Topfest

Aktuálne

Tvorivé dielne pomáhajú núdznym cítiť sa užitočne. (am)

Ľuďom v núdzi chýbajú topánky i ponožky

Jarné obdobie láka obyvateľov vypratávať skrine a triediť, či dokonca vyhadzovať nepotrebné oblečenie. Do ľahších zvrškov sa však potrebujú obliecť ľudia v núdzi, ktorým práve takéto, pre kohosi už prebytočné zvršky výrazne uľahčia život. Viete však, ktoré veci skutočne zužitkujú? Blúzky či saká to nie sú.

22. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nová technika na kosenie bude slúžiť aj vodohospodárom v Piešťanoch. (SVP)

Vodohospodárom pribudlo desať nových traktorov

týždeň dostávali nové traktory. Celkovo bolo do štyroch odštepných závodov umiestených 32 kusov novej techniky, do Piešťan ich v stredu 13. apríla pribudlo desať.

21. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pred Irmou je originálne floristické dielo - zakvitnutý prútený veniec. (Supa)

Ozdoba kúpeľov - jarný veniec pred Irmou

Príchod jari i veľkonočných sviatkov bolo v Piešťanoch cítiť nielen vďaka rozkvitnutým magnóliám, v lupeňoch závratne voňajúcich sakúr či čerešieň a višieň, ale i v dominantnom floristickom diele - obrovskom kvetmi posiatom prútenom venci umiestnenom vo fontáne pred Irmou.

21. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prostredníctvom webovej stránky môžu obyvatelia miest a obcí nahlasovať podnety. (internet)

Odkaz pre starostu vo vynovenom šate

Webový portál Odkaz pre starostu, ktorý spravuje nezisková organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, využíva viac ako sto samospráv na Slovensku. Doposiaľ služba poskytovala možnosť nahlasovať problémy vo verejnom priestore miest a obcí, od 10. apríla však prináša samosprávam aj užívateľom nové možnosti. Samosprávy sa môžu prostredníctvom portálu pýtať akékoľvek otázky svojich obyvateľov formou ankiet a zároveň ich informovať o aktuálnom dianí v meste či obci prostredníctvom krátkych oznamov.

20. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (mp)

Obnovia pravidelnú leteckú linku?

Slovenská letecká spoločnosť Blue Slovakia chce získať povolenie na prevádzkovanie vnútroštátnej leteckej prepravy a využívať pritom plánuje aj Letisko Piešťany. Pripravovaná nízkonákladová letecká firma má totiž ambície poskytovať regionálne letecké služby. Bratislava, Žilina, Piešťany, Poprad, Košice a Sliač sú letiská, ktoré by ako prvé mali okúsiť pravidelné vnútroštátne lety.

20. 04. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Na májovom valnom zhromaždení sa rozhodne ako ďalej s letiskom. (Jozef Vojčiniak)

Nielen piešťanské letisko má existenčné problémy

Piešťanské letisko nie je jediným slovenským letiskom, ktoré sa utápa v ekonomických problémoch. O svoju existenciu v súčasnosti bojuje aj letisko Žilina-Hričov. Tu dospel finančný kolaps do takej situácie, že jeho dve desiatky zamestnancov už niekoľko mesiacov nevideli výplaty a zabezpečenie letiska dotujú zo svojich súkromných finančných prostriedkov.

20. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vo štvrtok 20. apríla ráno sa začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice (Supa)

Začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice

Vo štvrtok 20. apríla ráno sa začala rekonštrukcia Sládkovičovej ulice v Piešťanoch a budú sa jej týkať dopravné obmedzenia. Prvou obnovovanou bude takzvaná 4. etapa, ktorá zahŕňa časť ulice od križovatky s Teplickou až po križovatku s Hollého ulicou. Rekonštrukcia tohto úseku by mala trvať štyri týždne, teda do 17. mája. Tento úsek cesty je pre automobily uzatvorený.

20. 04. 2017 08:56  |  Piešťany / Aktuálne
Nenápadná firma na okraji Piešťan exportuje horské dráhy do celého sveta. (google street view)

Najrýchlejšie horské dráhy vyrábajú v Piešťanoch

Nenápadná strojárska firma z Piešťan, Stakotra Manufacturing, patrí medzi celosvetových globálnych lídrov vo výrobe atrakcií zábavného priemyslu. Jej horské dráhy možno nájsť v zábavných parkoch Disney na celom svete. Konštruujú však aj monoraily - nadzemné metro, ktoré exportujú do Afriky, ale tiež na americký kontinent.

19. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Búracie
práce na úseku od križovatky s Teplickou až po križovatku s Hollého ulicou sa majú začať vo štvrtok 20. apríla. (am)

Sládkovičovu začínajú rekonštruovať

Od minulého roka plánovaná rekonštrukcia Sládkovičovej ulice v Piešťanoch sa začala v utorok 18. apríla prevzatím staveniska firmou. Vodiči, nasledujúce týždne vás v okolí tejto ulice čakajú obmedzenia.

18. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Trojica, keď vyložila žobrajúceho starca, kontrolovala, či sú uzamknuté autá. (unk)

Organizovaná zlodejská skupina v Piešťanoch

Pozor na to, čo nechávate v autách na parkoviskách pred nákupnými centrami! V Piešťanoch opäť operuje organizovaná podvodnícka skupina, ktorá sa špecializuje najmä na rozmiestňovanie žobrákov po meste. Veľký záujem však prejavujú aj o zaparkované autá pred nákupnými centrami. Polícia apeluje na obyvateľov, aby si vo vozidlách nenechávali žiadne veci a zamykali si ich zakaždým, čo sa i len na chvíľu od nich vzdialia.

18. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 12686
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa