GEFCO

Medzinárodná akcia polície

Pondelok 08. 12. 2014 12:57  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: sita

Polícia bude od 8. decembra do nedele 14. decembra kontrolovať v rámci medzinárodnej dopravno-bezpečnostnej akcie TISPOL-u najmä alkohol za volantom, informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

ilustr. foto.

ilustr. foto. (Autor: vd)

Okrem alkoholu sa policajti zamerajú i na dodržiavanie iných predpisov, ako napríklad povolenej rýchlosti, používania bezpečnostných pásov či dodržiavanie povinností cyklistami a chodcami. Cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, pričom polícia bude vodičov kontrolovať predovšetkým v úsekoch častých dopravných nehôd. Dohliadať na pravidlá cestnej premávky však bude aj inde.

Práve alkohol za volantom je podľa Baloghovej jednou z najčastejších príčin dopravných kolízií. "Za 11 mesiacov tohto roka riskovalo svoje životy i životy iných 4 518 vodičov pod vplyvom alkoholu do jedného promile a 4 695 vodičov, ktorým namerali nad jedno promile alkoholu," poznamenala D. Baloghová.

Počas podobnej akcii v decembri minulého roku policajti z 31 európskych krajín skontrolovali 1,1 milióna vodičov. Prichytili 15 305 vodičov pod vplyvom alkoholu, viac ako dvetisíc vodičov pod vplyvom omamných látok a odhalili vyše 2 500 iných priestupkov a trestných činov.

GARGO
Regal Burger

Anketa