Aktuálne

Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

V sobotu 18. marca v podvečerných hodinách sa našiel zväzok kľúčov medzi daňovým úradom a čerpacou stanicou Shell. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 (City Passage)

21. 03. 2017 11:44  |  Piešťany / Aktuálne
Práce na úseku od križovatky po autobusovú stanicu budú trvať najviac dva mesiace. (Supa)

Začína sa obnova Ulice A. Hlinku

Mesto Piešťany začína tento týždeň obnovu miestnej komunikácie na Ulici Andreja Hlinku. Práce budú trvať najviac dva mesiace, ich dodávateľom je za 207-tisíc eur spoločnosť Skanska SK. O zákazku súťažilo deväť stavebných firiem s cenami od 207-tisíc do 290-tisíc eur. Motoristi v Piešťanoch musia rátať s dopravnými obmedzeniami počas rekonštrukcie ulice.

21. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské letisko zatiaľ prežíva, o jeho osude sa rozhodne v máji. (am)

Minister dopravy Árpád Érsek: Slovensko má letísk priveľa!

Piešťanská letisková spoločnosť je opäť vo vážnych problémoch. Potom, ako v médiách zaznela správa o prípravách leteckého dňa na jeseň tohto roka, akciovku dobehli jej podlžnosti prameniace z obdobia, keď bol väčšinovým akcionárom štát. Jeden z jeho vtedajších členov predstavenstva zastupujúci štát si svoje nevyplatené pohľadávky voči letisku uplatnil na súde. Ten rozhodol v prospech tohto nominanta a navyše niekdajší zástupca štátu svoju viac ako osemdesiattisícovú pohľadávku voči letisku predal tretej osobe. A štát sa podľa slov ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka piešťanské letisko nechystá zachraňovať.

21. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

Začiatkom marca sa našli na Vážskej ulici da kľúče. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 v Piešťanoch.

20. 03. 2017 13:40  |  Piešťany / Aktuálne
Malé prasiatka sú v prvých dňoch pruhované ako ich divoko žijúci príbuzní. (Masodomov.sk)

Kauza mangalica: Pozor na falošné výrobky z bežnej bravčoviny!

U nás a v Maďarsku je to mangalica, mangalitsa v Londýne a mangalitza v USA, v Srbsku mangulica a cyrillikou tiež Maнгулица, mangaliza v Rumunsku a v Nemecku Wollschwein. Ten názov ste počuli už asi všetci, ale už nie každý vie, čo za druh ošípanej to vlastne je a čím je zaujímavá, prečo je vlastne taká populárna a prečo výrobky nesúce prívlastok mangalicová sú drahšie ako z bežnej bravčoviny.

19. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanec Roman Tibenský s úspešnou snímkou vážky z Považského Inovca. (vd)

Fotí motýle aj šport, no najvyššie ocenenie získal za vážku z Inovca

Hovorí sa, že šťastena praje pripraveným. Ak by už viac ako štvrťstoročie nenasnímal tisícky motýľov, gólových situácií, tvárí, detailov a všeličoho iného, sotva by získal cenu v prestížnej fotografickej súťaži Slovak Press Photo 2016. Reč je o Piešťancovi Romanovi Tibenskom.

17. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Muži zákona si pomocou aplikácie zjednodušili a sprehľadnili prácu. (am)

Mestskí policajti zaznamenávajú priestupky po novom

Doposiaľ si príslušníci piešťanskej mestskej polície zapisovali udalosti zo služby na papier a neskôr ich prepisovali do počítača. Tomu však už je koniec. Muži zákona dostali 17 nových telefónov a softvér, vďaka ktorému sa zapisovanie udalostí a prehreškov obyvateľov stáva jednoduchším.

17. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské osobnosti si domov odnesú takúto sošku. (red)

Osobnosti Piešťan ocenia počas galavečera

Každoročné udeľovanie ceny primátora dostane nový modernejší formát. Pripravovaná kultúrno-spoločenská akcia však potrebuje aj zvučný názov, a práve preto je táto výnimočná udalosť po novom nazvaná ako Osobnosť mesta Piešťany. Galavečer sa uskutoční v sobotu 6. mája o 19.00 h v Dome umenia.

17. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vozidlá už na cestu nevynášajú blato, ale kamienky. (am)

Obyvatelia nad výstavbou parkoviska krútia hlavami

Začiatkom minulého týždňa nám do redakcie prišiel podnet čitateľa, ktorý sa zhrozene pozeral na spôsob rozšírenia výjazdovej jednosmernej komunikácie zo sídliska „Pentagon“ na Teplickú ulicu v Piešťanoch. V ten deň do práce nastúpili aj robotníci pracujúci na výstavbe nových odstavných plôch pre automobily.

16. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Niektorí vodiči si zrejme nevšimli dopravné značenie, ich auto bránilo zametaciemu vyčistiť komunikáciu od štrku. (pg)

Vodiči, uvoľnite parkovacie plochy!

Vo štvrtok 16. marca chceli Služby mesta Piešťany v spolupráci s mestskou políciou vykonať čistenie komunikácie na Ulici A. Trajana. Vodičov, ktorí tam parkujú upozorňovali na upratovanie prenosné dopravné značky inštalované priamo na ceste. Čo urobili vodiči? Niektorí si ich zrejme ani nevšimli. Polícia apeluje na Piešťancov: „Uvoľnite parkovacie plochy!“

16. 03. 2017 09:20  |  Piešťany / Aktuálne
Články 11 - 20 z 12578
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa