Kúpele Piešťany získali bronz medzi zamestnávateľmi

Streda 15. 02. 2017 14:00  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: vd

Slovenské liečebné kúpele Piešťany (SLKP) po roku opäť uspeli v ankete Najzamestnávateľ 2016 v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo. Zo 133 nominovaných spoločností v ankete portálu Profesia, do ktorej sa zapojilo 14-tisíc respondentov, obsadili tretiu priečku v rebríčku zamestnávateľov, ktorí dokážu Slovákov osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím. Aké bonusy kúpele svojim ľuďom ponúknu a ako budú pokračovať v zamestnaneckej politike, nám prezradila riaditeľka ľudských zdrojov SLKP, JUDr. Katarína Bečicová.

Kúpele Piešťany skončili spomedzi 133 nominovaných spoločností na treťom mieste.

Kúpele Piešťany skončili spomedzi 133 nominovaných spoločností na treťom mieste. (Autor: vd)

► Akým spôsobom budú kúpele pokračovať v aktivitách v súvislosti so zamestnaneckou politikou firmy?
Naša zamestnanecká politika je nastavená optimálne, berúc do úvahy firemnú kultúru a súčasnú vekovú štruktúru zamestnancov. Sme však pripravení flexibilne reagovať na aktuálne zmeny a našimi aktivitami v oblasti ľudských zdrojov reagujeme na dynamicky sa meniaci trh práce s cieľom presadiť sa a byť úspešní.

► Chystáte nejaké bonusy pre vašich ľudí v rámci sociálnej politiky?

V rámci personálnej stratégie pre rok 2017 sme si vytýčili viacero cieľov, avšak prioritou v súčasnosti je zabezpečiť dostatok kvalifikovaného personálu pre nadchádzajúcu kúpeľnú sezónu, ktorý bude schopný poskytovať kvalitné služby aj tej najnáročnejšej klientele. Zároveň aktívne a systematicky pokračujeme v budovaní a zlepšovaní nášho imidžu, našej značky ako zamestnávateľa.

► Uvažujete ešte o nejakom zlepšení, prípadne zredukovaní či zvýšení počtu zamestnancov a podobne?
Neuvažujeme o redukcii zamestnancov, práve naopak, vzhľadom na záujem o Kúpele Piešťany zo strany domácich i zahraničných klientov potrebujeme doplniť počty kvalifikovaných zdravotníckych zamestnancov - lekárov, masérov a fyzioterapeutov - a z „gastro-pozícií“ sú to predovšetkým čašníci, kuchári a cukrári.

► Aké benefity ponúkate svojim pracovníkom, prípadne ich rodinným príslušníkom?
Pre našich zamestnancov, ich rodinných príslušníkov, v niektorých prípadoch aj pre priateľov zamestnancov, ako aj pre dôchodcov Kúpeľov Piešťany máme k dispozícii širokú ponuku zamestnaneckých benefitov. Sme stabilnou medzinárodnou spoločnosťou s dlhoročnou tradíciou a práca v nádhernom prostredí s neopakovateľnou atmosférou Kúpeľného ostrova je pre väčšinu z nás veľkým benefitom. Veľký dôraz kladieme na odborné a jazykové vzdelávanie a podporujeme rozvoj a kariérny rast zamestnancov. Pamätáme aj na aktívny relax a športové vyžitie zamestnancov a poskytujeme možnosť využívať kúpeľné procedúry za výrazne zvýhodnených podmienok. V priebehu roka organizujeme celofiremné zamestnanecké akcie ako Family Day, Detský mikulášsky večierok, Vianočný večierok. Pracovné kolektívy majú možnosť si s podporou zamestnávateľa organizovať teambuildingové aktivity v priebehu celého roka. Veľmi obľúbeným benefitom sú zvýhodnené pobyty v hoteloch medzinárodnej siete a výmenné rekreácie na Slovensku i v zahraničí. Zamestnancom poskytujeme aj mnohé ďalšie sociálne benefity, napríklad pri príležitosti pracovného jubilea, pri narodení dieťaťa a podobne.

► Ako vníma vedenie SLKP skutočnosť, že kúpele získali tretie
miesto v ankete Najzamestnávateľ 2016 v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo?

Kúpele Piešťany sa do ankety Najzamestnávateľ prihlásili prvýkrát v roku 2015, keď sme sa v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo umiestnili na štvrtom mieste. V zmysle pravidiel vyhlasovateľa tejto verejnej ankety, spoločnosti Profesia, sme automaticky postúpili do ankety v roku 2016 a podarilo sa nám dosiahnuť pekné tretie miesto. Z úspechu sa veľmi tešíme. Je pre nás indikátorom, že zrejme robíme niečo dobre, na druhej strane je to obrovský záväzok a výzva neustále sa zlepšovať. Zároveň tak trochu veríme, že nám to pomôže lepšie obstáť „v boji“ o kvalitných zamestnancov.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 6, ktoré je v predaji od 14. februára.

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa