Aktuálne

Dvojzložková cena vodného a stočného na rok 2017 už od marca neplatí. (vd)

Nový cenník vodného a stočného platil len dva mesiace

Zmätky v určovaní cien vody na základe rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa nevyhli ani nášmu regiónu. Kým Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS), ktorá je v piešťanskom regióne najvýznamnejším dodávateľom pitnej vody a správcom kanalizácií, 16. februára zverejnila na svojej webstránke oznam o nových dvojzložkových cenách platných od 1. januára, už na druhý deň, 17. februára, bolo všetko inak. Spoločnosť oznámila, že ostáva platný cenník rovnaký ako v roku 2016.

22. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Z bytového podniku vyniesli tisícky dôverných dokumentov. (unk)

Z bytového podniku unikli tisíce dokumentov!

Konateľ Bytového podniku Piešťany Pavol Vermeš skopíroval v mestskej eseročke tisícky dôverných dokumentov. Množstvo strán písomností, v mnohých prípadoch zrejme aj podliehajúcich obchodnému tajomstvu, si počas víkendu v úvode februára, ale aj vo štvrtok minulý týždeň pokútnym spôsobom skopíroval a odniesol v súkromnom aute k sebe domov do rodinného domu v Dubovanoch. Vermeša za konateľa tejto mestskej firmy ustanovil proti vôli poslancov primátor Miloš Tamajka počas minuloročných vianočných sviatkov.

21. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (Supa)

List čitateľa: Dobré skúsenosti s piešťanskou nemocnicou

Dosť rozšírený je názor, že zdravotná starostlivosť v piešťanskej nemocnici nie je na náležitej úrovni. Keďže v júni minulého roka som sa ocitol v situácii, že som bol nútený využiť služby Nemocnice A. Wintera, rád by som sa podelil o svoje skúsenosti a tým opravil negatívny názor časti verejnosti.

19. 02. 2017 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
Neporiadni vodiči sa najviac vyskytujú v centre mesta. (Jozef Vojčiniak)

Najviac priestupkov riešili mestskí policajti v centre

Najväčšia koncentrácia páchania priestupkov v Piešťanoch je v centre mesta. Z celkového počtu 2811 mestskou políciou evidovaných priestupkov riešili až 2148 na uliciach Vajanského, Nálepkova, Winterova, v Sade A. Kmeťa, na uliciach Hviezdoslavova, Teplická, Royova, Rázusova a Beethovenova, ale aj na Nábreží I. Krasku a K. Fodora.

17. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Lide môžu pribudnúť ležadlá, prístrešky či lavičky. (Anna Horčinová)

Vážsky ostrov by mal oživiť nový mobiliár

Architekti a aktivisti sa tento rok opäť snažia vdýchnuť život Vážskemu ostrovu v Piešťanoch, známemu ako Lido. Pribudnúť by mala nová architektúra, mobiliár, ktorého návrh bude výsledkom diskusie aktivistov s verejnosťou. Tá sa uskutoční začiatkom budúceho mesiaca.

17. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Exkrementy sú povinní zbierať majitelia psov, no vrecká si musia zabezpečiť sami. (am)

Psičkári, vrecká tento rok nedostanete!

Po roztopení ľadovej a snehovej pokrývky sa v Piešťanoch opäť odkryli hriechy psičkárov z tohtoročnej zimy. Exkrementy na aktuálne nezatrávnených povrchoch sú viditeľné viac ako inokedy, avšak vrecká na ich odpratanie v zelených kontajneroch na psie výkaly chýbajú. Tento rok sa vo viacerých pravdepodobne ani neobjavia.

16. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kornel Duffek, dlhoročný šéfredaktor Revue Piešťany. (Jozef Vojčiniak)

K. Duffek: Tamajka za štyri roky nemal návrh a nevyslovil názor!

Tamajkovci v spackaní toho, na čo siahnu, nijako nezaháľajú. Po škandáloch s pokútnym šmátraním v osobných počítačoch zamestnancov mestského úradu, strate vplyvu v Trnavskej vodárenskej spoločnosti, mocenskom ovládnutí bytového podniku, veľkom podiele na kolapse piešťanského letiska si tentoraz ich „skvelú“ prácu v prospech obyvateľov mesta odniesol reprezentatívny piešťanský časopis s päťdesiatročnou históriou s názvom Revue Piešťany.

16. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Stromy zvážajú na Vrbovskú cestu, kde je plocha určená na ich na spracovanie. (vd)

Vianočné stromčeky skončili svoju púť v Kanade

Vianočné stromčeky už takmer zmizli z piešťanských ulíc. Obyvateľom s odprataním pomohli pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP). Zvoz vykonávali aj pomocou vlečky ťahanej traktorom, ktorá ich z celého intravilánu vozila na Vrbovskú cestu do mestskej časti Kanada. Okrem stromčekov mizne aj vianočná výzdoba, ktorú technici demontujú.

15. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kúpele Piešťany skončili spomedzi 133 nominovaných spoločností na treťom mieste. (vd)

Kúpele Piešťany získali bronz medzi zamestnávateľmi

Slovenské liečebné kúpele Piešťany (SLKP) po roku opäť uspeli v ankete Najzamestnávateľ 2016 v kategórii Cestovný ruch, gastro a hotelierstvo. Zo 133 nominovaných spoločností v ankete portálu Profesia, do ktorej sa zapojilo 14-tisíc respondentov, obsadili tretiu priečku v rebríčku zamestnávateľov, ktorí dokážu Slovákov osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím. Aké bonusy kúpele svojim ľuďom ponúknu a ako budú pokračovať v zamestnaneckej politike, nám prezradila riaditeľka ľudských zdrojov SLKP, JUDr. Katarína Bečicová.

15. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hostia si na Záhradnícky ples priniesli dobrú náladu. (am)

Tancujúcim na záhradníckej škole rozvoniavali kvety

Obľúbený reprezentačný Záhradnícky ples opäť prilákal viac než sto hostí. Voňavá kvetinová výzdoba, dobrá nálada a veľký parket prilákali návštevníkov v piatok 10. februára do budovy Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch.

15. 02. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 12579
Lekáreň Regia

Anketa