Letná škola gymnazistov nesklamala

Streda 06. 09. 2017 12:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: pap

Nápad riaditeľky piešťanského gymnázia Miroslavy Hankovej pripraviť Letnú školu 2017 sa stretol s podporou učiteľov a záujmom čerstvých gymnazistov - prvákov.

Študenti trénovali aj písomné vyjadrenie názoru s argumentáciou.

Študenti trénovali aj písomné vyjadrenie názoru s argumentáciou. (Autor: Roman Ondrejka)

A tak od 21. do 25. augusta prichádzalo každé dopoludnie 42 študentov na Gymnázium Pierra de Coubertina a spolu s učiteľmi sa venovali slovenčine, angličtine, matematike a chémii.

Nádejní gymnazisti na záverečnej hodine slovenčiny trénovali vyjadrenie názoru a argumentovanie. Takto zhodnotili letnú školu:

■ Každý, kto si dá 2 a 2 dokopy, zistí, že je to tu preňho dôležité. Prísť na gympel cez prázdniny na 5 dní a zistiť, ako to tu funguje, je na nezaplatenie...

■ Chcel som si najmä zopakovať chémiu, lebo sa mi v nej nedarí, ale letná škola mi priniesla aj nové vedomosti zo slovenčiny. Zopakoval som si angličtinu, navyše som získal niekoľko kamarátov!

■ Letná škola mi ukázala, aký bude život stredoškoláka. A páčilo sa mi, ako sme v našej skupine celý týždeň spolupracovali.

Navrhoval by som pridať ďalšie predmety - dejepis, fyziku, nemčinu, ruštinu...

■ Páčilo sa mi spojenie užitočného učenia sa s príjemným prístupom učiteľov a zaujímavým aj zábavným spôsobom výučby.

■ Pomohli mi pracovné listy, ktoré nám učitelia pripravili.

■ Zopakoval som si rovnice, mocniny, anglické predložky, veľa z literatúry a chémie...

■ Letná škola je zaujímavá skúsenosť. Som smelšia, viem, čo mám očakávať, a tak sa mi bude na gympli ľahšie začínať.

Úspešnosť letnej školy potvrdili jej účastníci: „Oceňujeme tento nápad, ďakujeme gymnaziálnym učiteľom, že sa nám venovali cez prázdniny, zbavili nás neistoty a pomohli nám so začiatkom na gympli. Odporúčame aj budúcim prvákom, aby využili možnosť zažiť na vlastnej koži budúcu Letnú školu 2018.“

GARGO
Regal Burger

Anketa