Aktuálne

Ak sa radnica nespamätá, takýto pohľad sa čoskoro stane minulosťou. (th)

Letisku hrozí okamžitý zánik, mesto sa nečinne prizerá

Piešťanská letisková spoločnosť zrejme nevydrží ani do mája. Trnavský samosprávny kraj jej chce poskytnúť ďalšiu nevyhnutnú finančnú pomoc, no piešťanská radnica ju svojimi počinmi čím ďalej, tým viac pokladá na lopatky. Podľa krokov, ktoré voči letisku primátor Miloš Tamajka najnovšie podniká, radnici ide viac o ušklbnutie si čo najväčšieho sústa pri jeho likvidácii ako o záchranu leteckej dopravy v kúpeľnom meste.

28. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bytový podnik od Vianoc riadi radničný úradník Pavol Vermeš. (Supa)

Hľadá sa riaditeľ bytového podniku!

Hľadá sa riaditeľ bytového podniku. Ale ak by ste dúfali, že na takýto krok, na ktorý piešťanskí poslanci vyzývajú primátora Miloša Tamajku už tri mesiace, zvolí radnica transparentný postup s prípadným jasne viditeľným oznamom na internetových stránkach, ktoré má mestský úrad k dispozícii, alebo oznamom v periodickej tlači, ste na veľkom omyle. Veď ako súčasný konateľ bytového podniku Pavol Vermeš minulé leto na mestskom zastupiteľstve verejne prezentoval, že zo slova transparentnosť sa mu zdvíha žalúdok, tak presne v tom duchu pri zverejnení tohto oznamu aj konal.

28. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nakupujúci obnovili detské šatníky najmä na nadchádzajúcu jar a leto. (am)

Mamičky opäť burzovali

Burza detského ošatenia a ďalších potrieb súvisiacich s materstvom a výchovou ratolestí opäť prilákala do Piešťanského pivovaru desiatky rodičov, a to i napriek nepriaznivému počasiu. V sobotu 18. marca sa objekt zaplnil dupačkami, šatkami i malými topánočkami.

24. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mať tisícku v hrubom za mesiac práce je snom drvivej väčšiny ľudí. (ilustr. foto: am)

Priemerný plat Piešťancov je takmer tisíc eur

Štatistický úrad Slovenskej republiky vydal správu o priemerných mzdách v Trnavskom kraji. Pri tvorbe štatistiky bral do úvahy všetky organizácie a podniky s výnimkou podnikateľských subjektov do 19 zamestnancov a súkromných podnikateľov nezapísaných v obchodnom registri. Za rok 2016 priemerná mesačná mzda zamestnanca v prepočte na fyzické osoby dosiahla hodnotu 968 eur. Medziročne vzrástla o šesť percent, teda o 54 eur.

24. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Začala rekonštrukcia Ulice A. Hlinku  (vd)

Pozriete sa: Začala rekonštrukcia Ulice A. Hlinku

Najsledovanejšou udalosťou v Piešťanoch sa vo štvrtok 23. marca popoludní stal začiatok frézovania asfaltu na križovatke ulíc A. Hlinku, Staničná, Dopravná. Začala sa rekonštrukcia dvojprúdovej tepny mesta, Ulice A. Hlinku, ktorá vedie od železničnej stanici ku Kocke a ďalej k Prioru. Ľudia, čo vychádzali z vlaku, ale aj taxikári i škôlkari s rodičmi obdivovali veľké cestné mechanizmy, ktoré najskôr frézovali asfalt a hneď potom zvyšky z cesty zametalo ďalšie vozidlo. Hoci dopravu riadil pracovník stavebnej firmy, treba jazdiť opatrne! Pozrite sa, ako to tam vyzeralo.

23. 03. 2017 19:33  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Nový okrsok mestskej polície sa nachádza v budove Základnej školy F. E. Scherera. (am)

Na Trajane pribudne nový policajný okrsok

K hlavnej budove na Teplickej ulici pribudnú piešťanským mestským policajtom nové priestory. V budove Základnej školy F. E. Scherera budú mať od 1. apríla muži zákona kancelárske priestory a hlavným revírom dvojice policajtov sa stane sídlisko Adam Trajan a okolie.

23. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa rokovalo aj o TAVOS-e. (Jozef Vojčiniak)

Blížia sa voľby, nervozita poslancov je na vzostupe

Minulotýždňové piešťanské mestské zastupiteľstvo prinieslo najmä opätovné hlasovanie poslancov o obmedzeniach kompetencií primátora a konateľa bytového podniku, ale aj viaceré zvady. Kým uznesenia o výstavbe cyklochodníkov v kúpeľnom meste a opätovné hlasovanie o prinavrátení dosahu poslancov na udalosti v mestskej eseročke sa uskutočnilo v pokojnej atmosfére, téma Trnavskej vodárenskej spoločnosti (TAVOS), ktorú otvorila poslankyňa Iveta Babičová, priniesla prudké reakcie poslancov, ale aj vedenia radnice.

23. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Budova na ulici Pod Párovcami chátra už desaťročie. (am)

Budú v bývalom Lesoprojekte nájomné byty?

Už desaťročie prázdna budova na ulici Pod Párovcami v Piešťanoch na oko nepôsobí ako raj bezdomovcov. No opak je pravdou, už roky je totiž zaradená v pláne pravidelných kontrol vykonávaných mestskými policajtmi, a to práve pre výskyt neželaných nájomníkov.

22. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodu treba priniesť čo najčerstvejšiu a v čistej nádobe. (vd)

Ľuďom ponúkajú bezplatný rozbor vody zo studní

Bezplatný rozbor vody z individuálnych vodných zdrojov ponúka pri príležitosti Svetového dňa vody Trnavská vodárenská spoločnosť. Vo vlastnom skúšobnom laboratóriu urobí vo štvrtok 23. marca zo vzoriek vody od obyvateľov skúšku na dusičnany a tvrdosť. Akcia je zameraná na zistenie kvality vody zo súkromných studní. Podobnú službu občanom ponúka v stredu 22. marca aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave.

22. 03. 2017 13:56  |  Piešťany / Aktuálne
Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (uprostred) zavítal do Vrbového. (J. Vojčiniak)

O cyklotrase do Vrbového už čoskoro rozhodne ministerstvo

O výstavbu cyklochodníka z Piešťan do Vrbového prejavil záujem aj minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. V piatok minulý týždeň zavítal do Vrbového, kde si vypočul argumenty starostov a primátorov zúčastnených miest a obcí v prospech cyklochodníka. I keď stále nie je definitívne rozhodnuté, či chce ministerstvo dopravy železničnú trať zachovať alebo v prospech chodníka zlikvidovať, čelní predstavitelia Piešťan, Vrbového, Krakovian a Trebatíc sú spokojní, že rokovania o tomto projekte sa im podarilo dostať až na najvyššiu úroveň.

22. 03. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 12640
Lekáreň Regia

Anketa