Topfest

Aktuálne

Nové obchodné centrum Domoss privíta zákazníkov už v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. (archív Domoss)

DOMOSS otvára v Piešťanoch nové obchodné centrum

Nákupná horúčka vypukne v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. Zákazníkov v tento deň čaká obrovské množstvo zliav a uvádzacích cien. Práčky od 159 eur, Kávovary Dolce Gusto za 29,90 alebo benzínovú kosačku za 219 € a mnoho ďalších spotrebičov. Nakupovať môžete aj na splátky s 0 % akontáciou a 0% úrokom až na 25 mesiacov.

18. 04. 2017 08:09  |  Piešťany / Aktuálne
Odovzdávanie cien primátora bude sprevádzať množstvo noviniek. (red)

Osobnosť mesta aj s bohatým programom

Tohtoročné odovzdávanie cien primátora sa uskutoční v noblesnom šate. V sobotu 6. mája o 19.00 h sa na pódiu Domu umenia Piešťany predvedú nielen ocenené osobnosti, ale aj známa moderátorská tvár či nadaní tanečníci.

16. 04. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Katarína Petrovičová sa zdobeniu kraslíc venuje štyri roky. (kp)

Učiteľka spevu z Piešťan vyrába dierkované kraslice

Hovorí sa, že umelecky nadaní ľudia majú blízko k rôznym formám umenia. Učiteľka spevu Katarína Petrovičová z Piešťan vie nielen prekrásne nôtiť, ale má blízko aj k výtvarnému umeniu. Už štyri roky sa venuje zdobeniu veľkonočných kraslíc. Po mame zdedila zubársku vŕtačku, a tak sa pustila nielen do maľovania, ale aj do dierkovania kraslíc. Metóda, ktorú s úspechom zvládla, sa v odbornej literatúre volá madeirovanie.

16. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tis za Kursalonom bol zmladený pred desiatimi rokmi. (archív SMP)

Služby mesta začínajú ozdravovať dreviny

Ako starnú ľudia, vek pribúda i stromom či kríkom. Kým sú v dobrom zdravotnom stave a jediné, čo strácajú, je pôvab, obnoviť ich krásu vedia záhradníci namiesto výrubu aj inak. Pre radikálny rez ako spôsob oživenia drevín sa rozhodli aj Služby mesta Piešťany (SMP), ktoré majú mestské stromy a kry pod palcom.

15. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nemocnica A. Wintera v rebríčku hodnotenia pacientov príliš dobre nedopadla. (Jozef Vojčiniak)

Piešťanská nemocnica klesla v rebríčku kvality o šesť miest

Jedna z dvoch súkromných zdravotných poisťovní už po jedenásty raz zostavila rebríček hodnotenia slovenských nemocníc. Nemocnica Alexandra Wintera sa v kategórii Všeobecné nemocnice umiestnila zo štyridsiatich štyroch hodnotených na nelichotivom 31. mieste. To je pre piešťanskú nemocnicu v hodnotiacej tabuľke prepad oproti predchádzajúcemu roku až o šesť pozícií.

14. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Javor mliečny odhnil od koreňov, zrútil sa vo štvrtok 6. apríla. (gk)

Veľký javor v parku odhnil a zrútil sa

Stačil len krátky, ale výrazný a silný poryv vetra a v piešťanskom mestskom parku sa zrútil veľký strom. Zarachotil tak silne, že ho začuli aj ľudia, ktorí boli, našťastie, bezpečne ďaleko. Stalo sa to vo štvrtok 6. apríla popoludní v časti parku od futbalového štadiónu k evanjelickému kostolu.

13. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. (KR PZ)

Na Trajane zrážka auta so 14-ročnou cyklistkou

Iba štrnásťročná dievčina na skladacom bicykli chcela prejsť na druhú stranu cesty, no dostatočne sa nepresvedčila či je cesta voľná. Vošla do jazdnej dráhy osobnému autu Renault Clio. Vodičke sa napriek snahe už stretu s cyklistkou nepodarilo zabrániť. Stalo sa to v stredu 12. apríla o 18.00 h na sídlisku A. Trajan v Piešťanoch.

13. 04. 2017 13:38  |  Krimi / Na hrane zákona
Budúci prváčikovia sa do školy tešili. (am)

Pri výbere školy zavážila vzdialenosť i referencie

Akoby to bolo včera, keď súčasní prváci po prvý raz zasadli do školských lavíc. Rok však rýchlo utiekol a o štúdium sa hlásia nové tváre. Piešťanské základné školy zapisovali nové deti do prvých ročníkov v piatok 7. a v sobotu 8. apríla. Piešťanský týždeň tento rok nazrel na zápis do Základnej školy Brezová.

13. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prvá investičná akcia za požičané peniaze je rekonštrukcia Ulice A. Hlinku. (Jozef Vojčiniak)

Predvolebná kampaň sa začala vyrábaním dlhov

Mesto Piešťany v poslednom období ohlasuje začiatky rozsiahlych rekonštrukcií. Kto by však uvažoval, že investície vznikli na základe vynikajúceho hospodárenia mesta v tomto volebnom období, ostane sklamaný. Všetko, čo mesto už robiť začalo, prípadne začiatky rekonštrukčných prác, a to hlavne dopravných tepien kúpeľného mesta, idú na úkor zadlžovania všetkých obyvateľov Piešťan. Tento dlh sa v rámci už začatej predvolebnej kampane súčasného vedenia radnice začína šplhať do závratných výšok.

13. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V hypermarkete Tesco bol tento silný tím dobrovoľníkov. (vd)

Deň narcisov: Vyzbierali viac ako 21 500 eur

Na 21. ročníku Dňa narcisov rozdávalo žlté kvety nádeje takmer dvesto dobrovoľníkov piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine. Do pokladničiek označených logom verejnej zbierky vyzbierali v piatok 7. apríla od ľudí v uliciach, úradoch, školách i obchodoch viac ako 21 500 eur. Zbierku vykonávali v Piešťanoch, vo Vrbovom a tiež v dvadsiatich obciach regiónu.

12. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 61 - 70 z 12686
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa