Topfest

Aktuálne

Potešiť môžu aj podarúnky vo forme ručne vyrobených dekorácií. (am)

Darčekové predmety potešia všetky generácie

Narodeniny, svadby, výročia, príchod nového človiečika - to všetko sú príjemné momenty života, ktoré sa nám spájajú s radosťou z obdarúvania. Avšak vymyslieť vhodný dar pre toho ktorého člena rodiny či priateľa niekedy môže dať i zabrať. Majiteľka darčekovej predajne Kira, Henrieta Čejteiová, pre Piešťanský týždeň porozprávala, čo je v súčasnosti v oblasti darčekov medzi ľuďmi obľúbené. Dočítate sa tiež, čo by mohlo potešiť mužskú časť populácie pri nachádzajúcom Dni otcov.

03. 06. 2017 08:34  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Výstava potrvá do 11. júna

Krojovanky obdivoval v Piešťanoch aj Číňan

Až 224 vyšívaných krojovaných bábik z rôznych končín Slovenska vystavili vo foyeri Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch v piatok 2. júna. Iniciátorka podujatia, Veronika Cetliová z Piešťan na vernisáži privítala nielen svoje kolegyne ľudové umelkyne, ale ocenila aj prítomnosť návštevníka z Číny, ktorý sa spolu s ňou odfotil s bábikami odetými do piešťanského odevu.

03. 06. 2017 08:13  |  Piešťany / Aktuálne
Slávnostné defilé bude opäť pred hotelom Thermia Palace. (vv)

V Piešťanoch sa opäť predstavia desiatky veteránov

Piešťany sa v úvode júna opäť raz stanú centrom nadšencov štvorkolesových oldtimerov. Po minuloročnej prestávke, z dôvodu celosvetového zrazu veteránistov v kúpeľnom meste pod názvom FIVA World Rally, Piešťanské zlaté stuhy - Concours d´Élégance pokračujú svojim už dvadsiatym piatym ročníkom.

02. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bicykel pripevnite k niečomu pevnému. (Supa)

Krádeže bicyklov: Ako neprísť o ten svoj?

Piešťany sú cyklistickým mestom. Na bicykel do práce, za nákupmi či len tak pre oddych sadajú denne malí, dospelí, ale i seniori. Všetci spoločne však zároveň riešia jednu zásadnú dilemu. Ako o svojho dvojkolesového tátoša neprísť. Čím atraktívnejší bicykel, tým väčšia možnosť, že bez dohľadu sa stane terčom záujmu zlodejov. Ako zvýšiť pravdepodobnosť, že na bicykli z domu nielen odídete, ale sa na ňom aj vrátite, nám poradil bezpečnostný expert Daniel Gregor.

02. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne

Farbena je s vami už 10 rokov

Bohatý program, občerstvenie a skvelé ceny! To všetko vás čaká v predajni Farbena na Vrbovskej ceste v Piešťanoch od 9. do 10. júna.

02. 06. 2017 10:48  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

Vo štvrtok dňa 1.06.2017 okolo 18.00 hod. sa našli kľúče v koženom púzre pri hoteli Thermia Palace medzi teplým ramenom a Kantínou. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 (City Passage) v Piešťanoch.

02. 06. 2017 09:54  |  Piešťany / Aktuálne
Chemický postrek v mestskom parku. (archív SMP)

H. Dupkaničová: Každý strom v meste je zaevidovaný

Ošetrovanie stromov v piešťanskom mestskom parku, ktoré služby mesta realizovali počas uplynulého mesiaca, vzbudilo množstvo reakcií. Obyvateľov v mnohých prípadoch rozhorčilo i odporúčanie, aby počas týchto prác nevstupovali do parku. Čo sa v tomto období v parku dialo a prečo bolo nutné použiť chemické ošetrenie listnáčov, sme sa pýtali riaditeľky Služieb mesta Piešťany (SMP), Hany Dupkaničovej. Riaditeľka nám objasnila aj výruby stromov na území mesta, ktoré ľudia často vnímajú negatívne.

02. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ulica A. Hlinku: Nové čiary pretŕčajú do polovice jazdného pruhu. (am)

Zvláštne parkovisko

Hoci je obnova Ulice A. Hlinku v Piešťanoch ukončená a tamojší asfalt už nepripomína tankodróm, obyvatelia sa čudujú zvláštnej realizácii parkovacích miest.

01. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Detský smiech sa v piatok šíril priestorom pri OD Prior. (am)

MDD: Deti sa na benefičnej akcii vyšantili dosýta

Oslava sviatku najmenších je každoročne mimoriadne očakávanou udalosťou. Tento rok sa však Nadácia Myška rozhodla spojiť príjemné s užitočným a v rámci podujatia Super MDD (Medzinárodný deň detí) malých Piešťancov nielen zabaviť, ale i vyzbierať financie pre životom ťažko skúšanú rodinu. V piatok 26. mája tak spred Obchodného domu Prior znela dobrá hudba, detský smiech a radostné výkriky.

01. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
So starou 20-ročnou bránou už bola ťažká manipulácia, nová by útulok mala skrášliť v najbližších dňoch. (Ilustr. foto  Útulok Piešťany)

Piešťanský útulok podporili zbierkou Rakúšania

Osudy opustených zvierat nie sú ľahostajné ani obyvateľom zahraničných krajín. Na výmenu brány piešťanského útulku sa prostredníctvom zbierky skladali ľudia v Rakúsku. Vďaka vyše siedmim stovkám eur budú mať pracovníci o čosi jednoduchšiu prácu.

01. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 12770

Anketa