Lodenica

Aktuálne

Mesto chce plaváreň stavať podľ a návrhu Bazenprojektu. (Bazenprojekt)

Piešťany na plaváreň eurofondy nezískali

Výstavba plavárne v Piešťanoch opäť v nedohľadne. Podľa neoficiálnych informácii mesto finančné prostriedky na jej výstavbu nezískalo.

16. 08. 2017 13:59  |  Piešťany / Aktuálne
V Piešťanoch pristálo obrie lietadlo IL-76. (red)

V Piešťanoch pristálo obrie lietadlo IL-76

Piešťanci mohli v utorok 15. augusta nad svojimi hlavami zaregistrovať pristávať lietadlo vskutku obrovských rozmerov. IL-76 patrí medzi najväčšie nákladné lietadla vôbec a v tomto roku tento typ stroja na piešťanskom letisku pristál už druhýkrát. Celkovo tento typ lietadla v Piešťanoch pristál 12-krát a nie vždy to prebehlo úplne hladko.

16. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nemocničnú pohotovosť mnohí zneužívajú, zabránia tomu zvýšené poplatky? (gak)

Pohotovosť mnohí ľudia zneužívajú

Vláda pred časom odsúhlasila zvýšenie poplatkov za pohotovostné lekárske služby z doterajších necelých dvoch eur na desať. Ak sa tento návrh bude pozdávať i členom parlamentu, od polovice budúceho roka budú platiť viac i pacienti v piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera.

16. 08. 2017 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Srnček neutrpel vážnejšie zranenia. (KR HaZZ Trnava)

Zachraňovali srnčeka, odstraňovali popadané stromy

Piešťanskí hasiči si v predchádzajúcom týždni poriadne vysúkali rukávy. O čo menej hasili požiarov, o to viac sa im o robotu postarala búrka s prudkým vetrom, ktorá vyvracala stromy a trhala elektrické vedenia. No pomáhali i pri záchrane srnca, ktorý spadol do vybetónovanej jamy s močovinou na Vrbovskej ceste v Piešťanoch.

15. 08. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Z viacerých lámp v meste na obyvateľov svetlo nesvieti. (am)

Verejné osvetlenie stále aktuálnou témou

Mnoho obyvateľov Piešťan sa spolupodieľa na riešení problémov v meste formou upozornení radných na portáli Odkaz pre starostu. Okrem rozbitých chodníkov, nepokosených trávnikov a znečistených pamiatok sa tam však často objavujú nefunkčné lampy verejného osvetlenia buď jednotlivo, alebo obyvatelia popisujú výpadky celých ulíc.

15. 08. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hororový zážitok na Kolonádovom moste. (red)

VIDEO: Invázia hmyzu na Kolonádovom moste

Nočná prechádzka Piešťanmi môže mať aj príchuť hororu. Stačí, ak práve neoplývate sympatiami k hmyzu.

15. 08. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Vdova po piešťanskom vojenskom pilotovi Norbertovi Kumančíkovi odovzdala v Prezidentskej kancelárii SR vyznamenania jej tragicky zosnulého muža.  (gak)

Akt zúfalstva vdovy pilota Nora Kumančíka

Prezidentskú kanceláriu v Bratislave navštívili v pondelok 14. augusta piati rodinní príslušníci a pozostalí obetí leteckej tragédie, ktorí sa dožadujú odpovedí na mnohé otázky súvisiace s pádom vojenského lietadla.

15. 08. 2017 07:31  |  Piešťany / Aktuálne
Foto: am

Ľudia v núdzi upratali Vážsky ostrov

Trnavská arcidiecézna charita sa od pondelka 14. do piatka 18. augusta rozhodla zorganizovať Týždeň charity, pričom hneď v prvý deň sa jej zástupcovia zastavili v Piešťanoch. Ľudia v núdzi najprv v pondelok upratali Vážsky ostrov, za čo dostali varenú stravu a okoloidúci sa s činnosťou charity oboznámili na Námestí slobody.

14. 08. 2017 15:50  |  Piešťany / Aktuálne
Za dvadsať rokov sa v piešťanskom útulku postarali o osemtisíc bezbúdovcov. (am)

Zvieratá zachraňujú už štvrťstoročie

Pred 25 rokmi vznikla Sloboda zvierat, celoslovenská nezisková organizácia presadzujúca ochranu zvierat a ich pohodu, zmenu legislatívy, výchovu, osvetu a priamu záchranu zvierat. Piešťanské regionálne centrum už pritom funguje 21. rok.

13. 08. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Aj ročný Dot čaká od polovice júla na nového majiteľa. (Útulok Piešťany)

Viete, čo robiť, keď nájdete zatúlaného psa?

Letné obdobie ľudí láka na prechádzky, opekačky či trávenie času pri vode. Majitelia štvornohých miláčikov týchto členov rodiny často berú so sebou a snažia sa im dopriať i poriadnu voľnosť. Nie vždy sa však zviera vráti na zavolanie a môže sa zatúlať poriadne ďaleko. Čo treba robiť, ak takéhoto chlpáča nájdete?

13. 08. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 12869
Regal Burger

Anketa