Topfest

Aktuálne

Najdlhší deň je vcelku príjemné stráviť na Eve. (vd)

Priatelia, máme tu najdlhší deň roka!

Aj keď v Piešťanoch bolo ráno trochu pod mrakom, o šestej hodine a dvadsiatej štvrtej minúte sa nám začal najdlhší deň roka. Užite si ho každý po svojom. Niekto v práci, niekto na Eve, niekto v škole

21. 06. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Vizualizácia mestského plaveckého centra z roku 2012 sľubovala, čo všetko na novom kúpalisku bude: 1. miesta
na opaľovanie, 2. plavecký bazén, 3. zážitkový bazén, 4. vírivka, 5. tri detské bazény, 6. tobogan dlhý 60 metrov, 7. šmykľavka. (vizualizácia: MsÚ Piešťany)

Nové kúpalisko v Piešťanoch v nedohľadne

Keď sa ťa leto opýta, čo si robil v zime... Toto naruby obrátené príslovie je v Piešťanoch viac než aktuálne. Téma nového kúpaliska sa totiž ozýva pred každým začiatkom leta. Na sociálnej sieti ju nechtiac odštartoval viceprimátor Martin Valo.

21. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pumukl si našiel terče svojich žartov na Teplickej ulici. V sobotu
vystrašil majiteľa tohto auta. Mnohí si mysleli, že to bol vietor. (am)

Na Teplickej vystrájal Pumukl

Pamätá si ešte niekto na Pumukla? Je to malý človiečik s ohnivo-červenými vlasmi. Vlastne je to škriatok, čo si rád strieľa z ľudí. Čo-to o ňom vedel svojho času porozprávať starý majster Eder. Zdá sa, že Pumukl pricestoval do piešťanských kúpeľov, aby si dal do poriadku svoje unavené kĺby. Kúry mu zrejme prospeli, no získanú silu sa rozhodol opäť využiť svojsky. Dúfajme, že od tohto týždňa už Pumukl v Piešťanoch nie je. Alebo?

20. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Pre letisko budú hľadať strategického partnera

Mesto Piešťany ako menšinový akcionár spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. požiadalo predstavenstvo spoločnosti o zrušenie mimoriadneho valného zhromaždenia naplánovaného na stredu 21. júna. Dôvodom bolo rokovanie na pôde najväčšieho akcionára, Trnavského samosprávneho kraja, so spoločnosťou L&L com, ktorá vypracovala ekonomickú analýzu letiskovej spoločnosti. Predstavenstvo žiadosť Piešťan akceptovalo. Informoval o tom Mestský úrad v Piešťanoch prostredníctvom hovorkyne Evy Bereczovej.

20. 06. 2017 13:17  |  Piešťany / Aktuálne
Návštevníci mohli obdivovať súčasné aj historické modely nemeckej automobilky. (Supa)

Obdivovali desiatky modelov Porsche

Uplynulý víkend tešil motoristov nielen na letisku, ale i v centre Piešťan. Pred Domom umenia sa totiž v sobotu 17. júna uskutočnil prvý zraz automobilov značky Porsche. Prehliadkou niekoľkých desiatok vozidiel nemeckej automobilky sprevádzal moderátor Alexander Štefuca. Popoludní sa motoristi vydali na spanilú jazdu mestom a spoločne sa presunuli do Porsche Centra v Bratislave.

20. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Nejedno motoristické srdce zaplesalo pri pohľade na silné autá. (Supa)

Krásne ženy a silné stroje neohrozilo ani počasie

Festival, ktorý spája všetkých motoristov, má za sebou 14. ročník. Od piatka 16. do nedele 18. júna sa to v Piešťanoch, a najmä na letisku, hemžilo špeciálne upravenými silnými autami. Večery zasa patrili hudobným koncertom.

20. 06. 2017 08:52  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Piešťanské letisko zažije najväčší tohtoročný koncert fenomenálneho Karla Gotta pod holým nebom. (Miroslav Žebrák - Stratex)

Karel Gott sa už teší na TOPFEST!

Nielen waleskí rockeri Skindred, indierockoví Bastille, gitarová Amy Macdonald či aktuálne asi najhranejší Rag'n'Bone Man budú hviezdami tohtoročného festivalu Topfest. Na štrnáste výročie festivalu sa môžu tešiť aj fanúšikovia najväčšej domácej hviezdy Karla Gotta! Ten vystúpi na piešťanskom letisku v sobotu 1.júla spolu so svojimi hosťami.

19. 06. 2017 13:30  |  Kultúra / Hudba
Antonovi Betákovi sa za kontrolovaním parkovacích lístkov cnie. (am)

A. Beták: Kontrolovať parkovacie lístky ma bavilo

Takmer každý Piešťanec pred niekoľkými rokmi vedel, že ak si na platenom parkovisku nezakúpi lístok, nájde si za stieračom „pozdrav“ od pána Antona Betáka. Kontrolovať vodičov v typickej modrej uniforme bolo totiž počas piatich rokov jeho náplňou práce, ktorú vykonával svedomito a s láskou. A tým si medzi obyvateľmi vytvoril mnoho priaznivcov.

17. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (am)

Majú sa vaše ratolesti vo svojom okolí kde hrať?

Na stav detských ihrísk v Piešťanoch sme sa pozreli aj prostredníctvom obyvateľov, ktorí tieto priestory využívajú, prípadne s nimi často prichádzajú do kontaktu. Ako sa im teda súčasný vzhľad pozdáva?

16. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobrovoľní hasiči z Vrbového obsadili prvé miesto. (FB DHZ Vrbové)

Hasiči súťažili o kúpeľný pohár

Zručnosti v hasičskom športe si opäť overovali viacerí bojovníci s požiarmi z okolia Piešťan. Dobrovoľní hasiči si zmerali sily v sobotu 3. júna na Kúpeľnom ostrove, kde súťažili o Pohár generálneho riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov.

15. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 11 - 20 z 12771

Anketa