Nadácia Adeli

Aktuálne

Na prízemí nemocnice má vzniknúť centrálny príjem pacientov. (gak)

Nové CT-čko stavia nemocnicu pred ďalšie výzvy

Po búrlivých medializovaných okolnostiach ohľadom nákupu cétečka v roku 2014 sa bude v piešťanskej nemocnici vo štvrtok 28. septembra otvárať nové CT-pracovisko.

27. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt niekdajšej školy je opustený od roku 2005. Zvyšok vybavenia, ktorý sa v budove aj po dvanástich rokoch ešte stále nachádza, dáva jasne znať, akému účelu predtým slúžila. Zámer prestavať ju na mestské sociálne zariadenie nevyšiel z dôvodu nepridelenia štátnej dotácie. Záujem prevziať objekt leteckou školou sa následne ukázal ako špekulatívny a do búrania sa mesto zatiaľ nechce pustiť. (pror)

Osud školy opäť utopili v diskusiách

Objekt niekdajšej základnej školy na sídlisku Adam Trajan v Piešťanoch sa nateraz nebude predávať, no ani búrať či prenajímať. Táto téma na minulotýždňovom zastupiteľstve priniesla pomerne rozsiahlu diskusiu, ale bez riešenia.

27. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Poslankyňa Iveta Babičová (pror)

Babičová: Firme Yzamer ste vystavili bianko šek!

Poslankyňa Iveta Babičová mala na zastupiteľstve množstvo otázok v súvislosti s udalosťami v spoločnosti bytový podnik. Ako vedenie mesta informovala, na to, čo sa pýta, chcú poznať odpovede aj obyvatelia Piešťan, ktorí ju oslovili. Odpovede sa však nedočkala, iba urážok.

26. 09. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
P. Vermeša vymenoval za konateľa bytového podniku primátor M. Tamajka.  (pror)

Primátora zožiera vlastná chobotnica

Bytový podnik sa stal najsilnejšou témou úvodu piešťanského mestského zastupiteľstva v stredu 20. septembra. Stalo sa tak i na základe vsunutia dopredu neohláseného bodu programu s názvom Správa o bytovom podniku, ktorý do programu zaradil primátor Miloš Tamajka.

26. 09. 2017 08:49  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Títo piešťanskí tanečníci si doniesli domov štyri hlavné ceny z medzinárodného tanečného festivalu v Budapešti. (D. Kubénová)

Tanečníci ZUŠ zabodovali na Intercontinental dancefest

V Budapešti sa v sobotu 16. septembra konal Intercontinental dancefest. Na festivale sa predstavili tanečné súbory z Maďarska, Rumunska, Nórska, Číny i zo Slovenska.

24. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Alegorický voz na tému Madagaskar skončil na druhom mieste. (gak)

Úžasný záhradnícky upršaný deň

Aj tak možno nazvať sobotňajšie kvetinové korzo s alegorickým sprievodom, ktoré ukončilo 24. ročník medzinárodnej súťaže profesionálnych floristov a mládeže Victoria Regia Piešťany.

23. 09. 2017 20:49  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Mesto buduje na Vážskej ulici nové parkovacie miesta a prekladá jestvujúci chodník do trávnika. (gak)

Presúvajú chodník cez korene stromov

Toto nedomysleli. Mesto Piešťany na Vážskej ulici buduje nové parkovisko pre osobné autá a zároveň tiež nový chodník. Pri kreslení plánov však akosi pozabudli na to, že statné stromy majú aj svoje korene.

22. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
V Piešťanoch si dediči robia nárok na Kúpeľný ostrov s Napoleónskymi kúpeľmi a na pozemky pod mestským parkom. (wikupedia)

S dedičmi po Erdödym nebudú hovoriť o vrátení majetkov

Primátori Hlohovca, Piešťan a starostovia ďalších ôsmich obcí nebudú viesť žiadne rokovania, ktoré by viedli k prípadnému mimosúdnemu vydaniu majetkov patriacich pôvodne Viliamovi Erdödymu.

22. 09. 2017 09:45  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanci chodia na tržnicu cez týždeň menej, zato v sobotu sa pomedzi stánky nedá prejsť. (vd)

V kurze sú babičky - predavačky

V Piešťanoch sú dve trhoviská - menšie sa nachádza pred Obchodným domom Kocka na Ulici Andreja Hlinku. Hlavné trhovisko funguje na Nálepkovej ulici. Piešťanci sem chodia najmä v sobotu dopoludnia. Nakupujú čerstvú zeleninu, ovocie i kvety, ale aj včelie produkty, oblátky či zázvorníky.

22. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
New York Times sa zmienil aj o vytlčených výkladoch na prevádzke s kebabom. (pror)

New York Times písal o Piešťanoch negatívne

Piešťany si všimol redaktor jedného z celosvetovo najznámejších denníkov New York Times. Autor článku mesto navštívil počas tohto leta. Viac ako krásami sa však v článku zaoberal nárastom xenofóbnych nálad v kúpeľnom meste.

21. 09. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 13011
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa