GEFCO

Aktuálne

Nová cyklotrasa povedie od základnej umeleckej školy po Ulicu A. Hlinku. (vd)

Cyklochodník má byť hotový do Mikuláša

V Piešťanoch pribudne ďalší úsek cyklochodníka popri potoku Dubová. Ťažké mechanizmy sa zahryzli do zeme 19. októbra za budovou Základnej umeleckej školy na Teplickej ulici. Buldozéry vyrovnávali terén pozdĺž potoka. Trasa dlhá 322 metrov končí za Obchodným domom Prior. Práce sú naplánované do 3. decembra.

04. 11. 2015 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Požiar vozidla krátko pred 4.00 h ráno v pondelok 2. novembra.

Podpaľača áut konečne chytili

Piešťanskí kriminalisti zadržali v utorok 3. novembra muža podozrivého z podpaľovania áut. Priznal sa ku štyrom činom, škoda na autách predstavuje 8600 eur.

04. 11. 2015 12:10  |  Piešťany / Aktuálne
Požiar vo firme uhasili zamestnanci (KR HaZZ)

Požiar vo firme uhasili zamestnanci

Páliaci stroj vo výrobnej hale spoločnosti Stürm s.r.o. v priemyselnom areáli v Krakovanoch začal horieť v utorok 3. novembra krátko po 21.30 h. Ešte pred príchodom šiestich hasičov z Piešťan s troma kusmi hasičskej techniky ho uhasili zamestnanci firmy.

04. 11. 2015 10:15  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Od februára uvidíme pristávať na piešťanskom letisku aj lietadlo ATR 72.
Ilustr. foto (red)

Piešťanskému letisku potvrdili 24 letov

Kúpeľní hostia už nebudú musieť prilietať do Viedne či Bratislavy. Letisko Piešťany má na rok 2016 predbežne potvrdených 12 charterových letov z Nemecka a ďalších 12 z Izraela.

04. 11. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Plot okolo Centroomu spadol (Supa)

Plot okolo Centroomu spadol!

Nový plot, ktorí začali pracovníci Služieb mesta Piešťany stavať v utorok 3. novembra podvečer, aby zamedzili pohyb ľudí v tesnom susedstve objektu Centroom na Nitrianskej ulici, v ten istý deň spadol. Podľa neoficiálnych informácií má jeho zrútenie na svedomí silný vietor.

04. 11. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Piešťanskí hasiči dohášali skryté ohniská pod strechou garáže. (vd)

V Kanade zhorela garáž i dielňa

Nad piešťanskou Kanadou sa v sobotu 31. októbra predpoludním vznášal hustý dym. Hasiči sa s cisternovým autom a zapnutou sirénou veľkou rýchlosťou predierali cez oblaky čmudu k požiaru garáže a stolárskej dielne. Nebolo im príliš jasné, kde horí. Až pri svätej Trojičke sa ukázalo, že ide o slepú uličku vedúcu k bývalému detskému ihrisku uprostred hustej zástavby. Oheň o pár minút zachvátil stavby, preto im na pomoc vyrazila ďalšia posila s plnou cisternou.

04. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V utorok 3. novembra s krátkym omeškaním zahájili oplocovanie budovy Centroom na Nitrianskej ulici v Piešťanoch. (mp)

Nebezpečnú budovu v centre mesta už ohradzujú

V utorok 3. novembra s krátkym omeškaním zahájili oplocovanie budovy Centroom na Nitrianskej ulici v Piešťanoch. Na základe informácií z radnice oplotenie obmedzí chodcov pri prechode chodníku popod nebezpečnú budovu, ktorý ostane uzavretý. Obmedzenie automobilovej dopravy sa dotkne len vstupu do parkovacieho domu auparku, ktorý bude zúžený do jedného jazdného pruhu. Vozovky v centre mesta ostanú prejazdné v plnom profile.

03. 11. 2015 17:26  |  Piešťany / Aktuálne
Pietne miesto pod Kostelným vrchom navštevujú turisti, cyklisti aj srnky. (vd)

Cintorín na Žilinskej vydrží aj sto rokov, na Bratislavskej asi desať

Cintoríny v Piešťanoch i v okolí opäť odolávali náporu dušičkových hostí. Tento rok sa niesol v znamení chryzantém. Pekné, na toto ročné obdobie až rozprávkovo príjemné počasie, prilákalo na cintoríny stovky ľudí, najviac v sobotu a v nedeľu večer. Skláňali sa nad hrobmi najbližších a v tichom rozjímaní spomínali a modlili sa.

03. 11. 2015 10:57  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Lidl ešte neotvorili, no na križovatke už vládne zmätok. (am)

Prvý problém s novou križovatkou

Dopravné kolapsy pred novou predajňou Lidl na Bratislavskej ceste v Piešťanoch už sú minulosťou. Situácia spred dvoch týždňov sa upokojila, avšak sprístupnenie vedľajšej cesty urobilo vrásky na tvárach dvom vodičom.

03. 11. 2015 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zaparkovať ráno na Brezovej ulici pred školou je čistá utópia. (Supa)

S Brezovou nepohnú, Komenského uvoľnia značkou P - RÉSERVÉ

Po tom, čo sa ako-tak vyriešil zmätok pri rannom parkovaní rodičov dovážajúcich deti do školy na Holubyho ulicu v Piešťanoch, možno svitne na lepšie časy aj vodičom na Brezovej ulici. Zaparkovať ráno auto na úzkej ceste pred základnou školou je čistá utópia.

03. 11. 2015 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1951 - 1960 z 13456
GARGO
Regal Burger

Anketa