Desať medailí pre plavcov ŠPK

• Spravodajstvo
  • 19. marca 2014, 10:21
  • Autor:D. Moravcová

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Trnavy, ktoré sa konali 8.-9. marca, sa v konkurencii viac ako štyristo plavcov predviedli aj zástupcovia ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí získali desať medailí.

Najúspešnejšia v žiackej kategórii bola Sára Niepelová, ktorá vybojovala prvé miesto v disciplíne 100 metrov motýlik, dve strieborné medaily si vyplávala na 100 m prsia a 100 m polohové preteky a bronzovú priečku obsadila na 100 m voľný spôsob. Matúš Janík získal dve strieborné medaily na 100 m prsia a 100 m pol. preteky. Ďalší plavec ŠPK Jakub Horský dvakrát skončil tretí na 100 m vsp. a 100 m pol. preteky. Ďalšie dve pekné umiestnenia si vyplával talentovaný desaťročný žiak Adam Kišš, ktorý získal zlato na 100 m prsia a druhý skončil v pol. pretekoch na 100 m.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 12, ktoré je v predaji od 18. marca.