Topfest

Aktuálne

Ilustr. foto (vd)

Kilometer jazdy na železnici Piešťany - Vrbové stojí 718 eur

Len prednedávnom vláda Slovenskej republiky schválila Národný program reforiem (NPR) Slovenskej republiky 2017. Materiál obsahuje aj úlohu pre ministerstvo dopravy a výstavby a Železnice SR do januára 2018 vypracovať analýzu dopadov prípadného zrušenia 234 kilometrov tratí s nízkym využitím bez osobnej dopravy a ďalších 91 km tratí s minimálnou osobnou dopravou. Medzi nimi je zaradená i železnica z Piešťan do Vrbového. Jej udržiavanie stojí štát 516-tisíc eur ročne a náklady na jeden kilometer jazdy vyhliadkového vláčika vyjdú na viac ako sedemsto eur.

27. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Ponuka práce - Výves plagátov

27. 05. 2017 12:29  |  Piešťany / Aktuálne
Poslanec Petr Veverka cyklochodníku nepraje. (archív MsÚ Piešťany)

P. Veverka: Riadim sa svojím svedomím, nie uzneseniami

Pre zachovanie objektivity sme sa rozhodli dať priestor poslancovi Petrovi Veverkovi, aby svoje kroky voči cyklotrase, ako aj vydávanie sa za oficiálneho predstaviteľa mesta na rokovaniach s ministerstvom vysvetlil.

27. 05. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Železnica je v dezolátnom stave, štátny rozpočet stojí 516-tisíc eur ročne. (archív MsÚ Vrbové)

Poslanec sa vydáva za oficiálneho predstaviteľa mesta

Hoci sa zdá, že diskusiám o tom, kadiaľ povedie cyklochodník z Piešťan do Vrbového, je už koniec a na základe rozhodnutí štyroch samospráv ostávajú len rokovania o spôsobe jeho realizácie, sú aj jednotlivci, ktorí svoj odpor voči cyklochodníku v telese železnice stále nevzdávajú. Medzi najtvrdších neprajníkov tohto riešenia patrí poslanec mestského zastupiteľstva a člen zoskupenia Spoločne pre Piešťany, Petr Veverka. Ten svoj boj nevzdáva, a to i za cenu, že pri rokovaniach s úradníkmi ministerstva či Železníc Slovenskej republiky samého seba podvodne vydáva za oficiálneho predstaviteľa kúpeľného mesta.

27. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Najväčší úspech v histórii celoslovenskej súťaže Zlatý blyskáč dosiahli deti
z Piešťan minulý rok. Celkové druhé miesto a šesť pohárov veľmi potešilo. (archív J. Helera)

Mladí rybári v našom regióne

Práca s deťmi od útleho veku hrá veľmi dôležitú úlohu pri ich ďalšom napredovaní životom. Je to tak vo všetkých odvetviach, nevynímajúc rybolov. Deti treba viesť správnym smerom, aby sme z nich nevychovávali lovcov, ktorí vidia v rybe len potravu. Prioritou je láska k prírode, jej ochrana, starostlivosť o ryby a až na konci samotný lov.

26. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Zamestnancom pomáhali presunúť časť živého plota aj študenti záhradníckej školy. (archív CVČ Ahoj)

Pre rekonštrukciu presunuli živý plot

Zamestnanci Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch sa zapojili do environmentálnych aktivít ku Dňu Zeme. V piatok 12. mája spolu do študentmi Strednej odbornej školy záhradníckej prispeli k obnove zelene v okolí budovy. Pridali sa aj mestskí úradníci.

25. 05. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
R. Reško čelí obžalobe z lúpežného prepadnutia. (vd)

Vrah M. Kalužu z Vrbového opäť pred súdom

Róbert Reško sa v stredu 17. mája postavil pred senát Okresného súdu v Piešťanoch. Vrah Mareka Kalužu, odsúdený na 19-ročný pobyt vo väzení s najvyšším stupňom stráženia, sa tentoraz pred súdom zodpovedal z lúpežného prepadnutia svojho suseda a zároveň domovníka z bytovky vo Vrbovom, Karola Radošovského, pri ktorom mu podľa obžaloby mal odcudziť fotoaparát.

25. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Stavbári dohotovili prvú časť Sládkovičovej, bude mať dva spomaľovacie prvky. (vd)

Sládkovičova bude s ostrovčekom a zúžením cesty

Jednu z etáp rekonštrukcie Sládkovičovej ulice – od vjazdu do Teplickej po križovatku s Hollého - už majú stavbári takmer hotovú. Presúvajú sa na ďalší úsek. Vodičov v Piešťanoch čaká novinka – spomaľovací ostrovček i zúženie pred vstupom do križovatky zo strany vojenského kúpeľného zariadenia.

24. 05. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanskí gymnazisti zo 4. B triedy si tablo vystavili v lekárni na Námestí slobody. (archív gymnazistov)

Tablá maturantov i absolventov „zušky“ už zdobia výklady

Maturitné i absolventské tablá už zdobia výklady v centre Piešťan. Minulý - akademický týždeň využili maturanti z Gymnázia Pierra de Coubertina, ale aj Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch či nadstavbári zo Strednej odbornej školy Rakovice na posledné nasávanie vedomostí podľa maturitných zadaní. Ústne skúšky ich čakajú už v tomto týždni. Svoje tablo vystavili aj absolventi Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Sú na ňom vyobrazení spolu s vedením školy výtvarníci, hudobníci či tanečníci.

24. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
V závere minulého roka z krízy na letisku vytĺkal politický kapitál Jozef Viskupič z OĽaNO (uprostred). (Jozef Vojčiniak)

Radnica pokračuje v demagogických vyhláseniach

Radnica má analýzu, ktorá rieši záchranu piešťanského letiska! Túto informáciu zverejnil 17. mája na svojej webovej stránke piešťanský mestský úrad. V ďalšom texte hovorkyňa mesta Eva Bereczová rozvádza svoje myšlienky a podsúva ich obyvateľom spôsobom, ako keby dvaja ďalší akcionári (štát a trnavský vyšší územný celok) nemali o záchranu letiska záujem, nakoľko sa nedostavili na prezentáciu tejto analýzy na radnicu. Opak je však pravdou a zo strany radnice nejde o nič iné, len o demagogické vyhlásenia s cieľom zbaviť sa viny zo súčasného stavu letiskovej spoločnosti a očierniť zvyšných akcionárov.

24. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 12700
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa