Lodenica

Aktuálne

Za umiestnenie lešenia na chodník, o ktorý sa starajú, museli zaplatiť. (rodinný archív (md))

Keď sú peniaze podstatnejšie...

Zákony a nariadenia sú na to, aby sa dodržiavali. Niekedy však nastane situácia, keď by sa dalo nad nimi zažmúriť oko a vyjsť v ústrety občanovi. Stačilo by málo. Napríklad zdvihnúť zadok z úradníckej stoličky alebo aspoň zvesiť slúchadlo telefónu a zavolať nadriadenému, hoci aj primátorovi, a nechať si odobriť výnimku.

28. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (kúpalisko Eva)

Anketa: Kde sa najradšej kúpeme?

Či sa človek rozhodne navštíviť prírodné vody, alebo umelo vybudované kúpalisko, je väčšinou len vecou vkusu. Spýtali sme sa respondentov, či obľubujú letné kúpanie a k akej vode ich to najčastejšie ťahá.

28. 07. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Letné mesiace lákajú Piešťancov aj k prírodným vodným plochám. (am)

Voda na piešťanských kúpaliskách vyhovuje

Prvý z prázdninových mesiacov je takmer za nami a napriek občasným búrkam a zmenám počasia si prídu na svoje aj milovníci opaľovania a kúpania. Ktoré umelé kúpaliská sú však kvalitou vody vyhovujúce a ktoré prírodné lokality kontrolované? Odpovede sme hľadali u regionálnych hygienikov v Trnave i Trenčíne.

28. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Cyklisti namiesto im vyhradeného spodného chodníka využívajú vrch valu. (Alexandra Mathiasová)

Komentár: Anarchia na vale - Tak kadiaľ?

Najrýchlejším a najefektnejším spôsobom prepravným prostriedkom v Piešťanoch je jednoznačne bicykel. Domáci na dvoch kolesách dochádzajú do práce, obchodu, školy, dokonca i do „šenku“. Jednoducho, bicykle sú pre Piešťancov ako voda pre plavcov.

28. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Cyklohliadky mestskej polície stretnete dnes už len sporadicky. (am)

Celoslovenský primát si Piešťany držia s ťažkosťami

Piešťanská mestská polícia (MsP) bola prvá na Slovensku, ktorá v lete 1997 zaradila do výkonu služby policajné hliadky na bicykloch. Ako uviedol vtedajší náčelník MsP Karol Šebek, určené boli na prácu všade tam, kde je vjazd motorových vozidiel zakázaný, nemožný alebo spoločensky nevhodný. Hlavným teritóriom bol mestský park, rekreačné oblasti okolo Lodenice, na Bodone, pozdĺž Váhu smerom ku Kúpeľnému ostrovu.

27. 07. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Po kúpeľnom ostrove sa pohybuje medvedík čistotný.  (Pavol Karaba)

Po Piešťanoch chodí medvedík čistotný

Piešťany majú ďalšiu atrakciu. Po kúpeľnom ostrove sa pohybuje medvedík čistotný. Zvieratko zavítalo k jazierkam a jeho kroky viedli aj k prevádzke Elizabeth. Videl ho anonym, ktorý v utorok 25. júla nahlásil jeho výskyt kúpeľnej ochranke aj mestskej polícii.

27. 07. 2017 10:19  |  Piešťany / Aktuálne
Parkovisko má vyrásť pred bytovým podnikom. (Jozef Vojčiniak)

Na Školskej sa asi tak skoro parkovať nebude

Parkovisko na Školskej ulici, ktorého údajne predražená výstavba sa stala hlavným dôvodom na odvolanie niekdajšej konateľky piešťanského bytového podniku Evy Kollárikovej na konci minulého roka, sa stáva hlavným bodom činnosti nového vedenia mestskej spoločnosti. Nový konateľ Pavol Vermeš sa za každú cenu snaží dokázať, že odvolanie Kollárikovej bol opodstatnený dôvod, a to aj tým, že sa snaží osekať vysúťaženú cenu 90-tisíc eur odstránením súčastí mestskými poslancami schváleného pôvodného projektu.

27. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prepadnuté kanály na Nábreží I. Krasku už podvozky vozidiel ohrozovať nebudú. (am)

Kanály už sú bezpečné

Milovníci kultúry, ale i návštevníci hotela a zdravotníckeho zariadenia na Nábreží Ivana Krasku v Piešťanoch sa pri jazde autom museli veľmi obozretne vyhýbať prepadnutým kanálom na ľavej strane jazdného pruhu.

26. 07. 2017 15:40  |  Piešťany / Aktuálne
„Petičiari“ pred ministerstvom: (zľava) Dušan Knap, Marián Kališ a Vladimír Jankech. (archív D.K.)

Pod petíciu sa podpísalo viac ako tri a pol tisíc ľudí

Petíciu za cyklochodník z Piešťan do Vrbového odovzdali aktivisti Marián Kališ, Vladimír Jankech a Dušan Knap na ministerstve dopravy a výstavby. Za urýchlenie dostavby tohto dopravného koridoru v telese takmer tridsať rokov nevyužívanej železnice vyzbierali viac ako 3500 podpisov.

26. 07. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Sládkovičova: Vodovodné potrubie bolo vybudované ešte za Winterovcov. (vd)

Práce prerušili pre starý vodovod

Posledná z etáp rekonštrukcie Sládkovičovej ulice v Piešťanoch sa naťahuje ako žuvačka. Stavbári z cesty odišli, nahradili ich budovatelia vodovodných rozvodov. Ukázalo sa totiž, že až v trojmetrovej hĺbke je staré liatinové potrubie z čias Winterovcov z roku 1930, ktoré je už technicky nevyhovujúce.

26. 07. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 12875
Regal Burger

Anketa