Nachytali opilcov, aj keď ich varovali

Streda 11. 04. 2018 06:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: Denisa Baloghová

Prezídium Policajného zboru a viacerí partneri zorganizovali počas predĺženého veľkonočného víkendu od 30. marca do 2. apríla Deň zodpovednosti, ktorého cieľom bolo poukázať na nebezpečenstvo alkoholu za volantom.

Policajti skontrolovali 1854 vodičov, pod vplyvom alkoholu odhalili osem z nich.

Policajti skontrolovali 1854 vodičov, pod vplyvom alkoholu odhalili osem z nich. (Autor: vd)

Počas týchto štyroch dní prebiehala celoslovenská policajná akcia zameraná na kontrolu alkoholu u vodičov motorových vozidiel. Hliadky boli strategicky rozmiestnené na frekventovaných cestách vo všetkých krajoch našej republiky. Zodpovední vodiči boli odmenení balíčkom s propagačnými materiálmi, v prípade pozitívnej dychovej skúšky však boli vodiči sankcionovaní v zmysle platnej legislatívy.

Policajti skontrolovali 1854 vodičov, pod vplyvom alkoholu odhalili osem z nich. Ak to rozmeníme na drobné, dychovej skúške podrobili 383 žien a 1471 mužov. Dámy robili zrejme garde šibačom, pretože ani jedna „nenafúkala“.

Najviac podgurážení vodiči boli odhalení v Bratislavskom kraji (5) a najmenej v Prešovskom kraji (1). Zo sledovaných vodičov boli pod vplyvom alkoholu traja vo veku 30 až 39 rokov, dvaja vo veku 40-49 rokov po jednom vo veku 18-20 rokov a 21-24 rokov. Ak sa pozrieme na dĺžku držania vodičského oprávnenia, traja opilci mali vodičské oprávnenie 11-15 rokov, dvaja 21-25 rokov a dvaja vodiči od 1 do 5 rokov.

Okrem krajských policajtov dodržiavanie predpisov kontrolovali aj policajti z okresných riaditeľstiev. Tí za štyri dni skontrolovali ďalších 8205 vodičov a odhalili 28 pod vplyvom alkoholu do jedného promile. Jeden vodič odmietol dychovú skúšku, čo je, ako keby nafúkal.

Bližšie údaje o týchto previnilcoch nie sú známe, čo je však na zamyslenie, takéto výsledky sme zistili potom, čo sme na akciu upozorňovali tri dni vopred a tiež počas sviatkov. Ako by to asi vyzeralo, keby sme tak neurobili vôbec.

GARGO
Regal Burger

Anketa