Aktuálne

Villa Zuckmann po kompletnej rekonštrukcii v roku 2014. (archív Zuckmann Villy)

Spomienky: V kuchyni Zuckmann Villy bývala jej detská izba

Je zvláštne, ako letí čas. K mnohým historickým budovám v Piešťanoch je láskavý, lebo majú to šťastie na starostlivých majiteľov, k iným nie. Jednou, ktorá je dnes reprezentatívna aj preto, že prešla kompletnou vkusne vykonanou prestavbou, sa môže popýšiť súčasná Winterova ulica. Na jej rohu - pri hoteli Jalta - sa nachádza Zuckmann Villa. Tento meštiansky dom je súčasťou asociácie Historických Hotelov Slovenska. Po rokoch sa doň vrátila aj bývalá Piešťanka Katarína Balážiková Zavodszká z USA. Práve jej rodina totiž v sedemdesiatych rokoch minulého storočia obývala prízemie s terasou. Tak ako dnes aj voľakedy v Zuckmann Ville pulzoval život. Pekný, hodnotný, naplnený činorodosťou.

25. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Štýlová kaviareň i reštaurácia láka hostí k príjemnému posedeniu. (archív Zuckmann Villy)

Jediný meštiansky dom v asociácii Historické Hotely Slovenska

Piešťany sú známe nielen ako miesto, kde vyviera zo zeme liečivá voda, ale aj tradíciou hotelierstva, ktorú založili Winterovci. No boli tu aj iné rodiny, ktoré sú už dnes možno zabudnuté. Kedysi však šírili dobré meno Piešťan vo svete. Postavili si meštiacke domy a v nich prenajímali izby, v kuchyniach varili hosťom fantastické jedlá a poskytli im komfort, aby sa mohli liečiť, pobývať a oddychovať v Piešťanoch. Jedným z týchto domov je Villa Zuckmann na pešej zóne. Po kompletnej rekonštrukcii je jediným reprezentantom, ktorý Piešťany zastupuje v asociácii s názvom Historické Hotely Slovenska (HHS).

25. 02. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Taliansky produkt vylepší kvalitu fúzov, vlasov aj pokožky. (archív On Edge)

Pleť oholená britvou vydrží hladká dlhšie

Skrášľovanie a starostlivosť o zovňajšok už dávno nie je len výsadou žien. Po ruke profesionála, odborníka, siahajú muži každého veku a nechávajú si nielen oživiť strih vlasov, ale aj upraviť bradu. Čo je momentálne trendom v starostlivosť o bradu, vlasy a pleť? To nám objasnil Daniel Vlach z tradičného pánskeho holičstva On Edge v Piešťanoch.

25. 02. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deti zo Základnej školy na Mojmírovej ulici oslávili Valentína fašiangovo - v maskách. (vd)

Fašiangové kostýmy z mojmírky nemali chybu!

Na fašiangy sa treba aj starostlivo pripraviť. Nacvičiť program, zhotoviť masku, vymyslieť súťaže pre deti. Zdá sa, že na Slovensku vyrastá nová generácia mamičiek, ktoré sú tvorivé, nápadité, dokážu aj z mála vyčariť mnoho. Vďaka fantázii, invencii a schopnosti improvizovať premenia svoje ratolesti na rozprávkové bytosti i hrdinov sci-fi či akčných príbehov. Ušijú im kostýmy, aké nemá nik iný.

24. 02. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Vilu dr. Lisku renovovali niekoľko mesiacov, prácu zničil sprejer v priebehu chvíle. (am)

Vynovenú fasádu zničili sprejeri

Vandli opäť útočili. Na vynovenej fasáde Vily dr. Lisku na Štefánikovej ulici, ako jednej z expozičných budov Balneologického múzea v Piešťanoch, sa vyvŕšili sprejeri. Nápisom zničili prácu a investíciu múzea, ktoré budovu rekonštruovalo len pred polrokom.

24. 02. 2017 11:02  |  Piešťany / Aktuálne
Chlapci v kostýmoch radi zapózovali pred objektívom. (am)

Karneval spojil všetky deti

Hovorí sa, že dobro stojí za nasledovanie. Tak aj Materské centrum Úsmev z Piešťan spolu so Slovenskou spoločnosťou pre spina bifida sa rozhodli pokračovať v tom, s čím začali minulý rok. Integrovaný karneval pre zdravé deti a pre deti so špeciálnymi potrebami nachádza pomaly, no iste svoje pevné miesto v podvedomí ľudí a v kalendári akcií pre deti. Zorganizovali ho aj v sobotu 18. februára v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch.

24. 02. 2017 10:12  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Plavecké športy našli útočisko v bazéne hotela Sorea. (th)

Nad výstavbou mestskej plavárne opäť visia otázniky

Jar a s ňou aj ohlásený termín začatia výstavby mestskej plavárne sa blíži, no radnica namiesto poklepkávania základného kameňa organizuje hlasovanie o tom, ako si ju Piešťanci predstavujú. Jedna možnosť podľa radnice udáva dvadsaťpäťmetrový bazén s priemernou hĺbkou 1,2 až 1,6 metrov, teda s pozvoľným vstupom do bazéna, druhá možnosť, za ktorú sa dá na webových stránkach mesta hlasovať, hovorí o bazéne s celkovou minimálnou hĺbkou 1,85 metrov. Podľa všetkého však ide len o mediálne prekrývanie problému v nepridelení eurofondov, o ktoré sa mesto na výstavbu plavárne uchádzalo.

24. 02. 2017 09:10  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci sa predviedli vo farebných kostýmoch rôznych motívov. (am)

V maskách tancovali aj v Spojenej škole

Spojená škola na Žilinskej ceste v Piešťanoch sa stala jedinečným centrom, v ktorom sa združili karnevalové masky všetkých druhov. V piatok 17. februára do budovy zavítali čarodejníci či šašovia.

23. 02. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kompostáreň má stáť v objekte bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste. (am)

Piešťany získali dotáciu na kompostáreň

Mesto Piešťany získalo nenávratný finančný príspevok 1,6 miliónov eur na vybudovanie kompostárne. Samospráva sa bude na projekte podieľať spolufinancovaním vo výške 85-tisíc eur. O schválení príspevku ministerstvom životného prostredia informovala hovorkyňa Piešťan Eva Bereczová.

23. 02. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Športové haly chce na Slovensku stavať hokejový zväz. (vizualizácia: (MsÚ))

Piešťany sa uchádzajú o viacúčelovú športovú halu

Mesto Piešťany sa usiluje o novú viacúčelovú športovú halu. Informoval o tom členov mestskej rady na ich zasadnutí 13. februára primátor Miloš Tamajka. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v úvode roka predstavil projekt výstavby nových športových centier pre deti a mládež. S výzvou oslovil starostov a primátorov všetkých sídiel nad 5000 obyvateľov. Termín na potvrdenie prvotného záujmu obcí, ktoré dokážu poskytnúť lokalitu, bol do 15. februára.

23. 02. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 12531
Lekáreň Regia

Anketa