Aktuálne

Vianočná atmosféra na Kúpeľnom ostrove. (am)

Vianočná atmosféra na Kúpeľnom ostrove

Slovenské liečebné kúpele Piešťany každoročne umiestňujú do Prezidentskej fontány pred liečebným domom Irma veľký symbol Vianoc - adventný veniec.

05. 12. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji. Meniny má Oto.

05. 12. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
V posledný možný termín sa svojej novej funkcie ujali takmer všetci novozvolení predsedovia samosprávnych krajov, medzi nimi aj trnavský župan Jozef Viskupič. Prevzatie úradu od predchodcu Tibora Mikuša sa nerodilo celkom ľahko, no pri ceremoniáli obaja nešetrili úsmevmi i ústretovými slovami.  (gak)

Nie som opozičný župan, vyhlásil Jozef Viskupič

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič nechce viesť žiadne spory s vládou ani koaličnými stranami. Vládu vyzval na spoluprácu všade tam, kde je to prospešné pre ľudí. „Vyhlasujem, že nie som opozičný župan. Trnavský samosprávny kraj alebo župa nemá byť voči komu v opozícii. Ponúkam preto podanú ruku a očakávam zo strany vlády rovnako konštruktívny prístup a férovú komunikáciu,“ povedal na ustanovujúcom zasadnutí krajského zastupiteľstva Jozef Viskupič.

04. 12. 2017 16:57  |  Rubriky / Aktuálne
Trh sa niesol v znamení nákupov i príjemných stretnutí.

V Adeli rozvoniaval vianočný punč

Kongresovú sálu piešťanského Adeli Medical Centra v piatok 1. decembra zaplnili pacienti, bývalí či súčasní zamestnanci rehabilitačného zariadenia, ale aj náhodní okoloidúci. Vôňa vareného vína a punču ich prilákala na druhý Vianočný trh organizovaný Nadáciou Adeli.

04. 12. 2017 12:58  |  Piešťany / Aktuálne
Návštevníci si mohli zakúpiť i lahodné zázvorníky.

Plieskanie bičom, aj domáce koláče

Napriek tomu, že uplynulý víkend sa niesol v znamení mrazivého počasia, Piešťancov to neodradilo od zimných prechádzok. Na Námestí slobody ich v sobotu 2. a v nedeľu 3. decembra čakali okrem vianočných trhov aj ďalšie „ľudové“ zážitky, a to už tradičný Pieščanský rýnek.

04. 12. 2017 12:53  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.

04. 12. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Piešťanskí poštári si zaspomínali na časy, keď roznášali správy - dobré, aj tie smutné či horšie. (vd)

Keď sa stretnú poštári, je vždy o čom

Viete si predstaviť takmer tridsať poštárov pohromade ako si rozprávajú svoje poštárske príbehy z čias, keď každý z nich utekal ráno do svojho rajónu s plnou taškou listv, doručeniek i pohľadníc? Takéto stretnutie sa uskutočnilo v hoteli Piešťany v piatok 1. decembra. Spískal ho už bývalý poštový doručovateľ Michal Verchola z Piešťan.

03. 12. 2017 14:57  |  Piešťany / Aktuálne
Klzisko pripravujú napĺňaním trubiek chladiacou kvapalinou. (dan)

Klzisko sprístupnia na Mikuláša

Na verejnú ľadovú plochu pred Priorom už netrpezlivo čakajú najmä malí korčuliari. Ako po iné roky, aj teraz mesto zabezpečuje klzisko v predstihu a pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) ho už niekoľko dní stavajú.

03. 12. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom osôb so zdravotným postihnutím (OSN). Meniny má Oldrich.

03. 12. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.

02. 12. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Články 11 - 20 z 13159
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa