Aktuálne

Kalamita na Ulici M. Bela v Piešťanoch - strom sa zrútil na dve autá, poškodil aj lampu i značku. (KR HaZZ)

Víchor zhadzoval stromy na autá aj lampy

Silný vietor, ktorý sa nad naším regiónom prehnal vo štvrtok 14. septembra, zhadzoval stromy na cesty i na autá, poškodzoval elektrické vedenia aj dopravné značky. Následky kalamity odstraňovali hasiči aj ďalšie dva dni.

19. 09. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nápis možno považovať aj za nepovolenú reklamu. (am)

Postriekaný chodník preveria mestskí policajti

Na chodníku pred záložňou na križovatke ulíc Kukučínovej a Rázusovej sa objavil nápis. Podľa stanoviska náčelníka mestskej polície Marcela Mihálika ide o znečistenie verejného priestranstva v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia mesta (VZN).

19. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Sídlo trnavskej firmy, ktorá spravuje piešťanské teplo. (gak)

Piešťanské teplo už spravuje súkromník

Už je „ruka v rukáve“. Tepelné hospodárstvo piešťanského bytového podniku (BP) spravuje privátny nájomca firma ESM YZAMER z Trnavy. O dodávky tepelnej energie pre šesťtisíc domácností sa tak po novom v kúpeľnom meste už nebude starať mestská spoločnosť, ale súkromník.

19. 09. 2017 11:42  |  Piešťany / Aktuálne

O osude letiska rozhodnú až noví poslanci

Piešťanskému letisku už dochádzajú financie na výplaty i na základné prevádzkové potreby. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa mu chystá finančne pomôcť len do takej miery, aby prežilo až do nadchádzajúcich volieb. Čo bude ďalej, o tom už bude musieť rozhodnúť nový župan a štyridsaťčlenné krajské zastupiteľstvo.

18. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Do plánov využitia budovy školy prehovoria aj pamiatkari. (gak)

Piešťany na predaj

Na septembrovom rokovaní krajského zastupiteľstva odsúhlasili poslanci predaj prebytočného majetku, ktorý vlastní Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v Piešťanoch.

17. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Karol Kevan si vo Váhu zaplával ešte ako 90-ročný. (pepo)

Karol Kevan žil život na ľadovo rýchle obrátky

Karol Kevan založil zimné plávanie otužilcov v Piešťanoch, aj Kevanovu stovku. Túžil vliezť do ľadových vĺn rieky ako storočný. A aj keď sa mu to nepodarilo, jeho život plný behu – aj toho maratónskeho, ale aj plávania, otužovania, bicyklovania, muzicírovania na mandolíne, výučby angličtiny, prechádzok po vale, pracovných povinností na letisku, lásky k svojej žene Anite a ešte všeličoho iného, bol bohatý a zmysluplný. Srdiečko Karola Kevana dotĺklo v piatok 15. septembra. Narodil sa 13. februára 1924. Dožil sa tak krásnych 93 rokov. Nech odpočíva v pokoji. Česť jeho pamiatke!

16. 09. 2017 13:35  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V priebehu polroka pribudlo v Piešťanoch vyše 500 dôchodcov. (pixabay.com)

Kúpeľné mesto starne

Demografický vývoj Trnavského kraja už dlhodobo poukazuje na starnutie populácie. Priemerný vek obyvateľov sa medziročne zvýšil zo 40,98 rokov na 41,23 rokov. Okres Piešťany skončil najhoršie s priemerom 42,8 rokov.

16. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pracovníci Služieb mesta Piešťany pripravujú na zimu stromy aj živé ploty. (archív smp)

V meste pribudli jedle, tuje i borovice

Každý hospodár či záhradkár pozná štandardnú otázku, ktorú si každý rok musí zodpovedať: „Ak sa ťa zima opýta, čo si urobil na jeseň?“ My sme nielen túto otázku položili riaditeľke Služieb mesta Piešťany (SMP) Hane Dupkaničovej.

15. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Posledný z uschnutých stromov plánujú odstrániť. (am)

Uschnutú drevinu pri Váhu vyrúbu

Cyklotrasa pozdĺž rieky Váh je príjemným oddychovým miestom v Piešťanoch, plným prírody a zelene. Spomedzi listnatých stromov však vykúka i niekoľko zoschnutých pahýľov, ktoré kedysi boli stromom.

14. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Brezy doplácajú na suché leto. (mp)

Horúce počasie brezám nepomáha

Učitelia na základných školách dlhé roky v rámci hodiny zemepisu vtĺkajú do detských hláv, že naša republika sa nachádza v miernom podnebnom pásme. Posledné roky sa však počasie od tohto tvrdenia akosi dištancuje a príroda dokazuje svoju silu aj prudkými výkyvmi. Nedávne horúčavy dali zabrať i miestnym drevinám.

14. 09. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 12938
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa