Hádzanári v dohrávke neuspeli v Malackách

• Šport / Hádzaná
  • 9. apríla 2014, 15:11
  • Autor:mn/th

Hádzanári MHK Piešťany sa v dohrávke druhého kola prvej slovenskej ligy predstavili na palubovke v Malackách. Po vyrovnanom priebehu zápasu však odchádzali Piešťanci z plochy ako porazení, domácim podľahli 28:34.

Domáci síce viedli 2:0, no Varačka dvomi gólmi vyrovnal na 2:2. Až do 17. minúty bol stav nerozhodný, no domácim sa podarilo streliť štyri góly a upravili na 11:7. V 23. min bolo znížené na 11:13, Piešťanci však nepremenili ďalšie štyri šance a nevyužili tak šancu na vyrovnanie. Malacky do prestávky ešte zabrali a upravili na polčasových 16:13. Po zmene strán pokračovali obe družstvá v útočnej hre, v 43. min bol stav 22:20. Piešťancom sa potom strelecky nedarilo, zatiaľ čo Malacky svoje šance využili a zvýšili na 28:20. Domáci si v ďalšom úseku hry svoje vedenie postrážili a zvíťazili 34:28.
Martin Nedorost, tréner MHK: „Vo vyrovnanom zápase sme držali s favoritom krok, takže výsledok je pre nás veľmi krutý. Doplatili sme na nepremieňanie šancí, po ktorých sme dostávali góly. S trochou šťastia sme mohli myslieť aj na body.“
Zostava a góly MHK: Kapša, Hippík – Ďurina 6, Olšavský, Bolješik 6, Matejovič 1, Borek 4, Varačka 5, Rýdl 2, Vlado 1, Kotula 3, Stano 1

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 8. apríla.