Aktuálne

Predmetom nezhôd sa stal mestský pozemok medzi susediacimi bytovkami. (Jozef Vojčiniak)

Mestské pozemky rozhádali susedov bytových domov

Mestské pozemky rozhádali obyvateľov bytoviek na ulici Pod Párovcami a Ulici sv. Štefana. Starousadlíci z bytového domu na Ulici sv. Štefana chcú zachovať svoje zeleninové záhony, obyvatelia novej bytovky zasa na týchto mestských pozemkoch chcú oddychovú zónu a detské ihrisko. Ich spor tak skončil na minulotýždňovej mestskej rade, no ani tá však z neho nenašla východisko.

31. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zábradlie je už po celej dĺžke natreté. (mf)

Zábradlie na stanici sa dočkalo náteru

Pre Piešťany a jeho zábradlia je modrá farba charakteristická. Rovnaký odtieň, aký má zábradlie Kolonádového mosta, si zvolili na prekrytie už poriadne skorodovaného a ošarpaného zábradlia pri železničnej stanici pracovníci Služieb mesta Piešťany.

30. 03. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Michal Hynek sa vzdal funkcie viceprimátora! (pror)

Michal Hynek sa vzdal funkcie viceprimátora!

Piešťanský viceprimátor Michal Hynek sa vo štvrtok 30. marca počas zasadnutia mestského zastupiteľstva vzdal funkcie. V budúcnosti sa naplno chce venovať práci v politickom hnutí Sme rodina a práci v podnikateľskej sfére. Zároveň sa chce sústrediť na blížiace sa komunálne voľby do vyšších územných celkov.

30. 03. 2017 14:59  |  Piešťany / Aktuálne
Posun času väčšinou spôsobí, že človek je unavený a malátny. (vd)

Posun času škodí biorytmu, psychologička by ho zrušila

Počas víkendu sa menil čas. Pospali sme si o hodinu kratšie. Niektorí ľudia s posunom času nemajú žiadne vážne problémy, iným - citlivejším - môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Únavou počínajúc, depresiami či samovraždami končiac.

30. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
V tomto paneláku sa odohrala poldruha hodiny trvajúca dráma. (am)

Obyvatelia paneláka rukojemníkmi dvoch psov

V bytovom dome na Ulici A. Dubčeka v Piešťanoch bolo v sobotu 18. marca v podvečerných hodinách rušno. Majitelia dvoch pravdepodobne stafordšírskych teriérov pri odchode z bytu zabudli zamknúť dvere, ich štvornohí miláčikovia si otvorili a vybehli do spoločných priestorov paneláka, čím spôsobili hodinu a pol trvajúcu „rukojemnícku drámu“.

30. 03. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne

Staňte sa prispievateľom Piešťanského týždňa

Hľadáme tvorcu krížoviek. Informácie: 0918/882 990, wintermedia@wintermedia.sk

30. 03. 2017 10:55  |  Piešťany / Aktuálne
Turistická príručka s názvom Revue Piešťany. (reprofoto)

Iveta Babičová: Pri schvaľovaní rozpočtu ste nás podviedli!

Zbabrané vydanie mestského časopisu Revue Piešťany sa stalo predmetom rokovania minulotýždňovej mestskej rady. Jeden z jej členov sa vedenia radnice opýtal, či mesto pripravuje nové vydanie turistickej príručky so zneužitým názvom niekdajšieho reprezentatívneho časopisu kúpeľného mesta. Alebo len jeho dotlač, prípadne či neuvažuje o zmene názvu tejto príručky.

30. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
P. Vermeš, konateľ bytového podniku. (Jozef Vojčiniak)

Komentár: Radničný úradník Vermeš podal trestné oznámenie!

Radničný úradník a tiež za pochybných okolností vymenovaný i konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, podal na mňa trestné oznámenie za údajné ohováranie jeho osoby. Vraj podstatu tohto činu som mal ako šéfredaktor Piešťanského týždňa naplniť vo chvíli, keď Piešťanský týždeň na svojej webovej stránke zverejnil video, ako osoba so zarastrovanou tvárou vynáša tisíce dokumentov z budovy bytového podniku, nakladá ich do svojho súkromného auta a telefonicky sa dohovára s komplicom Ivanom, že ich odvezie k sebe do Dubovian, lebo na radnici sa necíti s nimi bezpečne.

29. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Obyvatelia Čachtickej ulice nemali kam vynášať odpad. (odkazprestarostu.sk)

Vďaka iniciatíve občana pribudol kontajner

Aktivita obyvateľov vo verejných záležitostiach sa mnohým môže zdať zbytočná. Nie vždy to tak musí byť a skutočne sa stane, že vďaka občanom sa veci pohnú vpred. Rovnako to bolo i po interpelácii Piešťanca, keď prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu radnicu upozornil na nedostatočný počet kontajnerov pre obyvateľov Čachtickej ulice.

28. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Skupina Fandango predviedla pútavú ohňovú šou. (am)

Svetlá na Kolonádovom moste na hodinu zhasli

Kolonádový most v Piešťanoch sa počas víkendu ponoril do tmy a rozžiarila ho ohňová šou. Ochrana životného prostredia a šetrenie energií je dôležitá oblasť. Pripomenuli nám to i študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, keď sa v sobotu 25. marca rozhodli zapojiť do celosvetového eko-podujatia Hodina Zeme vypnutím elektrického osvetlenia na jednu hodinu.

28. 03. 2017 11:53  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 12640
Lekáreň Regia

Anketa