Opiekli si dobroty aj sa plavili na lodi

Piatok 14. 07. 2017 15:08  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: am

Deti z prvého stupňa Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sa ani v júli nenudia, ale využívajú voľno od učenia na získavanie nových zážitkov. Dvadsiatka žiakov sa počas prvých dvoch prázdninových týždňov prihlásila do prímestského tábora, v ktorom sa zabávajú, spoznávajú aj oddychujú.

Deti z prímestského tábora si užili aj prekážkové preteky na Lide.

Deti z prímestského tábora si užili aj prekážkové preteky na Lide. (Autor: archív školy)

Od tretieho až do štrnásteho júla sa deti o ôsmej ráno pred školou schádzajú s kamarátmi a o druhej popoludní zasa rozchádzajú naspäť domov. Čas netrávia pred televíziou alebo s tabletom v rukách, pretože už počas prvého táborového týždňa sa dosýta vyšantili v prekážkových pretekoch na Lide, na Čertovej peci si pozreli malé prasiatka a opiekli si dobroty či plavili sa na výletnej lodi po Váhu.

Deti sa každý deň hrajú hry a súťažia. „Získavajú ocenenia, napríklad sladkosti,“ prezradila Viera Mikesková zo školského centra voľného času, ktorá prímestský tábor vedie. Atmosféru zhodnotila na výbornú. „I napriek tomu, že žiaci sú z rôznych tried, nevyskytli sa žiadne problémy a zostava je skvelá. Užívame si to,“ skonštatovala V. Mikesková.

Tábor je ladený skôr turisticky, a tak sa školským priestorom snažia účastníci vyhýbať. Využívajú ho len vtedy, keď si to vyžaduje počasie. „Naša telocvičňa je studená po celý rok, a tak si teraz deti užívajú, že je v nej v týchto horúčavách výborne,“ s úsmevom prezradila pedagogička.

Ani tam však nevládne prísny režim, skôr akási prázdninová pohoda a deti sa na žinenkách pomaly prebúdzajú do nových dní. V tých nasledujúcich ešte navštívia Beckov, Trenčín, ale odvezú sa i na výletnom vláčiku. Napokon sa v piatok rozídu a do školy sa vrátia až v septembri.
GARGO
Regal Burger

Anketa