Lodenica

Aktuálne

Hororový zážitok na Kolonádovom moste. (red)

VIDEO: Invázia hmyzu na Kolonádovom moste

Nočná prechádzka Piešťanmi môže mať aj príchuť hororu. Stačí, ak práve neoplývate sympatiami k hmyzu.

15. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Vdova po piešťanskom vojenskom pilotovi Norbertovi Kumančíkovi odovzdala v Prezidentskej kancelárii SR vyznamenania jej tragicky zosnulého muža.  (gak)

Akt zúfalstva vdovy pilota Nora Kumančíka

Prezidentskú kanceláriu v Bratislave navštívili v pondelok 14. augusta piati rodinní príslušníci a pozostalí obetí leteckej tragédie, ktorí sa dožadujú odpovedí na mnohé otázky súvisiace s pádom vojenského lietadla.

15. 08. 2017 07:31  |  Piešťany / Aktuálne
Foto: am

Ľudia v núdzi upratali Vážsky ostrov

Trnavská arcidiecézna charita sa od pondelka 14. do piatka 18. augusta rozhodla zorganizovať Týždeň charity, pričom hneď v prvý deň sa jej zástupcovia zastavili v Piešťanoch. Ľudia v núdzi najprv v pondelok upratali Vážsky ostrov, za čo dostali varenú stravu a okoloidúci sa s činnosťou charity oboznámili na Námestí slobody.

14. 08. 2017 15:50  |  Piešťany / Aktuálne
Za dvadsať rokov sa v piešťanskom útulku postarali o osemtisíc bezbúdovcov. (am)

Zvieratá zachraňujú už štvrťstoročie

Pred 25 rokmi vznikla Sloboda zvierat, celoslovenská nezisková organizácia presadzujúca ochranu zvierat a ich pohodu, zmenu legislatívy, výchovu, osvetu a priamu záchranu zvierat. Piešťanské regionálne centrum už pritom funguje 21. rok.

13. 08. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Aj ročný Dot čaká od polovice júla na nového majiteľa. (Útulok Piešťany)

Viete, čo robiť, keď nájdete zatúlaného psa?

Letné obdobie ľudí láka na prechádzky, opekačky či trávenie času pri vode. Majitelia štvornohých miláčikov týchto členov rodiny často berú so sebou a snažia sa im dopriať i poriadnu voľnosť. Nie vždy sa však zviera vráti na zavolanie a môže sa zatúlať poriadne ďaleko. Čo treba robiť, ak takéhoto chlpáča nájdete?

13. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Počas každého víkendu je odpadkový kôš pri hoteli Magnólia preplnený. (am)

Kapacita košov je nedostatočná

Turisti v Piešťanoch väčšinou brázdia takzvané „hlavné ťahy“, ktorými sú okrem Kúpeľného ostrova a Winterovej ulice nepochybne aj chodníky popri Váhu. Tým, že tieto miesta sú vyťažené viac než ostatné, hromadia sa tam okrem živých tvorov i odpadky.

13. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Skúsenosti si vymieňali matky aj počas pikniku v piešťanskom parku. (am)

Dojčiace mamičky sa radili

Priviesť na svet dieťa a kŕmiť ho materským mliekom sú v živote mnohých žien tie najprirodzenejšie momenty. Novopečené i skúsené matky sa vo štvrtok 3. augusta stretli pred Balneologickým múzeom Imricha Wintera v piešťanskom mestskom parku, aby si v rámci Svetového týždňa dojčenia podebatovali a vymenili znalosti a informácie.

12. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dve staré kamery majú nahradiť nové a pribudnúť má desiatka ďalších. (Šupa)

V Piešťanoch pribudnú nové kamery

Obyvatelia i návštevníci kúpeľného mesta sa v najbližších mesiacoch môžu tešiť na zvýšenie bezpečnosti na najfrekventovanejších miestach v Piešťanoch. Radnica v spolupráci s mestskou políciou v súčasnosti pracuje na projekte rozšírenia kamerového systému.

12. 08. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Slávnostné otvorenie ihriska sa uskutoční v sobotu 19. augusta. (foto: am)

Žihadielko už stavajú

Dlho očakávané detské ihrisko Žihadielko sa budúci týždeň stane realitou i v Piešťanoch. Areál, kde sa budú nachádzať nové detské prvky s motívom včielky Maje, je už oplotený a pripravený na ruch strojov a neskôr i krik detí.

11. 08. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pracovníci Služieb mesta Piešťany odstraňovali vyvalený strom na Ulici Svätého Štefana. (foto: am)

Búrka za sebou zanechala spúšť

Piešťanskí hasiči, ale i pracovníci služieb mesta majú od neskorého štvrtkového večera plné ruky práce. Extrémne horúčavy totiž vystriedala silná búrka, ktorá v celom Trnavskom i Bratislavskom kraji napáchala veľké škody, pričom neobišla ani Piešťany a okolie.

11. 08. 2017 09:58  |  Piešťany / Aktuálne
Články 11 - 20 z 12874
Regal Burger

Anketa