Na „mojmírke“ to žilo!

Nedeľa 08. 10. 2017 15:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: ZŠ Mojmírova

V rámci Európskeho športového týždňa sa žiaci a učitelia Základnej školy na Mojmírovej ulici v Piešťanoch zapojili v stredu 27. septembra do súťaží a cvičení.

Školáci si vyskúšali aj cvičenie na hrazde.

Školáci si vyskúšali aj cvičenie na hrazde. (Autor: archív školy)

Učitelia pripravili žiakom prekážkové dráhy, zábavné cviky, v ktorých museli pozorne prečítať zadanie úlohy, niektoré aj v anglickom jazyku. Na ihrisku si deti vyskúšali cvičiť na BOSU loptách, posilňovali svaly s kettlebellom a odporovým lanom pod odborným vedením trénerky Radky Dorošovej. Vyskakovali na debnu v rytme hudby, behali a šantili. Najväčším lákadlom však

boli trampolíny. Na trávnatom ihrisku prebiehala súťaž v preťahovaní lanom. Deťom sa venoval tréner Tomáš Kadlubiak, zástupca spoločnosti, ktorá stavia multifunkčné workoutové konštrukcie na cvičenie s vlastnou váhou, street workout, kalisteniku alebo cross-fit.

V niektorých triedach sa deti venovali zdravému životnému štýlu aj na ďalších vyučovacích hodinách a desiata sa v tento deň skladala výhradne z ovocia a zeleniny. Streda bola plná detskej radosti, výskotu a pozitívnej energie.

GARGO
Regal Burger

Anketa