zatiaľ vyhovuje parkovanie na uliciach, spevnených plochách a priamo pod oknami bytoviek a domov. Pokusy, ktoré v minulosti riešila radnica ohľadom parkovania, zostali bez záujmu obyvateľov a k niektorým sa dokonca vyjadrili negatívne. Parkovacie domy v kúpeľnom meste, zdá sa, zatiaľ nie sú potrebné, respektíve pre finančnú náročnosť a neprítomnosť vhodného partnera iba víziou budúcnosti.

Na sídlisku Adam Trajan vodiči nechávajú autá zaparkované aj na trávniku.

Na sídlisku Adam Trajan vodiči nechávajú autá zaparkované aj na trávniku. (Autor: archív MsP)

Spracovaný dokument - generel dopravy na území mesta počíta s plochami pre parkovacie garáže, domy napríklad v lokalitách, ako je Winterova ulica v časti zelene pri Beethovenovej ulici. Ďalej v dvore na Royovej ulici, na okraji parčíka za športovou halou na Štúrovej, ale aj na Šafárikovej a Školskej ulici. Parkovací dom by mohol stáť i na parkovisku na Nálepkovej ulici.
„V súčasnosti nemáme systém financovania takýchto stavieb a nie je zatiaľ ani potreba i tlak, aby sa intenzívnejšie začali využívať priestory na parkovanie tohto typu. Investície do parkovacích domov sú veľmi vysoké a ľudia zatiaľ vítajú riešenia plôch na úkor zelene alebo prepracovanie označenia miest existujúcich parkovísk. Stále ide o plochy v teréne,“ povedala pre Piešťanský týždeň vedúca odboru správy radnice Eva Pobjecká.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 37, ktoré je v predaji od 9. septembra.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa