Futsaloví draci naložili Prievidzi šesťgólovú nádielku

• Spravodajstvo
  • 19. marca 2014, 10:16
  • Autor:rb

Domáci zápas 16. kola futsalisti Piešťany Dragons Podolie odohrali proti Prievidzi nezvyčajne v športovej hale v Novom Meste nad Váhom, keďže v Piešťanoch sa organizoval medzinárodný basketbalový turnaj.

Novomestská hala zjavne drakom vyhovuje, keďže si tu pripísali ďalšie vysoké víťazstvo a dokonca zaknihovali svoju historicky prvú výhru bez inkasovaného gólu. Draci strelili Prievidzi šesť gólov a uštedrili jej nepopulárneho kanára 6:0. Draci mali zápas plne vo svojej réžii. Prievidza zvolila vyčkávaciu taktiku. Prvé minúty boli z oboch strán opatrné, až v 6. min sa do prvej vážnejšej šance dostal Trebatický, no neuspel. V 10. min sa už ale domáci tešili z úvodného gólu. Hostia sa dopustili obrovskej chyby pri zakladaní protiútoku a Trebatický po získanej lopte adresoval prihrávku na Kirku pred opustenú bránu. Ten si vo svojom premiérovom zápase pripísal prvý gól. Potom však chybu obrany domácich pohotovo napravil brankár Trebatický, keď vychytal samostatný nájazd. V 14. min už bolo 2:0 – Směřička sa presadil z priameho kopu. Prievidžania mohli na gól odpovedať, ale trafili len tyč. Draci sa začali baviť futsalom, výsledkom bola krásna individuálna akcia výborne hrajúceho Trebatického, ktorý lišiacky prekvapil hosťujúceho gólmana a zvýšil už na 3:0. Domáci ešte stihli 48 sekúnd pred koncom polčasu navýšiť stav na 4:0 gólom Směřičku. Do druhého polčasu mali lepší vstup hostia, ktorí sa snažili streliť kontaktný gól, no chybičky v obrane domácich nevedeli potrestať. Drakov zachránila dvakrát žrď. Tí však mali smrtiace prechody do útoku. Prievidzu viackrát od gólu zachránil brankár Gendiar. Ten privádzal drakov do rozpakov, no na gól Směřičku z 25. min bol prikrátky. Po piatom góle sa zapotil aj Trebatický, ktorý štyrikrát hasil chyby svojich hráčov. Hosťom nebolo súdené streliť gól. V 28. min kopali priamy kop, „delovka“ Čampiša prestrelila múr aj brankára, ale R. Bobocký reflexívne vykopával loptu z bránkovej čiary. Potom prišiel opäť úder domácich hráčov, keď Halás krásnou prihrávkou našiel Trebatického, ktorý zoči-voči Gendiarovi stanovil na konečných 6:0. Zápas sa potom len dohrával, Prievidza sa snažila streliť aspoň gól, ale domáci si čisté konto ustrážili. Draci si tak pripísali svoje prvé víťazstvo bez inkasovaného gólu.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 12, ktoré je v predaji od 18. marca.