Topfest

Aktuálne

Komisia pre životné prostredie riešila i parkoviská v centre Piešťan. (pror)

P. Jančovič: Zalievanie centra asfaltom sa mi nepozdáva

Najdôležitejším bodom programu minulotýždňového stretnutia členov mestskej komisie pre životné prostredie, ktoré funguje ako poradný orgán pri mestskom zastupiteľstve, bolo zrejme prerokovanie záverečného účtu rozpočtu mesta Piešťany za rok 2016. To však dopadlo fiaskom, keďže predkladateľ tohto materiálu, zamestnanec radnice Stanislav Mikuš, im neprišiel tento rozsiahly materiál objasniť.

08. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (vd)

Anketa: Ste spokojní s rekonštrukciami ulíc?

08. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Výstava bábik vo foyeri Kultúrno-spoločenského
centra Fontána v Piešťanoch (vd)

Vo Fontáne vystavujú 224 bábik

Až 224 vyšívaných krojovaných bábik z rôznych končín Slovenska vystavili vo foyeri Kultúrno-spoločenského centra Fontána v Piešťanoch v piatok 2. júna. Iniciátorka podujatia, Veronika Cetliová z Piešťan, na vernisáži privítala nielen svoje kolegyne - ľudové umelkyne, ale ocenila aj prítomnosť návštevníka z ďalekej Číny. Na vernisáži zazneli spevy v podaní Folklórneho súboru Žito.

08. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vodohospodári napokon do otvorenia kúpeľnej sezóny stihli pokosiť. (am)

Zelené plochy upravili včas

Jarné počasie bolo piešťanským trávnatým plochám prajné. I keď majú niekedy obyvatelia mesta dojem, že je tráva akosi privysoká, Služby mesta Piešťany ju od začiatku sezóny kosili na území celého mesta dvakrát, v centre dokonca kosačky úradovali už do tretice.

07. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne

Časť mesta zasypali krúpy

Silný vietor spojený s búrkou a krupobitím sa v utorok 6. júna prehnal nad Piešťanmi krátko po 19. hodine. V priebehu pár minút v časti starých Piešťan a v okolí obchodného centra Kocka padali takéto ľadové guľôčky.

07. 06. 2017 13:12  |  Piešťany / Aktuálne
Mladí writeri vymaľovali nevábny plot okolo niekdajšieho hotela Slovan. (M. Vida)

Pomaľovaný plechový plot pridal parku šmrnc

Nevábne plechové oplotenie niekdajšieho hotela Slovan v piešťanskom mestskom parku získalo vďaka mladým umelcom nový vzhľad. Writeri i vďaka spolupráci s mestským kultúrnym strediskom získali zhruba päťdesiat metrov štvorcových legálnej plochy pre svoje graffiti. A tak na sprievodnej akcii popri oslavách Medzinárodného dňa deti vo štvrtok 1. júna mohla desiatka sprejerov predviesť, čo dokáže bez obáv pred políciou.

07. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
V piešťanskom parku bolo vo štvrtok rušnejšie ako v úli (vd)

Deti v regióne oslavovali svoj deň rôzne

Medzinárodný deň detí je sviatok, počas ktorého by sa každé, aj to najmenšie i najboľavejšie, srdiečko dieťatka malo smiať a cítiť ako v nebi. O vyvolanie tohto pocitu, úsmevu a radosti sa v celom regióne Piešťan snažili mnohí dospeláci. Ako sa im to podarilo, posúďte sami z veľkej fotoreportáže.

07. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Nemocnica má nový prístroj, cétečko to nie je

Piešťanská nemocnica zatiaľ používa pôvodný počítačový tomograf (CT). Je plne funkčný, spoľahlivý, no už sa nevedia dočkať, kedy ho nahradia novým. Ako nás informoval riaditeľ Štefan Kóňa, doteraz sa v médiách objavili len dezinformácie.

07. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch potvrdili všetkými svojimi vystúpeniami, že majstrovské tituly
v tanci si zaslúžia a postup na júnové európske majstrovstvá do Budapešti si vytancovali právom. (vd)

Sprievod prilákal tisíce návštevníkov

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny zažili tento rok Piešťanci už po 26. raz. V sobotu 3. júna nielen domácich, ale aj návštevníkov z iných miest a krajín vylákal do centra tradičný slávnostný sprievod zložený tentoraz z predstaviteľov mesta, žiakov a študentov piešťanských i okolitých škôl a členov významných organizácií či zástupcov partnerských miest.

06. 06. 2017 12:11  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa uskutočnilo už po 26. raz.

Letná kúpeľná sezóna je otvorená!

Najväčšia spoločenská udalosť roka v Piešťanoch opäť odštartovala leto. Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok uskutočnilo už po dvadsiaty šiesty raz a tradičný slávnostný sprievod opäť prilákal do centra tisíce domácich i návštevníkov. Podmanivú atmosféru i tento raz podporilo horúce slnečné počasie.

03. 06. 2017 14:19  |  Piešťany / Aktuálne
Články 41 - 50 z 12770

Anketa