Aktuálne

Letisko Praha Ruzyně si dnes pripomenulo osemdesiate výročie od otvorenia prevádzky špeciálnym letom Praha – Piešťany – Praha. (pror)

Pražské letisko oslávilo výročie zopakovaním historicky prvého letu

Letisko Praha Ruzyně si dnes pripomenulo osemdesiate výročie od otvorenia prevádzky špeciálnym letom Praha – Piešťany – Praha. Stroj Douglas DC 2 so štrnástimi pasažiermi bol 5. apríla 1937 prvým lietadlom, ktoré pristálo na vtedy úplne novom pražskom letisku. Dnes jeho úlohu prebral Airbus A319 Českých aerolínií s kapacitou 144 cestujúcich.

05. 04. 2017 12:43  |  Piešťany / Aktuálne
Vodič červeného auta zablokoval zvyšných parkovaniachtivých šoférov. (am)

Ohľaduplnosť na poslednom mieste

Rekonštrukcia Ulice A. Hlinku v Piešťanoch dočasne obmedzuje parkovanie v lokalite Prednádražie, pričom problém zaparkovať majú i obyvatelia využívajúci vlakovú či autobusovú dopravu. V prípade, že vodiči svoje štvorkolesové miláčiky nevhodne odstavia, zablokovať tak môžu ďalší kus miesta, ktorý by mohol pre svoj automobil využiť iný obyvateľ.

05. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pavol Vermeš opäť raz poslancov o svojej pravde nepresvedčil. (Jozef Vojčiniak)

Nezákonnosti v bytovom podniku pod vedením Vermeša pribúdajú

Do funkcie šéfa piešťanského bytového podniku primátor Miloš Tamajka dosadil Pavla Vermeša podľa jeho slov údajne z dôvodu, aby tam navodil zákonný stav, no od samého začiatku, čo Vermeš do funkcie nastúpil, sa v bytovom podniku deje pravý opak. Najnovšie z porušovania zákona Vermeša pri jeho postupoch v spoločnosti na „hruškách“ nachytala Iveta Babičová. Nezákonnosť, na ktorú poslankyňa počas minulotýždňového mestského zastupiteľstva poukázala, sa deje pri hľadaní nového riaditeľa mestskej eseročky.

05. 04. 2017 07:26  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (vd)

Naplánujte polícii rýchlostné kontroly

Polícia chce aj tento rok zapojiť širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly.

04. 04. 2017 11:42  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (th)

Spomienkový let Praha - Piešťany - Praha už v stredu

Piešťanské letisko sa stane dejiskom spomienkového letu. Letisko Praha Ruzyně si totiž v stredu 5. apríla pripomenie 80. výročie od otvorenia prevádzky zopakovaním historicky prvého letu na linke Praha – Piešťany - Praha.

04. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Viceprimátor Michal Hynek (vľavo) zotrvá vo svojej funkcii len do konca apríla. (Jozef Vojčiniak)

Hynek končí, Tamajka hľadá nového zástupcu

Minulotýždňovým piešťanským mestským zastupiteľstvom otriasla vskutku šokujúca správa. Michal Hynek, doterajšia pravá ruka primátora Miloša Tamajku, sa vzdal postu viceprimátora. Správa je to o to prekvapivejšia, že táto zdanlivo nerozdeliteľná dvojica svoje kroky koordinovala a úzko spolupracovala už v predchádzajúcom volebnom období i počas kandidatúry pred komunálnymi voľbami v roku 2014 sa navzájom podporovali.

04. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na Ulici A. Hlinku vykopali zlatú bustu (red)

Na Ulici A. Hlinku vykopali zlatú bustu, rekonštrukcia je teda zaplatená

Piešťany sú opäť svetové. Nemusia zaplatiť ani cent za rekonštrukciu Ulice A. Hlinku! Pri odstraňovaní starého asfaltu z vyfrézovanej ulice natrafili stavbári na kus kovu. Cesta odkryla tajomstvo – v podkladových vrstvách bývalej Pažite objavili v sobotu 1. apríla unikátnu zlatú bustu kňaza a politika Andreja Hlinku. Jej hodnota je nevyčísliteľná. Pod bustou je latinským písmom napísaný nápis neznámeho autora: „Nondum omnium dierum sol occidit, never internetum. “ Ešte nezapadlo slnce všetkých dní, neverte internetu!

01. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do tla zhoreli daňové priznania odovzdané v piatok 31. marca. (red)

Požiar v kancelárii piešťanského daňového úradu!

V budove Daňového úradu Piešťany zasahovali v sobotu 1. apríla o 3.15 h dve piešťanské hasičské autá spolu s kolegami z profesionálneho hasičského zboru Kocurice. V kancelárii, v ktorej sa uchovávajú odovzdané daňové priznania, totiž vypukol požiar, pričom takmer do tla zhorelo všetko, čo sa v miestnosti nachádzalo, a teda nábytok, elektronika, ale aj spomínané vyplnené tlačivá.

01. 04. 2017 09:26  |  Piešťany / Aktuálne
Ľudia
v núdzi sa za svoju prácu nehanbili. (am)

Vyčistili Prúdy, za odmenu dostali polievku a potraviny

Dobrovoľníci v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou pomáhali núdznym. V sobotu 25. marca pre nich zorganizovali podujatie, počas ktorého z Vážskeho ostrova v lokalite Prúdy zozbierali odpadky a za odvedenú prácu si mohli vychutnať teplú polievku, dobrú pizzu a zásobiť sa trvanlivými potravinami.

31. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Partia vodnopólistov pripravuje Evu na letnú prevádzku. (FB KVP Kúpele)

Vodnopólisti už chystajú Evu na letnú sezónu

O chvíľu je tu leto a s ním sa otvoria i brány kúpalísk. Už niekoľko rokov piešťanská Eva dýcha hlavne vďaka partii nadšencov z Klubu vodného póla. Aj tento rok si vyhrnuli rukávy a už chystajú kúpalisko na príliv návštevníkov z radov širokej verejn

31. 03. 2017 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 41 - 50 z 12640
Lekáreň Regia

Anketa