Aktuálne

Piešťanské jasle majú kapacitu 35 detí. (am)

Jasličkový zákon mestské zariadenie výrazne neovplyvní

Kontroverzný jasličkový zákon po prvý raz poslanci národnej rady schválili koncom minulého roka, no prezident Andrej Kiska ho vetoval. Poslanci jeho rozhodnutie prelomili, návrh zákon odsúhlasili opäť, avšak platnosť označili dátumom 1. marec 2017. A keďže ten nastane už túto stredu, Piešťanský týždeň zaujímalo, či sa rodičia detí umiestnených v mestských jasliach nemusia obávať zmien či pozastavenia činnosti zariadenia.

02. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
V podobných uniformách, ako mala Hlinkova garda, sa radi ukazovali aj Kotlebovci. (Ústav pamäti národa, wikipédia)

Nevyrábajme z nich martýrov, sú to len obyčajní fašisti

V piatok 24. februára v podvečerných hodinách vydala hovorkyňa radnice Eva Bereczová tlačovú správu o tom, ako Mesto Piešťany nestrpí extrémizmus. Jej oznam bol inšpirovaný ohláseným stretnutím členov Kotlebovej strany v piešťanskom mestskom kultúrnom zariadení na Ulici A. Dubčeka.

02. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
„Richtár“ vyzvŕtal pani domácu. (vd)

Zabíjačka i chodenie pod šable spojili Krakovancov

V Krakovanoch sa už stalo tradíciou, že chodenie pod šable skončí pri kotlíkoch s obecnou zabíjačkou. Potom sa pochová basa. Inak to nebolo ani v poslednú fašiangovú sobotu 25. februára.

01. 03. 2017 13:46  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
P. Vermeš zdôvodňuje kopírovanie dokumentov (pror)

P. Vermeš zdôvodňuje kopírovanie dokumentov

Mestský úradník a konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, pred poslancami mestského zastupiteľstva v utorok 28. februára 2017 zdôvodňoval kopírovanie a vynášanie dôvernej dokumentácie z bytového podniku.

01. 03. 2017 11:30  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Služby mesta Piešťany zaznamenali počas zimy na klzisku vyše päťtisíc korčuliarov. (am)

Ľadové korčule vymeňte za kolieskové

Tuhá zima pomaly ustupuje a obyvatelia Piešťan v posledných dňoch zaznamenali príjemné oteplenie. Plusové čísla na teplomere však nepotešia milovníkov ľadového korčuľovania, pretože práve pre ne pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) museli predčasne ukončiť prevádzku mobilnej ľadovej plochy pri Obchodnom dome Prior.

01. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zrelaxovať môžete aj vďaka liečivému bahnu. (archív SLKP)

Doprajte si ku dňu žien masáž, saunu či bahenný zábal

Oteplenie po mínusových teplotách môže na každého človeka vplývať rozdielne. Kým ktosi môže byť nabitý energiou, na iného doľahne jarná únava. Dámy okrem iného čaká i jarné upratovanie, starostlivosť o záhradku a mnoho ďalších povinností. No keďže toho majú na pleciach skutočne dosť, oddýchnuť a zrelaxovať sa po zime znie ako dobrý nápad. Napríklad aj pri príležitosti výnimočného sviatku, akým je nadchádzajúci Medzinárodný deň žien.

28. 02. 2017 19:22  |  Piešťany / Aktuálne
Hľadá sa kocúrik Miško
 (ml)

Hľadá sa kocúrik Miško

Hľadá sa kocúrik Miško, stratil sa 10.2.2017 na Sadovej ulici v Piešťanoch.

28. 02. 2017 19:01  |  Piešťany / Aktuálne
Dokumentácia bytového podniku sa nakladala aj 10. februára.
 (unk)

Zdá sa, že sme radnici bolestivo klepli po prstoch

Tak sa primátor Piešťan Miloš Tamajka na svojom účte na sociálnej sieti opäť raz na Piešťanský týždeň posťažoval. Vraj sme sa zverejnením videa o pokútnom vynášaní tisícok dokumentov z bytového podniku stali politickým nástrojom na boj proti nemu. Status Tamajka napísal vo štvrtok 23. februára, tri dni potom, ako sme zverejnili na našej stránke piestanskydennik.sk videozáznam zachytávajúci vynášanie tisícok výtlačkov dokumentov z Bytového podniku Piešťany do súkromného rodinného domu v Dubovanoch. A hlavný aktér tohto videozáznamu sa pritom dohovára s komplicom Ivanom, že sa pri ich naštudovaní nestretnú dokonca ani na mestskom úrade, lebo to tam podľa neho nie je bezpečné.

28. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Villa Zuckmann po kompletnej rekonštrukcii v roku 2014. (archív Zuckmann Villy)

Spomienky: V kuchyni Zuckmann Villy bývala jej detská izba

Je zvláštne, ako letí čas. K mnohým historickým budovám v Piešťanoch je láskavý, lebo majú to šťastie na starostlivých majiteľov, k iným nie. Jednou, ktorá je dnes reprezentatívna aj preto, že prešla kompletnou vkusne vykonanou prestavbou, sa môže popýšiť súčasná Winterova ulica. Na jej rohu - pri hoteli Jalta - sa nachádza Zuckmann Villa. Tento meštiansky dom je súčasťou asociácie Historických Hotelov Slovenska. Po rokoch sa doň vrátila aj bývalá Piešťanka Katarína Balážiková Zavodszká z USA. Práve jej rodina totiž v sedemdesiatych rokoch minulého storočia obývala prízemie s terasou. Tak ako dnes aj voľakedy v Zuckmann Ville pulzoval život. Pekný, hodnotný, naplnený činorodosťou.

25. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Štýlová kaviareň i reštaurácia láka hostí k príjemnému posedeniu. (archív Zuckmann Villy)

Jediný meštiansky dom v asociácii Historické Hotely Slovenska

Piešťany sú známe nielen ako miesto, kde vyviera zo zeme liečivá voda, ale aj tradíciou hotelierstva, ktorú založili Winterovci. No boli tu aj iné rodiny, ktoré sú už dnes možno zabudnuté. Kedysi však šírili dobré meno Piešťan vo svete. Postavili si meštiacke domy a v nich prenajímali izby, v kuchyniach varili hosťom fantastické jedlá a poskytli im komfort, aby sa mohli liečiť, pobývať a oddychovať v Piešťanoch. Jedným z týchto domov je Villa Zuckmann na pešej zóne. Po kompletnej rekonštrukcii je jediným reprezentantom, ktorý Piešťany zastupuje v asociácii s názvom Historické Hotely Slovenska (HHS).

25. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 12579
Lekáreň Regia

Anketa