Gymnazista poletí do Ria na matematickú olympiádu

Streda 24. 05. 2017 14:00  | Mladí dnes / Školstvo  | Autor: Mária Juríková/red

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch potvrdzuje svoje renomé dlhoročnými aktivitami a perfektnými výsledkami študentov. Jeden z nich, Marián Poturnay, si vybojoval účasť na matematickej olympiáde v Rio de Janeiro.

Protiextrémista Tomáš Blahuta z 3. A (vľavo) a matematik Marián Poturnay zo sexty piešťanského gymnázia.

Protiextrémista Tomáš Blahuta z 3. A (vľavo) a matematik Marián Poturnay zo sexty piešťanského gymnázia. (Autor: Roman Ondrejka)

M. Poturnay zo sexty obhájil v kategórii A a B krajského kola matematickej olympiády prvé miesto. Úspešným riešiteľom bol aj v celoštátnom kole a vo výberovom sústredení v Bratislave si vybojoval miestenku na medzinárodnú matematickú olympiádu. M. Poturnay pocestuje v júli do brazílskeho Ria, kde bude reprezentovať nielen Gymnázium P. de Coubertina, ale aj Slovenskú republiku.

Vďaka zápalu, talentu a vedomostiam získal maturant Juraj Jenčík zo 4. D druhé miesto v krajskom kole biologickej olympiády v kategórii A, na celoštátnom kole sa v ťažkej konkurencii stal úspešným riešiteľom.

Aktuálnu a často diskutovanú tému extrémizmu a manipulácie profesionálne spracoval tretiak Tomáš Blahuta. V krajskom kole v stredoškolskej odbornej činnosti skončil na druhom mieste. Cieľom jeho práce bolo analyzovať a predovšetkým poukázať na nebezpečné šírenie poloprávd, dezinformácií i hoaxov na internete a zhodnotiť nebezpečenstvo extrémistických tendencií v spoločnosti.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa