Deň zdravia bol o pomoci ľudom v chorobe

Pondelok 09. 10. 2017 07:30  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: Juraj Machovič

V dopoludňajších hodinách v sobotu 7. októbra mali šancu spoločnosti, združenia i zväzy prezentovať svoje produkty a služby.

Prezentácie sa uskutočnili v priestoroch Kina Fontána.

Prezentácie sa uskutočnili v priestoroch Kina Fontána. (Autor: jm)

Akcia organizovaná pod záštitou mesta a Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch sa uskutočnila v exteriéri a interiéri Kina Fontána. Pre ľudí boli prichystané informačné letáky, brožúry a knižky pri každom jednotlivom stole prezentujúceho.

Jednu prezentačnú plochu malo aj Občianske združenie Hospic Matky Božej, ktoré ponúka pre imobilných ľudí rôzne zdravotné pomôcky, dekubitné matrace a polohovateľné postele na zapožičanie.

Deti si zvyšok dňa nechali namaľovať na tvár masky.Deti si zvyšok dňa nechali namaľovať na tvár masky. (Autor: jm)

Výskumný ústav rastlinnej výroby vystavoval liečivé a aromatické rastliny a poskytoval informácie o svojom aktuálnom dianí vo výskume obilnín.

Tejto akcia sa zúčastnila aj Liga proti rakovine, ktorá sa zameriava na prevenciu pred ochorením, pomoci onkologickým pacientom a je aj známa verejnoprospešnou zbierkou Deň narcisov.

Dávku zábavy ponúkol jumping.Dávku zábavy ponúkol jumping. (Autor: jm)

Priaznivci východných náboženstiev, presnejšie hinduizmu, boli informovaní o možnostiach cvičenia jogy v Piešťanoch Spoločnosťou Slovensko - Indického priateľstva.

Vo vonkajších priestoroch pred Kinom Fontána boli pre návštevníkov s deťmi prichystané aj zábavné atrakcie. Deti si mohli zaskákať na trampolíne s poistnými popruhmi a niektoré si na zvyšok dňa dali namaľovať na tvár rôzne obrázky. Na záver akcie vystúpila hudobná skupina Dixieland zložená s členmi zo Základnej umeleckej školy na Teplickej ulici. Koncert trval približne 45 minút a odzneli na ňom známe svetové skladby.

Sušené liečivé a aromatické rastliny.Sušené liečivé a aromatické rastliny. (Autor: jm)

Hudobná skupina Dixieland zložená zo žiakov Základnej umeleckej školy.Hudobná skupina Dixieland zložená zo žiakov Základnej umeleckej školy. (Autor: jm)

Celkovo prezentujúci ponúkali množstvo hodnotných a nápomocných informácií ako si udržať zdravé telo a nepodľahnúť rôznym chorobám, ktoré na nás číhajú z nezdravého životného štýlu v dnešnej uponáhľanej dobe, kde zabúdame na samých seba a starostlivosť o telesnú schránku.

GARGO
Regal Burger

Anketa