Hádzanári MHK remizovali s Vajnormi

• Šport / Hádzaná
  • 30. októbra 2013, 15:38
  • Autor:M. Nedorost

Po štyroch prehrách sa prvoligoví hádzanári MHK Piešťany konečne dočkali zisku prvého bodu. Uhrali ho vo Vajnoroch po remíze 21:21. Zverenci trénera Petra Palca však boli blízko k prvému víťazstvu, pretože vyrovnávajúci gól dostali 33 sekúnd pred koncom zápasu.

Po slabšom začiatku, keď v 7. min prehrávali 0:2, sa Piešťanci rozohrali a šnúrou ôsmich gólov v rade viedli v 20. min 8:2. V poslednej desaťminútovke prvého dejstva však trochu poľavili a dovolili domácim znížiť na polčasových 7:12. Päťgólový náskok hostí narástol na začiatku druhého polčasu po góloch Stana a Bolješika na sedem gólov. Potom však Vajnorčania siedmimi zásahmi v rade vyrovnali na 14:14. Ďalšie góly pribúdali striedavo obom mužstvám, no ani jedno nedokázalo získať viacgólový náskok. V 59. min viedli Piešťanci po góle Ďurinu 21:20, posledné slovo však patrilo domácim, ktorým sa podarilo vyrovnať. V závere zápasu ešte Piešťanci zahodili čistý preskok na bránkovisku, no potom dokázali vybojovať bod aj v posledných sekundách.
Zostava a góly MHK: Drahovský, Kapša – Bolješik 5, Ďurina 4, Fedora 2, Borek, Stano 4, Varačka 5, Vlado, Matejovič, Kotula 1