Ozdoba kúpeľov - jarný veniec pred Irmou

Piatok 21. 04. 2017 09:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: vd

Príchod jari i veľkonočných sviatkov bolo v Piešťanoch cítiť nielen vďaka rozkvitnutým magnóliám, v lupeňoch závratne voňajúcich sakúr či čerešieň a višieň, ale i v dominantnom floristickom diele - obrovskom kvetmi posiatom prútenom venci umiestnenom vo fontáne pred Irmou.

Pred Irmou je originálne floristické dielo - zakvitnutý prútený veniec.

Pred Irmou je originálne floristické dielo - zakvitnutý prútený veniec. (Autor: Supa)

Kúpeľný ostrov obzvláštnili vďaka svojej vynaliezavosti a tvorivosti tri pracovníčky, pričom využili korpus z adventného venca. „Jarný veniec dekorovali rýchlenými cibuľovými rastlinami, modricami, narcismi a primulkami a brečtanom,“ uviedla
hovorkyňa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, Andrea Platková. „Ľudia reagujú na veniec veľmi pozitívne, máme veľmi pekné odozvy od domácich obyvateľov, ako aj od kúpeľných hostí či návštevníkov mesta,“ dodala hovorkyňa.

V období Veľkej noci pripravili kúpele pre svojich hostí bohatý kultúrny program. Folklór znel v hoteli Jalta a liečebnom dome Pro Patria, slovenský večer mali v Thermii Palace, veľkonočné zvyky pripravili v Spa Hoteli Grand a veľkonočný zažili hostia v hoteli Esplanade.

GARGO
Regal Burger

Anketa