Nádejná piešťanská biologička

Utorok 01. 05. 2018 17:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: Ivana Papcunová

V Bratislave sa v dňoch 18.-20. apríla uskutočnilo Celoslovenské kolo Biologickej olympiády - projektová časť.

Úspešná gymnazistka Nina Mičová.

Úspešná gymnazistka Nina Mičová. (Autor: anm)

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch reprezentovala Nina Mičová, žiačka kvinty, s prácou, v ktorej riešila problematiku múčnatkotvarých húb parazitujúcich na listoch drevín v mestskej zeleni.

 

Mladá biologička odprezentovala svoj projekt a získala cenné druhé miesto v rámci Slovenskej republiky. Nina nám priblížila priebeh olympiády: „Príprave projektu som sa venovala pod vedením Martina Pastirčáka z VÚRV-u celý rok. Najprv výskumu, potom napísaniu práce. Chcela by som zdôrazniť, že môj projekt má aj praktický dosah.

Dospela som k záveru, že múčnatka ohrozuje vinič a jablone v záhradách susediacich s Panskou záhradou kaštieľa v Moravanoch nad Váhom. Súčasťou mojej práce je i návrh riešenia pre ohrozené miesta - postrekovať fungicídmi stromy nižšieho vzrastu, polievať v suchom období, aplikovať výživu a zhrabávať lístie.“

Súčasťou olympijského súperenia mladých biológov bola i prezentácia práce v anglickom jazyku, jej zvládnutie bolo podmienkou výberu do medzinárodného kola. Nina Mičová zvládla aj túto časť súťaže a prajeme jej úspešné reprezentovanie gymnázia i mesta Piešťany na medzinárodnej úrovni.

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa