Lodenica

Aktuálne

Policajný zbor Slovenskej republiky.

Maduničan kradol rifle v hyparmarkete

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali muža s batohom odcudzených džínsov v hodnote takmer 100 eur. Išlo o náhodnú kontrolu, muž z Maduníc sa priznal ku krádeži, keď mu z batoha vytŕčali cenovky ukradnutých nohavíc.

03. 08. 2017 10:41  |  Piešťany / Aktuálne
Ulica 8. mája: Vodiči jazdia v týchto miestach popri fasáde činžiaka. (autor)

Šok na chodníku: Auto mi takmer zabilo vnuka!

Absolútny šok zažila stará mama vnuka, ktorého život ohrozil vodič osobného auta jazdiaci po chodníku. Aj takéto veci sa v Piešťanoch dejú.

03. 08. 2017 06:33  |  Piešťany / Aktuálne
Mamičky sa dozvedia aj nové informácie o dojčení. (archív organizátora)

Šanca pre dojčenie v Piešťanoch

Občianske združenie Mamila sa aj v roku 2017 pridáva k celosvetovým oslavám Svetového týždňa dojčenia od 1. augusta do 7. augusta. Oslavy sa budú niesť v spoločnom duchu tohtoročného hesla, ktorým je Šanca pre dojčenie. Podujatie sa uskutoční aj v Piešťanoch, a to vo štvrtok 3. augusta od 10.00 do 13.00 h v mestskom parku pred Balneologickým múzeom.

02. 08. 2017 16:36  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto: (vd)

Polícia bude kontrolovať alkohol i rýchlosť

Vodiči, buďte opatrní. Vo štvrtok 3. augusta vykonajú policajti v okresoch Piešťany, Trnava a Hlohovec akciu zameranú na kontrolu dodržiavania predpisov v doprave. Kontrolovať budú požitie alkoholu u vodičov motorových aj nemotorových vozidiel, dodržiavanie rýchlostí a spôsob jazdy.

02. 08. 2017 10:59  |  Piešťany / Aktuálne
Sme to my, čo si sami špatíme Piešťany, napríklad aj na Lide. (gak)

Ste spokojný so stavom mesta, pán primátor?

Moje milované Piešťany sú každým dňom čoraz viac zaľudňované návštevníkmi, kúpeľnými hosťami - našimi aj zahraničnými. To nás môže tešiť, nie? Nech ľudia vidia, aké sú Piešťany krásne. Okolo úžasná príroda aj veľa vody. Týmto sa môže pýšiť máloktoré mesto. O to viac ma bolí, keď sa o mesto tak málo staráme.

02. 08. 2017 09:35  |  Rubriky / Aktuálne
Nálepkova ulica: Vodiči ponechávajú svoje vozidlá na každom voľnom kúsku parkoviska. (am)

Parkovanie v centre čím ďalej, tým horšie

Napriek tomu, že víkendové podujatia sú v Piešťanoch najmä záležitosťou mesiacov jún a september, mnoho aktivít sa koná i v letných mesiacoch. Lákajú do kúpeľného mesta návštevníkov, ktorí majú čoraz väčší problém nájsť pre štvorkolesového tátoša vhodné miesto na parkovanie.

02. 08. 2017 08:10  |  Piešťany / Aktuálne
Správy o liečebných účinkoch piešťanských kúpeľov si prečítal aj ich nový návštevník – medvedík čistotný. Pobehal si okolo
jazierok a vybral sa na zákusky a kávu do prevádzky Elizabeth. Poobzeral si štýlové tapety, nazrel za závesy a zňuchával kafíčko
a niečo pod zub. (FB Elizabeth)

Po Piešťanoch labzuje medvedík čistotný

Piešťany majú ďalšiu atrakciu. Po Kúpeľnom ostrove sa pohybuje medvedík čistotný. Zvieratko zavítalo k jazierkam a jeho kroky viedli aj k prevádzke Elizabeth. Videl ho anonym, ktorý v utorok 25. júla nahlásil jeho výskyt kúpeľnej ochranke aj mestskej polícii.

01. 08. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
V centre mesta sa veselo tancovalo za zvukov muziky a spevu. (vd)

Zakrepčili si aj moslimky

Už naši starí otcovia vedeli, že na Annu treba vytiahnuť zo skríň najkrajšie šaty, najchýrnejšie kroje a utekať na veselicu či bál. Tradícia Anna bálov pokračuje vďaka nadšeniu pre zachovanie dedičstva predkov aj v Piešťanoch. Tohtoročné podujatie sa konalo pár dní po Anne, v sobotu 29. júla. Mestom šiel krojovaný sprievod vedený Vavrineckou trojkou.

01. 08. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Letisku v Piešťanoch sa nedarí, tento fakt potvrdzuje aj „prachom zapadnuté“ vybavenie letiskovej haly.
 (Gabo Kopúnek)

Letisko krachuje a akcionári stále nenašli spoločnú reč

Financovanie prevádzky piešťanského letiska je zatiaľ zabezpečené do polovice septembra. Po riadnom valnom zhromaždení akciovej spoločnosti Letisko Piešťany vo štvrtok 27. júla to uviedol primátor mesta Miloš Tamajka. Čo bude potom, nepovedal. Podotkol len, že to závisí od rokovaní s potenciálnymi investormi a hľadaním iných možností. Jednou z nich bude pravdepodobne ďalšia pôžička od Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý tak urobil aj v minulosti.

01. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Milovníci prírody si vo výskumnom ústave poprezerali desiatky druhov ovocia. (am)

Návštevníci obdivovali desiatky druhov sladkých plodín

Záhradkári, ovocinári i bežní milovníci zdravých a prírodných plodín si minulý týždeň prišli na svoje. Vo štvrtok 20. júla v piešťanskom Výskumnom ústave rastlinnej výroby predstavili výstavu rôznych slovenských i zahraničných odrôd marhúľ, broskýň a liečivých rastlín.

28. 07. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 12875
Regal Burger

Anketa