Študenti gymnázia napĺňali Coubertinove idey v Estónsku

Sobota 16. 09. 2017 13:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: Ivana Papcunová

Práve uplynuli dva roky od Medzinárodného mládežníckeho fóra Pierra de Coubertina v Piešťanoch a študenti coubertinovských gymnázií z celého sveta sa opäť stretli, tentoraz v estónskom meste Ulenurm.

Piešťanský gymnaziálny tím vedený učiteľkou Evou Corticelli (vpravo).

Piešťanský gymnaziálny tím vedený učiteľkou Evou Corticelli (vpravo). (Autor: eco)

V predposledný prázdninový týždeň sedemčlenný piešťanský gymnaziálny tím v zložení Barbora Blštáková, Tereza Hubináková, Lenka Kadlecová, Lívia Žitňanská, Samuel Bojnanský, Patrik Nedorost a Jakub Oravec, vedený učiteľkou Evou Corticelli, zažil stretnutie v duchu Coubertinovej vízie priateľstva medzi národmi.

Program stretnutia bol nabitý aktivitami, študenti súťažili v plávaní, šprinte, skoku do diaľky, behu na tri kilometre a vyskúšali si aj paralympijský hod loptičkou zo sedu. Ako tím sa predstavili tradičným slovenským tancom, prezentovali národné zvyky, predstavili projekt sociálnej pomoci, ktorú vykonávali pred fórom, dokázali znalosti o olympijských hodnotách a zapojili sa do umeleckých workshopov.

Ako tím sa gymnazisti predstavili tradičným slovenským tancom a tiež prezentovali národné zvyky.Ako tím sa gymnazisti predstavili tradičným slovenským tancom a tiež prezentovali národné zvyky. (Autor: Eva Corticelli)

Gymnazisti si okrem množstva zážitkov odniesli aj medaily s mottom Vidieť ďalej, hovoriť otvorene, počínať si rozhodne. Práve tieto slová sú posolstvom, ktoré je dôležité šíriť nielen medzi študentmi.

GARGO
Regal Burger

Anketa