Lodenica

Aktuálne

Britský investor sa zaoberá najmä testovaním nových automobilov. (Jozef Vojčiniak)

O letisko sa zaujíma líder v testovaní áut

Z výstavby automobilky pri Nitre by mohli profitovať aj Piešťany. Práve kúpeľné mesto padlo do hľadáčika jedného z najdôležitejších partnerov britskej automobilky Jaguar Land Rover. Na pozemkoch vo vlastníctve letiskovej spoločnosti by mohlo vzniknúť skúšobné a vývojové centrum celosvetového lídra vo vývoji a testovaní motorových vozidiel, britskej spoločnosti HORIBA MIRA Ltd.

25. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Raphael Wressnig (Vojtech Hank)

Špeciálny jazzový koncert – Raphael Wressnig & The Soul Gift Band

Pozývame Vás na špeciálny jazzový koncert, ktorý sa bude konať na terase Kursalonu netradične v pondelok 24. júla o 20:00 hod. Po polročnej prestávke u nás opäť vystúpi Raphael Wressnig & The Soul Gift Band. Zatiaľ to je jediný Raphaelov koncert na Slovensku tento rok, takže pôjde určite o výnimočný hudobný zážitok.

21. 07. 2017 14:28  |  Kultúra / Hudba
Nový multifunkčný objekt na brehu Váhu si jeho autorky hneď vyskúšali. (archív L. Gažovej)

Nové ležadlo na lide vyrobili štyri architektky

Po roku prišli na Lido opäť mladé architektky zo združenia Woven, aby sa dva dni zahrali na majstrov stolárov. S pílami v ruke, s vŕtačkami a s grafickým návrhom objektu, ktorý navrhli v rámci projektu Tvoríme Lido, skonštruovali multifunkčný drevený objekt mobiliár z dosák. Dá sa na ňom ležať, sedieť, preliezať ho i podliezať.

21. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Autobusy jazdia poloprázdne a Piešťany sa zapĺňajú osobnými automobilmi. (am)

P. Tremboš: Predlžovanie zmluvy s prepravcom je nehoráznosť

Na júnovom piešťanskom zastupiteľstve poslanci rokovali aj o mestskej autobusovej doprave (MAD). Kým vedenie mesta chcelo zmluvu s trnavským dopravcom ARRIVA predĺžiť až o tri a pol roka, poslancom sa to nepozdávalo a predĺženie zmluvy odsúhlasili len do konca toho budúceho. Predložený návrh vedenia mesta poslanec Peter Tremboš (SpP) nazval nehoráznou drzosťou.

21. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prázdninujúci školáci z Rakovíc „žblnkali“ na Eve s Katarínou Rafajdusovou. (I.M.O.)

Žblnkali od bazéna k bazénu

Letný denný tábor Žblnk absolvovali počas druhého prázdninového týždňa zverenci vedúcej Centra voľného času v Rakoviciach Kataríny Rafajdusovej. Prečo žblnk? Lebo každý deň sa štrnásť plavecky zdatných deťúreniec čvachtalo, skákalo a plávalo. Zažili prázdninovú pohodu plnú slnka a vody nielen na kúpalisku Eva a v bazéne penziónu Diana v Piešťanoch, ale aj atrakcie na novom trenčianskom kúpalisku a zaplávali a vyšantili sa i v trnavskom aquaparku. Svojej kamarátke „Katke Rafke“ pomáhala nielen fotiť, ale aj dohliadať na bezpečnosť, plynulý priebeh tábora a ochranu pred slnkom i rozmočenými dlaňami Iveta Ondrášiková, alias „Mucha“ z Piešťan.“

19. 07. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Námestí slobody sa aj napriek horúčavám stretlo mnoho mládežníkov. (am)

Na námestí sa bojovalo tvrdo

Azda každý si spomína na skákanie po posteli a perinové vojny z detstva. Zaspomínať si na tieto časy chceli i členovia mládežníckeho združenia PunkStream, ktorí sa v utorok 11. júla rozhodli zorganizovať na Námestí slobody v Piešťanoch pravú vankúšovú bitku.

19. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
V Drahovciach zhorelo vo dvore rodinného domu BMW 530. (KR HaZZ)

Výzvou pre hasičov bola aj nadrozmerná dáma

Piešťanskí hasiči zažili týždeň plný pestrých výjazdov. Hasili čiernu skládku v Prašníku, čerpali vodu z nočného klubu pod Priorom, zachraňovali spoločensky unavenú ženu v Trebaticiach, pílili zlomený strom na Nálepkovej ulici v Piešťanoch a so sirénami vyrážali v pondelok do Bašoviec.

18. 07. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
A. Hlina vysvetľoval starostovi Drahoviec dôvod protestu ovčiarov - vyliatie mlieka. (vd)

Bez vládnej žatvy a s rozliatym mliekom

Nočný i ranný dážď zmenil za pár hodín popukanú zem na drahovských poliach, takže žatva sa v utorok 11. júla dopoludnia nekonala. A hoci traktoristi, kombajnisti, mládenec i dievčina v kroji a množstvo novinárov a kameramanov čakali na avizovaný príchod premiéra Roberta Fica, ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej a predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milana Semančíka, na pole nik z nich neprišiel. Uvítací ceremoniál sa udial v sýpke poľnohospodárskeho družstva.

18. 07. 2017 08:50  |  Piešťany / Aktuálne
Útulku by najviac pomohli adopcie, toto sú najnovšie prírastky. (archív Útulku Piešťany)

Útulkáčom treba čistiť pelechy

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale i zvieratá. S vysokými teplotami sa musia popasovať aj pracovníci piešťanského útulku, ktorí sa starajú o psy a mačky rôznych plemien a veľkostí.

16. 07. 2017 20:40  |  Piešťany / Aktuálne
Deti z prímestského tábora si užili aj prekážkové preteky na Lide. (archív školy)

Opiekli si dobroty aj sa plavili na lodi

Deti z prvého stupňa Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sa ani v júli nenudia, ale využívajú voľno od učenia na získavanie nových zážitkov. Dvadsiatka žiakov sa počas prvých dvoch prázdninových týždňov prihlásila do prímestského tábora, v ktorom sa zabávajú, spoznávajú aj oddychujú.

14. 07. 2017 15:08  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 12875
Regal Burger

Anketa